FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FAS czy FAE?
Autor Wiadomość
Małgorzata 

Wiek: 62
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2007-09-26, 19:54   FAS czy FAE?

Autor: ika_27
Data: Sep 18 2007, 10:06 AM

____________________________________________________________________________

Od jakiegoś czasu (około pół roku) zaczynam się zastanawiać czy mój synek nie ma FAS, ewentualnie FAE?
Ale po kolei, postaram się wszystko opisać. Syn ma 4 lata, Duże problemy w zapamietywaniu, zachowaniu-jest mocno agresywny, bywa bardzo wybuchowy, płaczliwy, przy tym lękliwy, wrażliwy, bardzo podatny na rówieśników-ulega im.
Z tego co wiem to matka biologiczna piła (nie wiem czy w ciąży też), syn zabrany z domu rodzinnego ze wzgledu na alkohol rodziców w wieku 8 miesięcy. Urodzony jako wczesniak, z wrodzona infekcją, z rozszczepem wargi i podniebienia, aktualnie ma tuby wentylacyjne ze względu na okresowe zaburzenia słuchu. W rodzinie u nas od 3 lat, problemy od poczatku, oczywiście etapy rózne, ale generalnie nie jest dobrze.
Aktualnie jestesmy po EEG i czekamy na wizytę u neurologa, ale z tego co wiem to nie wniesie to badanie za wiele do diagnozy FAS.
Cech zewnetrznych twarzy ja nie widzę u syna, bo uważam go za najpiekniejsze dziecko pod słońcem biggrin.gif , poza tym rozszczep też zmienia rysy twarzy.
Teraz moja prośba, gdzie i jak mam się wziąć za to diagnozowanie? Najlepiej w woj. łódzkim. Może jeszcze prośba o ankietę do Pani Małgosi.
Dziękuję z góry.
ika
 
 
     
Gość

Wysłany: 2007-09-28, 07:29   

Jesteśmy po wizycie u neurologa, niestety podejrzenia lekarza sie potwierdziły- synek ma napady padaczkowe :567: . Stąd to zachowanie. Leczymy sie w poradni neurologicznej, mam nadzieję, ze to się nie nasili. Mam w związku z tym prośbe, czy sa na forum mamy (rodzice) dzieci z problemami: FAE, FAS i padaczka? Prosiłabym o odpowiedź , może czegoś się dowiem i uniknę jakiegoś błędu.
Pozdrawiam ika
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13