FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kochani pomozcie!!!Mam pytanie...
Autor Wiadomość
Ania SA 
Ania Sa

Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 1
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-01-12, 16:53   Kochani pomozcie!!!Mam pytanie...

Dzien dobry!Witam wszystkich!
Mam problem,a w zasadzie wydaje mi sie,ze mam i chcialam prosic Was o opinie na ten temat.
Mam synka w chwili obecnej ma 2 lata i 2 miesiace. Sama nie wiem czemu,ale jego zachowanie zaczelo mnie ostatnio niepokoic. Przeczytalam troche wiadomosci o autyzmie i zastanawiam sie czy mozliwe zeby moj syn byl chory.
Jest wesoly,bardzo radosny,uwielbia sie wyglupiac. Niby wszystko w porzadku,ale bardzo malo mowi,na razie tylko mama tata, nie ma papa i takie tam podobne. Nie wystepuje od dluzszego czasu rozwoj mowy,tzn nie zauwazylam aby nabywal nowych slow. (kolezanka mowila mi,ze to normalnei jak zacznie mowic to sie nie opedzmy od pytan?). Poza tym jak cos chce to po prostu ciagnie nas za reke np do kuchni i pokazuje sok. Lubi sie bawic,uklada klocki,ale np czesto sie kreci w kolko,nie na codzien,ale poycha nas na kanape zebysmy siedzieli i ogladali a on sie kreci i sie bardzo cieszy. Czytalam,ze to jest niepokojace,ale jak mowie o tym mojemu mezowi to mowi,ze ja sobie sama stwarzam problemy,ze on po prosty traktuje to jak zabawe i widzi,ze my sie z tego cieszymy wiec to robi do poki sie nie przewraca.
Ty tyle...moze przesadzam,jest to moje pierwsze dziecko i tak naprawde chyba jestem przewrazliwiona. Szczerze mowiad chcialabym byc i zeby wszystko bylo w porzadku...czekam na odp od Was i pozdrawiam Ania
 
     
Olka

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 105
Wysłany: 2009-01-20, 12:49   

mój synu, obecnie 18-letni pierwsze słowa zaczął mówić w wieku 3 lat. Potem też nie był specjalnie gadatliwy i długo mówił "po swojemu" Sytuacja poprawiła się kiedy w wieku 4 lat poszedł do przedszkola, bo tam nikt nie chciał "czytać w jego myslach". Nikt nie reagował na to, że coś pokazuje palcem, musiał zacząć artykułować swoje potrzeby. bardzo bałam się, że bedzie mało sprawny intelektualnie. Teraz już wiem, ze nie miałam racji. Krecenie się w kółko na pośladkach czy na stojaco może niepokoić wówczas, kiedy dziecko odcina się od otoczenia i unika kontaktu fizycznego czy nawet wzrokowego. Czuje się w kontakcie z dzieckiem autystycznym, że ono przebywa w zupełnie innym świecie. zabawy w kołowanie się są typowe dla dzieci w tym wieku, stymulują zmysł równowagi i proprioreceptory. Ale jeśli naprawdę jesteś zaniepokojona, zawsze można wybrać się na spacer do najblizszej poradni psychologiczno-pedagogicznej i tam pogadać z psychologiem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13