FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Na co muszę się przygotować przed podjęciem decyzji o adopcj
Autor Wiadomość
Małgorzata 

Wiek: 62
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2007-09-12, 18:53   Na co muszę się przygotować przed podjęciem decyzji o adopcj

Autor: plum
Data: Nov 10 2006, 11:53 AM

Muszę podjąć szybko decyzję w spr. adopcji chłopczyka z FAS. Badania psychologiczne są dobre chłopczyk ma dopiero 1,4 miesiąca, sam chodzi, jest sprawny ruchowo, ładnie je i dużo sypia. Rysy twarzy odpowiadają typowym dla FAS i wywiad środowiskowy wskazuje, że matka piła w ciązy.

Czy ten opis może oznaczać, że dziecko nie ma dużego FAS, a jedynie FAE?
Na co powinnam się przygotować, rehabilitacja? wizyty u specjalistów?

Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Przyznam szczerze, że trochę się boję.

pozdrawiam,
plum

===========================================================
Autor: Gośka
Data: Nov 11 2006, 12:13 PM


Nie ma dwojga dzieci z identycznymi objawami FAS. Jedne objawy sa bardziej łagodne inne bardziej nasilone - zależy ile alkoholu wypijała mama w ciązy. Moje dziecko ma powazne problemy z nauką, zwłaszcza z matematyka, jest malo samodzielne, nadpobudliwe, ma problemy z pamięcią. Pomimo ilorazu inteligencji w normie nie funkcjonuje tak jak dzieci zdrowe. Najlepiej zasięgnij porady u specjalisty, ale nie wiem czy u tak małego dziecka da sie przewidziec wszystkie nastepstwa FAS. Małgosia Klecka wie o FAS chyba wszystko skontaktuj się z nią.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.

===========================================================
Autor: plum
Data: Nov 13 2006, 06:40 AM

Bardzo dziekuję za odpowiedź. Też mi się wydaje, że trudno byłoby teraz cokolwiek przewidzieć, po prostu trzeba się przygotować na duuuuże problemy, a jak będą mniejsze to tylko się cieszyć.

Pozdrawiam serdecznie,

Plum
===========================================================

Autor: agafia
Data: Nov 13 2006, 11:30 AM


Z takim malutkim FASolkiem to można zrobić cuda. Nasz Misio miał 12 lat kiedy do nas trafił (z pełnoobjawowym FAS, bez diagnozy) a to jak bardzo się rozwinął i "poprawił" jest zupełnie niesamowite. Gdybym go dostała wcześniej...
Praca z dzieckiem z FAS daje ogromną satysfakcję ale jest też wielkim wyzwaniem. Jeśli się świadomie takie dziecko przyjmuje i do tego takie maleńkie to chyba super rolleyes.gif

===========================================================
Autor: plum
Data: Nov 14 2006, 01:29 PM

Agafia, a gdzie mogę znaleźć informację jak pracować z takim dzieckiem (czy są gdzieś w necie opisane metody/techniki ćwiczeń? Czy powinnam iść z małym do specjalisty, gdzie znajdę takiego w Warszawie? Jestem zupełnie zielona w tym temacie, podpowiedzcie mi jak się do tego sensownie zabrać?

===========================================================
Autor: agafia
Data:

Jesteś na jedynej właściwej stronie na temat FAS. Małgosia Klecka wie wszystko biggrin.gif

===========================================================
Autor:
fastryga
Data: Nov 15 2006, 08:24 AM


Agafia, Gośka

QUOTE
Małgosia Klecka wie wszystko biggrin.gif


Przesadzacie! kisstogether.gif blush.gif

Plum
Podeślij mi adres mailowy na priv, prześlę ankietę do diagnozy i zastanowimy się co dalej. W Warszawie rusza poradnia, bywa tam moja współpracownica Teresa Szumiło, znakomity fachowiec od neurorozwoju. Spróbuję Was umówić.

Pozdrowienia smile.gif

===========================================================
Autor: agafia
Data: Nov 15 2006, 09:45 AM

Może nie wszystko, bo wszystkiego nikt nie wie ale wiesz najwięcej. A Terasa Szumiło jest super i ma w głowie to co trzeba biggrin.gif Wiem, widziałam i mogę zaświadczyć.

===========================================================
 
 
     
art
Gość
Wysłany: 2008-10-12, 17:55   

:) )))
 
     
Daniel332 

Dołączył: 17 Lip 2019
Posty: 114
Skąd: warszawa
Wysłany: 2019-10-14, 15:28   

Wydaje mi się że najlepszą opcją będzie dowiedzenie się o wszytskich sprawach prawnych u specjalisty. Ja swoje problemy z prawem pod względem rodzinnym ale i również związany z pracą załatwiam u radcy prawnego a znalazłem go na stronie https://tatianaparma.pl/kompetencje/praca/ Polecam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13