FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Witajcie
Autor Wiadomość
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-26, 20:41   Witajcie

Jestem mamą adopcyjną 6 misięcznego brzdąca. Co mnie skłoniło do poszukiwań informacji nt. FAS? Otórz mały ma niekształtna główkę. Jest spłaczona z tyłu z jednego boku - na odcinku między uchem , a środkiem główki z tyłu - i to mocno. Do tego po tej samej stronie ucho jest dłuższe niż drugie, oko - także ta sama strona - ma lekką zmarszczkę nakątną. Rynienka pod nosem jest - moze nie bardzo mocno wykształacona, ale wyrażna, górna warga nie jest waska - jest normalana, małozuchwia nie ma. Nie jest mały , dobrze przyrasta i dobrze je ( 10-ty centyl waga, 50-ty wzrost ) i ma dużą główkę - jak się urodził 35cm, a urodził się z waga 2600 ok. miesiąc przed terminem. Co mama robiła w ciąży nie wiem, ale jak usłyszałam "raczej nie piła", ale pewności nie ma. Mały rozwija się raczej prawidłowo ( ma nieznaczna asymetrię ułożeniowa), wykonuje przewidziane czynności dla wieku - nieskorygowanego i przepieknie i bardzo dużo się śmieje. Innych wad z tego co mi wiadomo nie ma, widzi dobrze, słyszy również. Miał robione USG główki z racji wcześniactwa. W opisie jest: obraz prawidłowy z niewielką asymetrią rogów czołowych - raczej bez znaczenia klinicznego - tyle opis. Martwi mnie ta główka. Możecie pomóc? Czy powinnam wypełnić ankietę i zgłosić się gdzieś ?
Będę wdzięczna za pomoc
 
     
Danusia

Wiek: 46
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Wysłany: 2009-08-27, 14:02   

Moim zdaniem powinnaś wypełnić ankietę - to nie zaszkodzi . Wczesna diagnoza wiele może pomóc , a jeśli okaże się ,że dziecko jest zdrowe będziesz spokojniejsza:)
 
     
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-27, 18:58   

Bardzo dziękuję, właśnie o to mi chodzi, ze jesli cos jest nie tak to chciałabym jak najszybciej zacząć robić to co trzeba, a nie znam się na tym kompletnie. Jeszcze raz dziękuje
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12