FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Radości i sukcesy
Autor Wiadomość
agafia 
Administrator

Wiek: 59
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 397
Skąd: Mazury
Wysłany: 2008-03-27, 18:02   

Krzyś też już nie zażywa rozkoszy w stawie niezależnie od temperatury. Jeszcze niedawno zaprzestawał kąpieli tylko gdy woda całkowicie zamarzła.....

Czyli TO działa :)
 
 
     
Danusia
Gość
Wysłany: 2008-04-16, 08:02   

Dawid powiedzial ze lekarstwo jest beeee, przestał jeść sól łyżeczką - poczół smak???:):):)

Na pewno odzyskał łaskotki i poczuł ciepło i zimno przy kąpieli, ostatnio chodząc boso stwierdził zimno mi w nogi i rano wstaje sam zakłada kapcie - kiedyś po dworze chodził boso po rosie po kamieniach - nie czół nic - to duża radość dla mnie :D
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-04-22, 19:36   

Karolina SAMA poszła do fryzjera i nie wóciła łysa ;) Prawie SAMA założyła konto na naszej klasie, wkleiła zdjęcia i zaprosiła pół Polski - nie koniecznie znajomych ;) , ale zaprosiła.
Zaczyna mieć własne zdanie jeśli chodzi o ubrania - wcześniej jej było wszystko jedno. Zaczyna być dowcipna i bardzo nas to bawi. Wczoraj na pytanie brata: Kto Ci włosy obciął? Odpowiedziała - malarz, nie wiesz kto włosy obcina?
 
 
     
Małgorzata 

Wiek: 62
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2008-04-22, 22:05   

Gośka napisał/a:
zaprosiła pół Polski -


Mnie też! :hura: Ale się cieszę! :hura: No i brawo Karola :brawo:
Gośka napisał/a:
Kto Ci włosy obciął? Odpowiedziała - malarz, nie wiesz kto włosy obcina?


:lol:
_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata

Zapraszam na strony Fundacji FASTRYGA

http://fas.edu.pl/
http://fas.org.pl/

oraz Ośrodka FASTRTYGA
https://sites.google.com/site/osrodekwledzinach/home
https://plus.google.com/u/1/108991578606595391937/posts
 
 
     
Marek 
FASolek

Wiek: 53
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 119
Skąd: okolice Katowic
Wysłany: 2008-04-23, 12:28   

Radości i sukcesy :)
Właśnie się dowiedziałem, że zostałem laureatem nagrody GRAND PRIX w konkursie plastycznym IV Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk Integracyjnych (kwiecień 2008) :)
Inauguracja 26-go kwietnia podczas Koncertu Galowego i mi smutno, bo nie będę mógł w tym uczestniczyć, bowiem nałożył się wyjazd na Zjazd "Kuźniaków", buuuu ;(
 
     
Olka

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 105
Wysłany: 2008-04-23, 13:15   

Panie Marku, wyrazy uznania! Gratuluję i mam nadzieję, że tych sukcesów będzie jeszcze więcej. Uważam jednak, że najwiekszym Pańskim sekcesem jest droga, którą musiał Pan przejść do miejsca, gdzie obecnie Pan się znajduje. Jestem pod wrażeniem. :brawo:
 
     
Marek 
FASolek

Wiek: 53
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 119
Skąd: okolice Katowic
Wysłany: 2008-04-23, 13:28   

Dziękuję Pani Olu :)
Tak, ta droga :) Przeszedłem i nadal podążam :) Jednak gdyby nie światełka i kierunkowskazy - nie zdołałbym pójść przed siebie. Kroczę sobie drogami, ale za niedługo wejdę na autostradę i przyznam, że bardzo się boję. Przygotowuję się krok po kroku, tuptam, tuptam i już tuż, tuż największe dla mnie wyzwanie, bo to już nie będzie typowa zabawa :zabawa: Los będzie wymagać ode mnie czegoś znacznie poważniejszego. No, czas przestać bawić się nupelkiem :bobas:
Wy moje światełka i kerunkowskazy :kwiatek:
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-05-30, 19:28   

Zdajemy do II klasy. :hura: bez poprawek. Może nasze osiagnięcia nie są rewelacyjne, ale i tak bardzo sie cieszymy. :brawo:
 
 
     
Danusia
Gość
Wysłany: 2008-05-31, 17:59   

Angelika z Mateuszem zajęli 2 miejsce w zawodach ju jitsu i on i ona:)

U mnie tez zdają średnie wypiszę po zakończeniu roku, aby nie zapeszyć:)

I Gosia duże brawa:D :hura:
 
     
Małgorzata 

Wiek: 62
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2008-05-31, 22:57   

Gośka napisał/a:
Zdajemy do II klasy. :hura: bez poprawek
:hura: :brawo:

Danusia napisał/a:


Dopisz komentarz do postu Wysłany: Dzisiaj 18:59
Angelika z Mateuszem zajęli 2 miejsce w zawodach ju jitsu i on i ona:)

:hura: :hura: Gratulacje!
_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata

Zapraszam na strony Fundacji FASTRYGA

http://fas.edu.pl/
http://fas.org.pl/

oraz Ośrodka FASTRTYGA
https://sites.google.com/site/osrodekwledzinach/home
https://plus.google.com/u/1/108991578606595391937/posts
 
 
     
Małgosia G.

Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 73
Wysłany: 2008-06-01, 16:00   

Gośka, Danusia :brawo:
A ja cieszę się z innego powodu. Michał był badany w PPP i będzie odroczony od obowiązku szkolnego. Myślę, że to bardzo rozsądne. W ciągu kilku miesięcy zaobserwowałam postępy - dzięki ćwiczeniom oczywiście, więc ten rok który "zyskaliśmy " dodatkowo, na pewno da efekty.
 
     
Basja 

Dołączyła: 10 Wrz 2007
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-01, 20:51   

Gratuluję Gosiu i Danusiu i wszystkim, którzy się napracowali !
Ja też wiem jak "smakuje" koniec roku.
Boże, jak ja się cieszę, że będą wakacje ! :brawo:
 
     
olesia 

Wiek: 51
Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 129
Skąd: pomorskie
  Wysłany: 2008-09-22, 20:28   

Oliwier mnie zaskoczył totalnie. Leżę sobie z rańca i udaję, że spię, nie otwieram oczu, żeby młody nie pomyslał, że 6 rano, to juz czas na zabawę. No i leżę, aż tu nagle z wielu gulgotów i całkiem normalnych wyrazów słyszę, że on śpiewa całkiem czysto i wyraźnie "aaa kotki dwa". Nie wytrzymałam i spojrzałam na skubańca, stał w łóżeczku i śpiewał, i był bardzo zadowolony, że mu wyszło. Jak na razie to jedyna piosenka, którą potrafi, ale wg mnie to tchnie szaleństwem ;) , bo młody ma problem z gadaniem, a tu piosenka?! Jednak, nie była to moja rozbujana wyobraźnia, bo od tygodnia, zawsze rano Oliwier ją sobie śpiewa na przebudzenie :) . Widzę wyraźnie, że lubi muzykę, garnie sie też do pianina, i nie wali w klawisze, jak większość dzieci w jego wieku ( 19 mcy), tylko delikatnie kładzie palce i się wsłuchuje. Może rośnie mi jaki talent muzyczny ???? hehehe
 
 
     
ania55555.pl

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 75
Wysłany: 2008-09-23, 07:20   

Mój Patryczek też lubi muzykę.Byłam z nim na takim placu dla dzieci gdzie jest basen z piłeczkami,trampolina....najchętniej nie wyszedłby z tego placu.Szkoda,Ze mam takie miniaturowe mieszkanie bo zafundowałabym sobie taką trampolinkę.Teraz myślę o basenie dla małego tylko muszę iść do lekarza co ona na to.Jutro w Poznaniu jest organizowana akcja pampers "Akademia Zdrowego Rozwoju"będzie pediatra i ortopeda.Mnie właśnie bardzo interesuje opinia ortopedy bo mam załatwioną hipoterapię dla Patryka ale bez opinii ani rusz a ja jestem zapisana na wizytę w gabinecie ale na...4 grudnia.Myślę,że odkryłam dlaczego Patryk tak krzywo chodzi ma strasznie krzywe kolanka od strony wewnętrznej są bardzo uwypuklone i jak biegnie zatacza nóżkami kółka pewnie to mu przeszkadza.Odkrywam coraz więcej różnych nowości o których była mowa w Sierczynku i teraz można to skojarzyć z FAS.Dziękuję Bogu,że załapałam się na Sierczynek bo naprawdę dużo wiadomości wywiozłam i mogę teraz działać bo już wiem gdzie muszę się udać i jak postępować z moim synkiem.
 
     
Gość

Wysłany: 2008-09-28, 15:21   

Kiedy moje dzieci były małe : prawie trzyletni chłopak był nadpobudliwy do kwadratu, potrzeby fizjologiczne załatwiał tam gdzie stał nie pozwalając założyć sobie pieluchy, dziewczynka (1,5roku) nie mówiła,chodziła krzywo jak kaczuszka.
Oboje z jednej strony :* , a gdy byliśmy w domu dłużej niż godzinę :boks: .
Przez kilka kolejnych lat najbezpieczniejszym miejscem zabaw i spacerów - najczęściej przeze mnie wykorzystywanym - był las. Tam przynajmniej nikt mi nie zwracał uwagi na ich zachowanie :wstyd: .Las był miejscem,które je wyciszało a jednocześnie mobilizowało do podejmowania ukierunkowanych działań (zbieranie szyszek,grzybów,szukanie białych drzew itd.) Jednocześnie uczestniczyliśmy regularnie w zajęciach logopedycznych.
Problematykę związaną z FAS znałam wcześniej teoretycznie .Więc jako pedagog starałam się " wyrównać ich szanse rozwojowe "przed rozpoczęciem nauki w szkole. :gazeta: .Odkryłam wtedy działanie hipoterapii. Ponieważ trudno mi było pojąć fenomen "przyspieszenia" intelektualnego i emocjonalnego rozwoju dzieci związany z kotaktem z końmi,skończywszy 30 lat ,z pedagogicznej ciekawości sama wsiadłam na konia.....Moja przygoda wciąż trwa..... to mój sukces...
Dzieciaki (teraz 19 i 17,5 lat) radzą sobie w szkole, niby nie widać po nich problemów, które mają za sobą-tak mówią ludzie patrzący z boku. Ja natomiast odkrywam i doświadczam na codzień problemów, które niesie ich dorosłość. Do niektórych nawet teoretycznie nie zdążyłam się przygotować i wciąż jestem mobilizowania by się uczyć.
Dlatego cieszę się :hura: i dziękuję,że jest takie Forum
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12