FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Integracja sensoryczna
Autor Wiadomość
Marynia

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 98
Wysłany: 2008-11-02, 14:17   

Wybaczcie, nie zauważyłam, że mnie wylogowało, poprzedni post jest mój, czyli Maryni.
 
     
Małgosia G.

Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 73
Wysłany: 2008-11-04, 18:56   

Basiu dzięki za książkę. :*
Przeczytałam i rozmarzyłam się trochę... bo jak by to było pięknie, gdyby panie w poradniach posiadły chociaż część wiedzy na temat diagnozowania dzieci z FAS. Utopia...
 
     
Małgosia G.

Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 73
Wysłany: 2008-11-04, 22:26   

Maryniu, ja pracuję z Michałem metodą Domana. Nie wiem jak wygląda to od strony medycznej. Słyszałam bardzo wiele opinii o tej metodzie i dobrych i złych - i to od spejalistów z różnych dziedzin. Dla mnie - ta metoda przynosi wymierne efekty. Widzę je nie tylko ja, ale całe moje otoczenie i terapeuci z którymi spotykam się co kilka miesięcy. Najważniejsze, że dziecko idzie do przodu.
Poza tym muszę przyznać, że i w pracy z własnymi dziećmi i z dziećmi w szkole wykorzystuję często elementy różnych metod. Nie wydaje mi się, żeby stosowane w formie zabaw rysowanie oburącz, ćwiczenia rekalsacyjne, elementy metody arteterapii czy Metoda Dobrego Startu mogły zaszkodzić. Wręcz przeciwnie aktywizują dzieci do pracy, uatrakcyjniają zajęcia. No, ale do wszystkiego trzeba podchodzić ze zdrowym rozsądkiem.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 2008-12-07, 10:03   

przepraszam, ale nie wiedziałam gdzie umieścić moje pytanie.
Planuję sobie przyszły rok jeśli chodzi o szkolenia i nabywanie kolejnych kwalifikacji do pracy z dziećmi.
Wiem, że zostały uruchomione studia podyplomowe dla rodziców zastępczych i osób związanych z opieką zastępczą. Niestety po przeczytaniu programu nie jest on w pełni tym o co mi chodzi.
Bardziej interesują mnie sprawy związane z wczestną interwencją dziecięcą i nabycie uprawnień do prowadzenia terapii dzieci, jak również pracy z ich rodziną. Te dwie sprawy są dla mnie nierozerwalne. Pomyśłam więć Pani Małgosiu o Lędzinach i tym co proponuje pani ośrodek.
Mam jednak pytanie formalne, czy po ukończeniu szkolenia/kursów dostaję certyfikat do prowadzenia terapii wg. ...... ? No właśnie jak to jest ujęte i czy kursy przez państwa prowadzone są gdzieś zarejestrowane w MEN albo innym ministerstwie. Czy tak długie szkolenie, bo z tego co widzę trwa ono blisko rok jest podzielone na jakieś bloki tematyczne, po których wydawane są przynajmniej zaświadczenia o uczestnictwie.

Nie należe do osób, które kolekcjonują papiery interesuje mnie faktyczna wiedza i praca z dziećmi. Jednakże, życie jest życiem i jeśli prowadzi się jakąkolwiek praktykę ze zwykłych etycznych względów trzeba mieć możliwość wylegitymowania się chociażby przed rodzicem z posiadanych certyfikatów.

pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź. Ułatwi mi ona w podjęciu właściwej, jak mniemam decyzji co do dalszej pracy nad swoim rozwojem zawodowym.
 
     
Leszek 

Wiek: 70
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 11
Wysłany: 2008-12-11, 13:35   

Witam wszystkich :)

No wlasnie - podpowiedziano mi ten link z informacja, ze warto ten temat pociagnąć.

Tak sie bowiem składa, ze przygotowujemy obecnie rodzaj monografii/podrecznika, który bedzie ukazywac sie sukcesywnie poczynajac od tego roku (pierwszy numer juz wyszedl) najpierw w formie artykułów w publikacjach poszczególnych instytucji pomocowych w Polsce a nastepnie w formie zbiorczej ... trafi to do wszystkich GOPS, MOPS, PCPR, ROPS, MPiPS, mediów zorientowanych w temacie etc ...bedzie oczywiscie takze strona internetowa projektu etc etc ...

ale to szczegóły techniczne ;)

waznym elementem projektu jest rodzaj rankingu dla organizacji i instytucji zajmujacych sie pomoca dziecku i rodzinie w poszczególnych sferach oraz szkolacych - certyfikujacych profesjonalistów.

Przyjelismy zasade, że ocena a wiec i rekomendacja wynikac winna z dwoch zasadniczych elementów - wlasnej prezentacji oraz oceny uczestników, klientów, wspolpracowników ...
- oczywiscie stworzylismy takze precyzyjny system zapobiegajacy ew. naduzyciom etc - dlatego kazda ocena musi byc poparta konkretami i podpisana imiennie a kazda z organizacji/instytucji bedzie proszona o własna "metryczke" ...

poniewaz jestem uczestnikiem tego forum wiec nieco po kumotersku poprosze tak przy okazji o identyczne informacje o jakie prosi w/w osoba ..

z gory dziekuje i pozdrawiam :)
_________________
____________
www.sondir.eu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12