FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy
Autor Wiadomość
gosia123-25 

Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd: bolęcin
  Wysłany: 2009-04-30, 20:21   Pomocy

Witam mam problem z moim synem 8 lat jet adoptowanym dzieckiem, i ma podejrzenia oADHD nie do konca stwierdzonym . Mamy same problemy od przedszkola ,gdzie rozbił koledze głowe , a teraz w szkole nie chce sie uczyc,chodzi po klasie w czasie zajec . Jestesmy non stop u neurologa i psychologa,chociaż leki nie pomagaja.Teraz poczytałam o FAS i niektóre zachowaniaby pasowały do niego . MOże by ktoś mi pomógl jak można to stwierdzic, i gdzie.Gdzie sie udac po porade bo nie wiem jak mu pomóc. Jestem z małopolskimoże ktoś wie gdzie sie udac , i gdzie jest jakis ośrodek pomocy.prosze o pomoc
 
     
Małgorzata 

Wiek: 62
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2009-05-13, 10:13   

Już chyba jesteśmy w kontakcie, tak?
_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata

Zapraszam na strony Fundacji FASTRYGA

http://fas.edu.pl/
http://fas.org.pl/

oraz Ośrodka FASTRTYGA
https://sites.google.com/site/osrodekwledzinach/home
https://plus.google.com/u/1/108991578606595391937/posts
 
 
     
Fisielka 

Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 15
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2009-05-15, 13:11   

Próbowałam wypełnić ankietę która dostałam ale to jest trudne , moje dziecko bardzo często zmieniao miejsce pobytu , o mamie biologicznej wiem niewiele , jesteśmy jego (z naszych wyliczeń to wychodzi) piątym domem , nie wiem czy ma FAS ale z tego co usłyszałm w Toruniu ma problem z więziami .
Ostatnio mamy problemy w przedszkolu , chcę mu pomóc bo widze że on walczy o siebie , niestety nie wiem jak ;( wszędzie mam daleko , a u nas o takich problemach nikt nie słyszał ;( ;( a najmniej panie w przedszkolu ;(
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-05-15, 20:57   

Pięc lat temu miałam ten sam dylemat...nikt nic nie wiedział....Pisz to co wiesz w ankiecie i już. W rodzinach zastepczych nigdy chyba nie wiemy wszystkiego o dziecku. Pozdrawiam.
 
 
     
Fisielka 

Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 15
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2009-05-16, 06:26   

Jesteśmy rodziną adopcyjną i z historii mojego dziecka wiem niewiele :wstyd:
i ankieta jest prawie pusta . ;(
 
     
Marynia

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 98
Wysłany: 2009-05-16, 11:57   

Fisielko,
prawie każdy z nas niewiele wie o przeszłości dziecka, pisz to co zauważasz od czasu poznania go, zaznaczając może tylko do jakiego wieku odnoszą się spostrzeżenia, tak przynajmniej my zrobiliśmy.
A poza tym masz chyba całkiem bliko do Torunia skoro podobmnie jak ja jesteś z Pyrlandii, a tam jest poznany już przez Ciebie dr. Liszcz, zaś w Poznaniu wspominana na forum Iwona Palicka od integracji sensorycznej, super to ważne u naszych dzieci a skutki mogą być zadziwiające, tak przynajmniej mówi moje doświadczenie.
Wsnioskuję że dziecię jest jeszcze małe więc wiele jeszcze można zdziałać. Powodzenia. Pozdrawiam.
 
     
Fisielka 

Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 15
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2009-05-18, 16:19   

Dzięki Marynia :* za rady , wszystko się przyda bo jestem na początku drogi ,
może i nie jest daleko , ale my z mężem oboje pracujemy i troszkę krucho z czasem ,
dlatego szukam najbliżej , oczywiście gdy będzie trzeba polecę nawet na księżyc :blazen: ostatni trochę zle to wszystko znoszę , bo po zwróceniu pani przezemnie uwagi w przedszkolu , mojemu dziecku wmawia się że jest złe a z mojego punktu widzenia to pani nie daje sobie rady i obwinia dzieci , bo dziś dowiedziałam się że nie tylko my mamy taki problem :(
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-05-18, 20:36   

Nie rozumie kobieta problemu, może nie chce....Szkoda, bo nauczyciel powołany jest do tego aby dzieciom pomagać. Złe dziecko...problem rozwiązany. Moje było leniwe. Nie wiem co lepsze ;)
 
 
     
Fisielka 

Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 15
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2009-05-20, 13:40   

Też nie wiem co lepsze :blazen: i pewnie można by się pośmiać , ale dla mojego dziecka ostatnio nie jest za wesoło w przedszkolu , żałuję że wcześniej nie zauwazyłam nieprawidłowości ..ale tak bardzo chciałam żeby było ok :(
ostatnio nasze dziecko wróciło z przedszkola i mówił jak nakręcony : ja biję dzieci ....
a pani powiedziała : mam naskarżyć mamie na siebie to ja jestem niedobry .
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-05-20, 19:01   

No jak mu jeszcze z dziesięć osób powie, że jest do niczego to pewnie uwierzy. I przestanie się starać. A pani stosuje jakąś terapię wstrząsową.
 
 
     
elanowa1955 


Dołączyła: 21 Lut 2011
Posty: 2
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2011-02-28, 00:27   

Piszecie o ankiecie. O co chodzi?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13