FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zdiagnozować FAE
Autor Wiadomość
kreuk 

Wiek: 62
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 1
Skąd: Manchester UK
Wysłany: 2010-05-27, 09:54   

Witam
Proszę o przesłanie mi ankiety na adres

Mam syna 14 letniego, sprawia ogromne problemy wychowawcze czytając o FAS/FAE mam podstawy sądzić iż należy do grupy FAE ale.....
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-07-18, 19:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dakota 

Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2010-06-22, 11:13   

Witam.
Czy i ja mógłbym prosić o taką ankietę do diagnozowania FAE ? Mam 10cio letnią córkę i już nie mam siły i pomysłów jak jej tłumaczyć większość rzeczy które wydawały mi się oczywiste i że już dawno ją tego nauczyłem... na szczęście trafiłem na artykuły na temat FAS i FAE i dochodzę do wniosku że prawie na 100% to jest to... lecz chciałbym się upewnić.
Z góry dziękuję i czekam z niecierpliwością. Mój adres:

[ Dodano: 2010-07-06, 08:53 ]
Dziękuję za BRAK odzewu. Nie ma to jak głupio liczyć że ci ktoś pomoże.
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-07-18, 19:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
joakas 

Wiek: 50
Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: sopot
Wysłany: 2010-07-13, 07:51   

Witam
pisze na tym forum pierwszy raz. Adoptowalam chlopczyka - wczesniak z niska masa urodzeniowa 1000 g., malym obwodem glowki, matka alkoholiczka, pewne cechy dysmofrii twarzy. W tej chwili ma 9 miesiecy. Nie wiem kiedy tak naprawde mozna diagnozowac fas (slyszalam, ze im szybciej tym lepiej) - dlatego prosze o przeslanie ankiety na adres: Wiem, ze teraz jest czas urlopowy - wiec bede czekac cierpliwie :)
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-07-18, 19:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Luka21 

Wiek: 34
Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-08-10, 12:46   

Mam 21 lat, chcialabym wiedzieć gdzie i w jaki sposób mogłabym poddac sie diagnozie stweirdzajace FAS/E choc to drugie jest bardziej mozliwe. Prosze pilnie o odpowiedz, gdyż nie chcę zwlekać z tą sprawą. Moje kolejne pytanie brzmi co się dzieje po stwierdzeniu tego typu "dysfunkcji"??.[/list]

[ Dodano: 2010-08-10, 13:49 ]
Jeżeli jest możliwość przesłania ankiety bym mogła wstępnie ocenić mój stan. Z góry dziękuję. Proszę pisac na adres e-mail.
_________________
Luka
 
     
Telimenka 

Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2010-09-10, 08:46   

Witam, bardzo proszę o wysłanie ankiety. Z pewnością mi pomoże spojrzeć na mój problem. Adoptowałam córeczke i mam wrazenie, że jej matka piła w czasie ciązy. Bardzo proszę o adres mailowy do Pani Małgosi.
 
     
mag 
mag

Dołączyła: 13 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd: goleniów
Wysłany: 2010-09-13, 22:35   

ja również bardzo proszę o ankietę
jestem n-lem, chcę pomóc opiekunom chłopca, któremu każde przedszkole dziękuje średnio po tygodniu. Rodzice są zmordowani, a w zachodniopomorskim nikt się raczej nie chce wypowiedzieć o konkretnej przyczynie dziwnego zachowania chłopca w wieku 5 lat.

[ Dodano: 2010-09-13, 23:36 ]
ach to mój mail
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-11-12, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kasyda 

Dołączyła: 30 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2010-09-30, 04:01   

Cieszę się, że ten wątek jest nadal aktywny. Chciałabym prosić o ankietę do diagnozowania FAE. Mój adres:
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-11-12, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bagata 

Dołączyła: 16 Paź 2010
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2010-10-16, 19:31   

Witam, jestem na etapie tworzenia rozdziny zastępczej czteroletniej Natalki i 2-letniego Fabiana, których mama jest alkocholiczką; dzieci nie mają dysmorfii FAS (jestem pediatrą) czy mogę prosić o ankietę FAs i jeśli to możliwe kontakt do Pani Małgosi; mój adres:

[ Dodano: 2010-10-16, 20:32 ]
ups: alkoholiczką, przepraszam
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-11-12, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
malgorzata 


Dołączyła: 08 Lis 2010
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-11-09, 22:12   

ja również bardzo proszę o taką ankietę. Proszę też o pomoc gdzie w Bydgoszczy mogę iść z dzieckiem , na diagnozę , gdzie można stwierdzić, czy to ta choroba.
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-11-12, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AGULA 

Dołączyła: 26 Sty 2011
Posty: 2
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2011-01-26, 23:19   

Witam. Również poprosze o ta ankiete. mam 2 synów, u których podejrzewam FAS. Pozdrawiam :)
 
     
yorkanka 
yorkanka

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-28, 19:50   

Małgorzata w Bydgoszczy nie wiem, ale w Toruniu masz mega sympatycznych Państwa Liszcz :) Pozdrawiam Ania
_________________
http://fasolkowy-krzys.blog.onet.pl
 
 
     
dagmara 

Dołączyła: 31 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2011-01-31, 21:25   

Witam. Jestem mamą adopcyjną dwóch małych chłopczyków ( rodzeństwo) - dwu i trzy latka. U starszego dziecka zaniepokoiły mnie pewne cechy wyglądu oraz zachowania które są zbliżone do opisywanych przypadków dzieci z FAS, natomiast młodszy syn rozwija się jak na razie bez większych problemów, dodam, że ojciec dzieci spożywał alkohol a matka podpijała. Bardzo proszę o wysłanie mi ankiety na e-maila ponieważ bardzo niepokoi mnie zachowanie mojego dziecka. Pozdrawiam serdecznie.
 
     
MamaExpresika 

Dołączyła: 09 Lut 2011
Posty: 7
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-02-09, 12:15   Mam problem z 6-latkiem

Witam serdecznie
Od 6 lat i 1 miesiąca jest mamą. Mój synek trafił do mego serca i domu, gdy miał 52 dni. W ośrodku powiedziano nam, że Pani, która urodziła nasze dziecko nie piła. Uważałam, że to prawda. Wczoraj wieczorem dopadły mnie poważne wątpliwości. Moje dziecko ma prawie cały zestaw objawów!! Od 3 roku życia szukamy dla niego pomocy, od 2 lat już naprawdę intensywnie. Nikt nawet psycholog nie powiedziały nam o FAS (może dlatego, iż mówiliśmy że biologiczna mama nie piła). Chcielibyśmy bardzo ustalić czy nasz synek faktycznie ma FAS czy to już mya czepiamy się w tej chęci pomocy wszystkiego. Mały urodził się w 40 tygodniu ciązy z masą 2810 i miał bardzo mała główkę. Do dziś ma małą i w wieku 6 lat i 3 miesięcy wreszcie udało się przekroczyć wagę 19kg. Fizyczność to jedna sprawa a umysł druga. Na te chwile nie ma stwierdzonego opóźnienia, ale jesteśmy dopiero przed prawdziwymi testami. Mały bardzo duże problemy z koncentracją, czasami mam wrażenie, że odlatuje. Kolory, liczmy, czas to dla niego tematy nie do przeskoczenia. Pomimo pracy w tym temacie z nami, pedagog, logopedą i terapeutką SI. Zdecydowanie odbiega od swoich rówieśników, jest przy nich jak maleńkie dziecko - nie mniej jest lubiany. POnadto jest upary, nie słucha, ale ja mam wrażenie, że do niego nie dociera. Słuch sprawdzaliśmy jest ok. Dodam, że robiliśmy teraz też EEG - jest do obserwacji - zmiany zbliżone do padaczki. Robiliśmy ze względu na te "zawieszanie się" i ucieczki w sen w monentach dla synka stresujących.
Pani Małgosiu bardzo proszę o przesłanie ankiety, wiedziałabym czy to FAS czy muszę szukać dalej. Pozdrawiam
_________________
ME
 
     
Małgorzata 

Wiek: 62
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2011-02-09, 20:15   

MamaExpresika, Witaj :kwiatek:

Korespondencja poszła :)

Rzeczywiście, trzeba się małemu dobrze przyjrzeć. Super, że ma SI. :tak: ]
Zastanówcie się nad wyjazdem na nasz letni obóz, będzie więcej czasu na poznanie synka. :)
_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata

Zapraszam na strony Fundacji FASTRYGA

http://fas.edu.pl/
http://fas.org.pl/

oraz Ośrodka FASTRTYGA
https://sites.google.com/site/osrodekwledzinach/home
https://plus.google.com/u/1/108991578606595391937/posts
 
 
     
MamaExpresika 

Dołączyła: 09 Lut 2011
Posty: 7
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-02-09, 20:41   Dziękuje za szybką odpowiedź

Czekałam na nią jak na szpilkach. Tak bardzo chce wiedzieć, co w końcu dolega mojemu dziecku. Już nie wiem gdzie mam się udać. Dlatego jeszcze raz serdecznie dziękuję. Dziś dla mnie szczególnie trudny dzień, byłam na zebraniu w szkole. Zapoznałam się z oceną dziecka, niby to wszystko wiedziałam i bez tego, ale mi ciężko. Zaczęłam małemu już tłumaczyć, że nie pójdzie do 1 klasy. Właśnie się uśmiechnęłam, właśnie synek układa z mężem puzzle i mówi: "tatusiu jak pięknie układas, naplawde pięknie". Co jak co, ale komplementy mówić to on potrafi :)
_________________
ME
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 19