FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niemowle a FAS
Autor Wiadomość
antoszka 

Dołączyła: 14 Sty 2009
Posty: 2
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-01-14, 11:39   Niemowle a FAS

Witam
Bardzo proszę o pomoc. Od miesiąca jestem mamą adopcyjną 5-miesiecznego synka, o jesgo rodzicach biologicznych nic nie wiem. Mały jest rehabilitowany ze względu na osłabione napięcie mięśniowe. Bylismy u neurologa, pani popatrzyła i stwierdzila, że wygląda na delikatne FAS, ale dodała, że może byc to jego taka uroda. Mały ma dośc grube powieki, czyli wąskie szpary powiekowe, fałdu nie ma, rynienka jest, warga górna nie jest cieńka, ładne uszka. Tylko te oczy. To nie daje mi spokoju, jestem przerażona. Synek urodził się z małą masą urodzeniową ważył 2450 i 49 cm, główka też jest mała. Bardzo się boję, nie byłam na to przygotowana. Czy mogę byc już pewna, że to FAS?
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-01-14, 14:38   

Moim zdaniem dzieciaczka musi dokładnie obejrzeć fachowiec - oczy mogą być faktycznie elementem swoistej urody a nie FAS. Nie denerwuj się na wyrost , skonsultuj, upewnij się.
Głowa do góry. Pozdrawiam.
 
 
     
olesia 

Wiek: 51
Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 129
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2009-01-14, 16:53   

antoszka, napisałam ci maila. I nie denerwuj sie na wyrost.
_________________
 
 
     
antoszka 

Dołączyła: 14 Sty 2009
Posty: 2
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-01-14, 17:33   

olesia nie umiem jeszcze poruszac się po forum, gdzie mam odczytac tego maila, pisze, że nie mam żadnych wiadomości
Dziekuję za odzew, strasznie się boję, mały jest cudowny, kontaktowy, nadrabia swoje zaległosci z DD, ładnie je, śpi, przybiera na wadze. Ciągle obserwuję jego twarzyczkę, odchodzę od zmysłów. Jednak te oczy nie wygladają jak u większości niemowląt. Mąż nie chce ze mną rozmawiac na ten temat, mama uważa, ze jestem panikarą, ja się poprostu boję, czy podołam, jeśli to będzie FAS. Kocham mojego synka
 
     
olesia 

Wiek: 51
Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 129
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2009-01-14, 21:29   

Witaj antoszka,
7 mcy temu wzięliśmy z mężem na wychowanie chłopca 1,5 rocznego. Wiedziałam od poczatku, że ma FAS ( ma typowe rysy i cechy dysmorficzne twarzy), i mimo tej wiedzy się zdecydowalismy. Pisałaś o małym obwodzie główki twojego synka, że miał 49. Nasz mały miał 29, więc myslę, ze główka twojego synka jest w normie do wagi i wzrostu. Nasz miał niecałe 2kg. Nie martw się i nie wpadaj w panikę, dopóki nie masz 100% diagnozy. Niskie napięcie mięśniowe ma wiele niemowlaczków. Obserwuj maluszka , ale nie zmartwiaj się na zapas. My ostatnio usłyszelismy, ze nasz Oliwier zachowuje się jak normalny zdrowy dwulatek, dajemy mu duzo ciepła, ale i dyscypliny, i jak na razie to działa. Zobaczymy,co dalej - prowadzimy rehabilitacje przy Fundacji Daj Szansę z Torunia. Diagnozowała go Małgosia Klecka wraz Fastrygantkami w Sierczynku.
Pozdrawiam cieplutko
Ola
_________________
 
 
     
olesia 

Wiek: 51
Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 129
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2009-01-14, 21:35   

oj chyba z ta główką cos pokręciłam, sorki, teraz doczytałam, że twój maluszek miał wzrostu 49cm, ups :kwiatek: zresztą najważniejsze, że jestes gotowa go pokochać :*
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12