FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Wychowanie zranionego dziecka"
Autor Wiadomość
gaja268 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-09-14, 18:59   "Wychowanie zranionego dziecka"

Przeklejam informacje z forum rodzin zastepczych o mozliwości nabycia tej pozycji:

"Nie wiem, czy wszyscy potrzebujący zaopatrzyli się w wersję elektroniczną poradnika przeznaczonego głownie dla rodzin adopcyjnych ale również dla rodziców zastepczych "Wychowanie zranionego dziecka" G. Keck R. Kupecky.

Obecnie mamy juz wersje papierową. Z powodu niewielkiego nakładu książka nie będzie dostepna w księgarniach. Poniżej podaję informacje dla zaintersowanych:

Jeśli nie rozumiesz, czemu twoje dziecko próbuje o wszystkim decydować, z trudem kontroluje swoje zachowanie, walczy o wszystko i nie potrafi nawiązywać kontaktów społecznych powinieneś przeczytać tę książkę.

Książka umożliwi ci zrozumienie, w jaki sposób myśli twoje dziecko, w jaki sposób na jego zachowanie wpływają urazy sprzed adopcji. Ale głównie jest to książka o tym jak kształtować bliskie więzi z dzieckiem, które wcześniej zostało opuszczone, zaniedbane lub przebywało w placówce. W wychowaniu twojego dziecka mogą nie działać metody wychowawcze wyniesione z domu lub dostępne w literaturze przeznaczonej dla dzieci bez urazów.
Oto kilka wypowiedzi czytelników:

rZ własnego doświadczenia, uważam, że każdy rodzic powinien przeczytać rWychowanie zranionego dzieckar1;. Naprawdę jest mi teraz łatwiej, a przez to łatwiej mojej córce, a wszystko dlatego, że lektura pozwoliła mi inaczej spojrzeć na córkę , przez pryzmat jej przeszłości. Pozwoliła mi spojrzeć na awantury jej oczami. Nie próbuję już przestawiać gór, ale przenoszę po ziarenku . I są efekty. Ja jestem straszny nerwus, ale wczucie się w sytuację dziecka pozwala mi się zdystansować. Apeluję ,przeczytajcie uważnie tę lekturę.r1;

rMam nadzieję że pomożecie mi zrozumieć nasze dziecko. Adoptowaliśmy z mężem kilkuletnie dziecko i nic nie wskazywało na to, że będziemy mieli z nią tak ogromne problemy: ma niekontrolowane wybuchy złości, jest agresywna w stosunku do nas i baaaardzo nieposłuszna, nie potrafi się dostosować, ale na początku tak nie było. Pierwsze tygodnie były wspaniałe, była bardzo pogodna, ciągle się śmiała, nie miała problemów z zasypianiem i była podporządkowana. Co robić, żeby nie zwariować ?r1;

rKażdemu dziecku zdarza się szaleć, nie słuchać, pyskować... nie ma w tym nic dziwnego. Ale kiedy adoptujemy dziecko skrzywdzone, starsze nieco - to mamy czasami taka jazdę bez trzymanki tygodniami, miesiącami, latami. Ciągłe sprawdzanie granic, ciągle testowanie, czy nie oddamy, jeśli zachowa się paskudnie. Codzienna walka o to, żeby wstało, umyło zęby, żeby wypiło herbatę, swoją ulubiona, żeby wyszło z samochodu albo do niego weszło, żeby poszło spać. Ja unikam starć, wchodzę tylko w te, w które muszę (zasady z książki r1; Wychowanie zranionego dzieckar1r1;.


Ta publikacja to kompendium wiedzy na temat tego, co może wydarzyć się w rodzinach, które zdecydowały się na przyjęcie pod swoja opiekę dziecka, które doświadczyło w przeszłości odrzucenia, straty niejednokrotnie skrzywdzenia poprzez zaniedbanie, nadużycie, przemoc lub doznanie innej traumy.

Zebrane w książce informacje wyjaśniają przyczyny wielu trudności w budowaniu bliskich relacji dziecka z nową rodziną.

Spróbujmy, wraz z rodzicami adopcyjnymi i zastępczymi zrozumieć istotę prezentowanych przez ich dziecko zachowań, korzystajmy z konkretnych wskazówek, jak najkorzystniej odnosić się do tych dzieci, z czego lepiej zrezygnować. Powodzenia!

Halina Surmiak, psycholog OAO w Toruniu

Jeśli chcesz kupić książkęr1; G. Keck, R. Kupecky: rWychowanie zranionego dzieckar1;, dokonaj wpłaty na konto nr: 56 1140 2004 0000 3102 3502 2158 w celu pokrycia kosztów wydania książki. Cena zakupu wynosi 35 zł.
Nazwa firmy: rMRaciniewski Servicesr1;, 00-724 Warszawa,

Tytuł wpłaty: zakup książki: Wychowanie zranionego dziecka
Nie zapomnij podać dokładnego adresu pocztowego. Ułatwisz nam pracę, kiedy wyślesz emaila do :elara1@wp.pl z informacją o dokonanym przelewie.
Po otrzymaniu wpłaty egzemplarz książki prześlemy na podany adres pocztowy. Na życzenie wystawiamy faktury."
_________________
Tak, jakby były z nami od zawsze;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12