FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia
Autor Wiadomość
Marek7 

Dołączył: 03 Gru 2020
Posty: 4
Skąd: Wawa
Wysłany: 2020-12-03, 12:01   Studia

Może macie jakieś sprawdzone wskazówki czym kierować się przy ich wyborze?
 
     
MartaT 

Dołączyła: 07 Gru 2020
Posty: 4
Skąd: Radom
Wysłany: 2020-12-07, 15:05   

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie co studiować. Sugerowanie drugiej osobie konkretnej ścieżki edukacji to trochę jak kulą w płot. Każdy z nas ma swoje indywidualne zainteresowania i tym trzeba się przede wszystkim kierować przy wyborze. Trzeba natomiast brać pod uwagę co osiągniemy po skończeniu danego kierunku oraz czy nam się to kalkuluje finansowo. Ludzie często pomijają ten ważny aspekt, a na dobrą sprawę za coś trzeba żyć. Jeśli już zdecydujemy się na konkrenty kierunek to wybierzmy także konkretną uczelnię. Najlepiej ich szukać w większych miastach gdzie studia w krakowie na WSE - https://www.wse.krakow.pl/ dość często pojawiają się w podobnych tematach. To da nam nie tylko lepszą jakość edukacji ale też wiele nowych możliwości rozwoju.
 
     
Miłosz456 

Dołączył: 27 Lis 2020
Posty: 7
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-01-20, 08:44   

Zgodzę się z przedmówczynią – nie ma tutaj żadnej złotej zasady. Wybierając się na studia warto najpierw zastanowić się co chce się robić w życiu i poszukać kierunku z tym związanego, a następnie dążyć do wyznaczonego celu. Wiele młodych osób decyduje się na studiowanie prawa, sam przez długi czas rozważałem pójście na ten kierunek, ale finalnie zdecydowałem się na kryminologię i kryminalistykę https://www.prawowroclaw....kryminalistyka/ i nie żałuję bo studia same w sobie są bardzo ciekawe, a jak wiadomo technik kryminalistyki to jedna z pierwszych osób, która dociera na miejsce przestępstwa by zebrać jak najwięcej materiału dowodowego.
 
     
igor4443 

Dołączył: 12 Lut 2021
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-12, 10:26   

Na studia warto iść. Sam kilka tygodni temu zdecydowałem o bardzo dobrych studiach.
________________________________________________________
susz cbd
 
     
jojik 

Dołączył: 16 Lut 2021
Posty: 3
Skąd: aefaefaf
Wysłany: 2021-02-16, 23:37   

super!
 
     
Freda 

Dołączyła: 02 Sie 2018
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-30, 18:47   

Jeżeli jesteście w trakcie przygotowań do egzaminów na uprawnienia budowlane , to ze swojej strony polecam Wam te materiały do nauki. Sam z nich korzystałem i bardzo mi to pomogło.
 
     
kamilex 

Dołączył: 25 Sty 2022
Posty: 25
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-01-29, 18:38   Re: Studia

Marek7 napisał/a:
Może macie jakieś sprawdzone wskazówki czym kierować się przy ich wyborze?


Zacząłbym chyba od tego, że trzeba najpierw sprawdzić, na jakie studia wymagane są dane egzaminy maturalne i czy czujemy się silni w danych przedmiotach. W przeciwnym razie to porywanie się z "motyką na słońce", co raczej nic dobrego nie przyniesie. Jednak nie ma się też co załamywać. To nie koniec świata, zawsze coś można na to poradzić.

Ja np. zawsze chciałem skończyć studia inżynierskie. Żeby dało się na nie dostać, trzeba było zdać dobrze m.in. maturę z matematyki, biologii i z chemii. O dziwo dla wielu dla mnie największym wyzwaniem była matura z chemii. Na szczęście miałem fajnych ludzi w klasie i polecili mi aby wykupić sobie kursy online. W czasie pandemii to był strzał w dziesiątkę. Po dłuższym researchu znalazłem stronę DawidUczy.pl, a na niej kursy online właśnie z chemii: https://dawiduczy.pl/kursy-maturalne-online/. Okazało się, że da się zdać dobrze maturę, tylko trzeba mieć dobre źródło nauki i sporo motywacji. Mnie się udało, stąd taka moja rada :)
 
     
Mixonek 

Dołączył: 20 Maj 2022
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-09-23, 21:40   

Myślałeś o studiach prawniczych?

_________
https://www.alfaswidnica.pl/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14