FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam serdecznie
Autor Wiadomość
Justyna Kampka 
Juka

Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: śląsk
  Wysłany: 2012-04-03, 13:07   Witam serdecznie

Chciałam wszystkich serdecznie powitać. Cieszę się, że jest takie forum ponieważ rodzice, którzy obejmują opieką zarnione dzieciątko nie za bardzo wiedzą gdzie szukać pomocy. Jesteśmy w trakcie adopcji 3miesięcznej dziewczynki. Mała jest urocza i bardzo szybko zaangażowaliśmy się emocjonalnie poznając ją. Dostałam wstępne informacje o rodzicach biologicznych naszego Maleństwa i najmocniej zaniepokoił mnie fakt, że matka dość często naduzywała alkoholu w ciaży. Z tego związku jest jeszcze siedmioro innych dzieci z czego najmłodsze ma FAS. Bardzo się martwimy bo nie mamy pojęcia na jakiej podsawie możemy zdiagnozować FAS u Małej. Dodam, że urodziła się w 9m-c ciazy, 2900g, 10pkt w skali A., 52cm, wymiary główki proporcjonalne. Niedawno była u neurologa. Pani Doktor stwierdziła, że Mała nie ma cech fizycznych twarzy, obwód główki idealny, usg ciemiączka idealne. Zdiagnozowano u niej napięcie mięśniowe, ma też problemy z utrzymaniem wzroku na danym punkcie oraz jest wrażliwa na dotyk w obrębie główki tzn. nie lubi czapek, mycia główki itp. Neurolog stwierdziła, że nie podejrzewa u niej FAS ewentualnie możemy miec doczynienia z FAE...Martwię się ponieważ właściwa diagnoza będzie w stanie dać nam wiele odpowiedzi i pomoże w ułożeniu planu właściwej pracy z dzieckiem. Czytałam tutaj o "ankiecie" czy można ją wykorzystac w przypadku tak małego dziecka?
Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia.

Juka
_________________
Juka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12