FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zdiagnozować FAE
Autor Wiadomość
joana 

Wiek: 50
Dołączyła: 23 Sty 2012
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-23, 18:25   

Magdaleno0102 zainteresowała mnie Twoja informacja na temat FAS. Ogólnie jest mało informacji dotyczącej diagnostyki tej choroby. Jest zaskakujące to, że nawet małe ilości alkoholu w organizmie kobiety mogą wprowadzić tak nieodwracalne zmiany w rozwoju dziecka. Podzielę się tak cenną informacją podaną przez Ciebie z kobietami, które będą matkami. Mam nadzieję, że będą chciały podejść do sprawy poważnie.
 
     
Kate12345678 

Dołączyła: 27 Sty 2012
Posty: 1
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2012-01-27, 13:29   ankieta

Witam,
jak inni użytkownicy proszę o przesłanie ankiety :) z góry dzięki
mail yellow10@poczta.onet.pl
 
     
katete 
katete

Wiek: 38
Dołączyła: 30 Paź 2012
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-10-30, 22:18   potrzebna pomoc w diagnozie

Witam,
pracuję w placówce wsparcia dziennego w Lublinie. W grupie wychowanków mam 10- letniego chłopca, u którego występuje kilka symptomów FAS. Chłopiec jest pod opieką PPP (ze względu na trudności w uczeniu się), jednak nie diagnozowano go pod kątem FAS. Czy mogłabym uzyskać wspominaną w postach ankietę do wstępnej diagnozy oraz poradę gdzie w Lublinie pokierować rodzica, aby zdiagnozowano dziecko?

Pozdrawiam ciepło,
Kasia

[ Dodano: 2012-10-30, 22:19 ]
zaaaapomniałam, mój e-mail: katete@poczta.fm
_________________
Kasia
 
     
anankee
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-15, 15:55   ankieta

czy mogę prosić o ankietę pomocną w diagnozowaniu fas?
anankee@interia.pl
 
     
ciocia 
Magdalena

Wiek: 48
Dołączyła: 18 Gru 2013
Posty: 1
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-12-18, 12:11   

Bardzo proszę o test o którym mowa na forum. Jestem wraz z mężem rodziną zastępczą dla mojego bratanka , który ma 8 lat który ma bardzo duże problemy z koncentracją , uczeniem się, zapamiętywaniem , czytaniem , pisaniem i zachowaniem. Wiem , że mama chłopca upijała się wręcz będąc w ciąży . Dziękuję. lidelka75@wp.pl
_________________
...bo kocham jak moje
 
     
zuzula 

Dołączyła: 04 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-05, 00:06   

Dzień dobry,

Mój partner ma 12-letniego syna z poprzedniego związku. Matka chłopca piła alkohol podczas ciąży - w niedużych ilościach, ale często i regularnie (do dziś ma ona problemy z alkoholem).
Chłopiec ma problemy rozwojowe i ogromne kłopoty z nauką, zapamiętywaniem czegokolwiek analizowaniem problemów i wyciąganiem wniosków. Jest bardzo inteligentny, wydaje się, że rozumie różne rzeczy, ale nie potrafi się do nich zastosować. W wieku 12 lat zupełnie nie panuje też nad pojęciem czasu. Jest nadpobudliwy i nie potrafi na niczym się skupić. Ma kłopoty ruchowe, tak jakby nie do końca miał świadomość własnego ciała. W szkole ma problemy z socjalizacją w grupie, jest egocentryczny i ma zmienne nastroje, bywa agresywny.

Mój partner i ja staramy się jak potrafimy, uczymy się z nim, odrabiamy lekcje, tłumaczymy, rozmawiamy, przypominamy. Nic jednak nie daje efektów. Chłopiec chodził do psychologa zanim jego rodzice się rozstali, ale matka nie przyznawała się, że piła w ciąży. Psycholog zdiagnozowała ADHD i przez jakiś czas był pod tym kątem leczony farmakologicznie. Z braku efektów leki odstawiono.

Czytając i szukając pomocy natrafiłam na informacje o FAS/FAE i im więcej czytam, tym bardziej jestem przekonana, że powinnam szukać w tą stronę. Wydaje mi się też, że dziecko ma pewne cechy dysmorfii twarzy (płaski zadarty nosek o szerokiej nasadzie, wąska górna warga), ale może on po prostu ma tak genetycznie.

Może wypełnienie ankiety pomoże nam podjąć jakieś decyzje w sprawie dalszych kroków. To jest taki kochany dzieciak, ale pewnych rzeczy po prostu nie potrafi przeskoczyć.
Bardzo się o niego martwię i chciałabym mu pomóc tak jak tylko będę potrafiła.
Prosiłabym Panią o przesłanie testu do wstępnej diagnozy oraz w miarę możliwości kontakt do specjalisty na terenie Warszawy, który mógłby nam pomóc w diagnozie.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc!
Ula
 
     
vocativa 

Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-13, 14:25   

Witam jestem mamą adopcyjną niespełna półtorarocznego chłopca, jesteśmy w trakcie szukania diagnozy, bo wiele rzeczy w rozwoju synka nas niepokoi. Jesteśmy już umówienie na konsultację z lekarzem genetykiem. czy mogłabym prosić o wysłanie ankiety? Mój adres mailowy to: turtle23@wp.pl Pozdrawiam serdecznie!
 
     
maxim 

Dołączył: 04 Paź 2014
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-10-04, 18:57   

Witam, mam dwójkę uroczych adpotosiow 6 i 7 letnich. Matka niestety piła w czasie ciąży...Czy mogę prosić o ankietę pomocną w diagnozowaniu fas ? Czy w Bydgoszczy są specjaliści od diagnozowania ? moj adres ss1@tlen.pl
_________________
Maxim
 
     
nano123 

Wiek: 45
Dołączyła: 08 Paź 2014
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-10-08, 19:00   

Wysłany: 2014-10-04, 19:57
Witam, mam adoptowanego synka w wieku 3 lat. Matka biologiczna piła w czasie ciąży.
Bardzo proszę o ankietę pomocną w diagnozowaniu Fas. Mój adres nano123@vp.pl
_________________
_________________
nano123
 
     
STOKROTKA 

Dołączyła: 26 Sty 2015
Posty: 4
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2015-01-26, 23:01   

Witam,

jestem mamą 3 letniej Dziewczynki, piłam alkohol w ciąży nie wiedząc o niej. Teraz obsesyjnie doszukuję się FAS u mojego dziecka :(

Bardzo proszę o ankietę pomocną w diagnozie FAS. fm---group@wp.pl

Z góry dziękuję.

Ps. czy miał ktoś podobny problem?
 
     
kp102 
Karusia

Dołączyła: 09 Lip 2015
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-07-09, 08:58   

Witam, jeśli to jest aktualne czy mogłabym dostać ankietę do wstępnej diagnozy FAS/FAE. Jestem rodzicem zastępczym 6 latka, który ma wiele cech wskazujących na to zaburzenie niestety.. mój e-mail dzidziulki@gmail.com. Pozdrawiam i z góry dziękuje.
 
     
tomska 

Dołączyła: 17 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd: Dln.Śl.
Wysłany: 2015-09-17, 08:56   

Witam. Też bardzo proszę o przesłanie ankiety pomocnej w diagnozie fas/fae.
Dziękuję i pozdrawiam.
 
     
AgaGd11 

Dołączyła: 05 Paź 2015
Posty: 1
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2015-10-05, 12:42   

Dzień dobry. Pół roku temu adoptowaliśmy 4 letnią córeczkę. Mała urodziła się z podejrzeniem FAS (widoczne cech dysmorficzne twarzy, pijąca matka biologiczna, niska waga urodzeniowa). Obecnie córeczka rozwija się dobrze i nie widać wyraźnych opóźnień rozwojowych. Będę jednak wdzięczna za przesłanie mi ankiety do wstępnej diagnozy FAS. Z góry dziękuję. Mój e-mail: agagd11@gmail.com
 
     
gmard 

Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 1
Skąd: polska
Wysłany: 2015-10-24, 21:05   

Witam. Prosze jeżeli można o przesłanie ankiety na adres gmard@interia.pl z góry dziękuje.
 
     
emka 

Dołączyła: 24 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-29, 21:33   Proszę o pomoc

Jestesmy rodzicami adopcyjnymi 5letniego chlopca z duzym opóźnieniem mowy,problemami rozwojowymi i emocjonalnymi.Bez wdawania się w dalsze szczegóły -podejrzewamy fasd.Zależy nam na diagnozie i terapii.Brak nam wiedzy i umiejętnosci.Kochamy naszego synka i chcemy pomóc mu normalnie żyć❤
Proszę o informację z kim nalezy się skontaktować .
Czy możemy się zapisac do Panstwa do poradni bezposrednio czy najpierw powinnismy wypelnic ankietę? Jesli tak ,to proszę uprzejmie na wyslanie na adres maomam@o2.pl
_________________
Pozdrawiam
Emka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13