FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomóż mi zmieć los dzieci z FAS!
Autor Wiadomość
anna145 
anna145

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-11-08, 14:10   Pomóż mi zmieć los dzieci z FAS!

:cisza: Pomóż mi zmieć los dzieci z FAS!
Witam wszystkich.
Jestem pracownikiem jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Od kilku lat interesuje się problematyką dzieci z FAS. Przez 10 lat mojej pracy w placówce obserwuję jak ogromna ilość dzieci z tym problemem trafia do naszego domu. Większość z tych dzieci pochodzi z wielopokoleniowych patologii gdzie alkohol stanowił rutynę dnia codziennego u większości dzieci z tych środowisk niemalże gołym okiem widać syndrom FAS, jednakże nie są diagnozowane pod tym kątem. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, jednym z nich jest to, że osoby władne, aby to zmienić nie zdają sobie sprawy z tego jak wielkim dramatem dla takiego dziecka i przyszłej rodziny, która go przysposobi jest dostać takie dziecko bez diagnozy lub chociaż informacji, drogowskazu, że matka biologiczna była alkoholiczką i spożywała alkohol w czasie ciąży. Nie muszę tłumaczyć żadnemu rodzicowi zastępczemu, co mam na myśli i przekonywać jak jest to istotne. Niejednokrotnie gardło zacisnęło mi się z żalu, gdy odchodziło do rodziny kolejne dziecko często trudne, ale jednocześnie fantastyczne. Widziałam w oczach rodziców radość, a jednocześnie nie daje mi spokoju myśl, że w końcu zaczną się problemy, jak wtedy poradzą sobie rodzice czy znajdą na nie właściwą odpowiedz i pomoc?!Czy nie odrzucą ,, mojej kruszynki’’ lub czy ona przez to ,że rodzice zaczną czuć się bezradni sfrustrowani nie zniszczy tej rodziny? To wszystko popchnęło mnie do działania, ale potrzebuje waszej pomocy kochani rodzice. Pomoc nie wiele będzie was kosztowała, nie zajmie wam dużo czasu, będzie anonimowa muszę was zjednoczyć, im więcej nas będzie tym lepiej. Tym większa będzie nasza siła, nie będziemy robić niczego przeciw komuś, ale dla kogoś. Wasza pomoc polegała będzie na odpowiedzi na kilka pytań anonimowo, które będą argumentem dla naszej sprawy i myślę, że wielu otworzą oczy. Będziemy apelować do placówek, ośrodków, aby rodzic zastępczy, adopcyjny był uświadomiony, jakie dostaje dziecko pod swoją opiekę.
Proszę, aby każda osoba, która chcę poprzeć moją inicjatywę napisała do mnie na adres annafas1@wp.pl wtedy przedstawię szczegóły w treści proszę wpisać,, popieram''. Możemy też porozmawiać na forum.
Z góry wszystkim serdecznie dziękuję.
_________________
_________________
anna145
 
     
jan221 

Dołączył: 08 Paź 2020
Posty: 1
Skąd: wawa
Wysłany: 2020-10-08, 07:41   

Trochę szkoda że w tym wątku nie ma dużo wpisów.
_________________________________________
projektowanie stron www Lublin
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14