FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto może stwierdzić u dziecka FAS
Autor Wiadomość
Małgorzata 

Wiek: 62
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2007-09-12, 18:20   Kto może stwierdzić u dziecka FAS

Autor: Gośka
Data: Oct 20 2006, 10:29 PM


Od dłuższego czasu próbuję pomóc mojemu dziecku, ale na próbach sie kończy. Jestem pewna, że to FAS, ale specjaliści są bardzo ostrożni i nie chcą postawić ostatecznej diagnozy. W Poradni PP stwierdzono, że mała ma ogromne braki, ale iloraz inteligencji jest w normie więc ma sie wziąć " do roboty". A my obydwie mamy już dosyć. Ślęczenie nad książkami jest syzyfową pracą, dziecko jest zestresowane i wiem, że nie jest w stanie opanować materiału. Jej pamięć jest bardzo nietrwała, myślenie logiczne zerowe, chęci do wkuwania abstrakcyjnych treści również zerowe, napady złości i płaczu coraz częstsze i co ja mogę zrobić? Czuję, że to dziecko znienawidzi mnie, zresztą sama nie lubię siebie za to co robię. Wiem, jakie są jej możliwości, a jednak zmuszam ją do nauki. Za kilka miesięcy egzamin szóstoklasisty, który pisze normalnie, bo nie ma przeciwskazań. Jak mogę jej pomóc? Miałam być jej mamą zastępczą, z czuję sie jak kat. Będę wdzięczna za podpowiedź Gośka

===========================================================

Autor: pasoa79
Data: Oct 21 2006, 05:34 AM

Napisz skąd jesteś, to może łatwiej będzie znaleźć ośrodek w Twojej okolicy.

Ja miałam dokładnie ten sam problem, podejrzewałam FAS, widziałam wszystkie objawy, tylko, że nikt nie umiał mi pomóc go zdiagnozować. Trwało to ok. 3 lat, dopiero sama przez przypadek znalazłam w swojej okolicy poradnie, która zajmuje się diagnozowaniem FAS. No i tydzień temu były badania i potwierdziły się moje obawy! Jest to przypadek dokładnie książkowe, ma wszystkie możliwe objawy.

pozdrawiam

===========================================================
Autor: Gośka
Data: Oct 21 2006, 09:42 PM

Dzięki za odpowiedź. Interesują mnie specjaliści w woj. podkarpackim, świętokrzyskim, łódzkim, małopolskim, lubelskim, mazowieckim - jestem w stanie tam dotrzeć. Jeśli możesz napisz na czym polega diagnoza, czy jest to sprawa jednorazowa, czy kilka spotkań. Pozdrawiam.

===========================================================

Autor:pasoa79
Data: Oct 22 2006, 06:07 AM


U nas diagnoza trwała 2 godziny, najpierw został przeprowadzony wywiad, cechy wyglądu, które u nas są bardzo widoczne. Potem różne ćwiczenia na materacu sprawdzające poszczególne części ciała, napięcie mięśniowe, sprawdzanie jakiś kanałów czy są jeszcze otwarte, bo wtedy tam można coś jeszcze spróbować naprawić. I teraz mamy do domu zestaw ćwiczeń, różnych ucisków, napierań ciała. Zmiana diety. I za 6 tyg. do kontroli.
Natomiast w Lędzinach wygląda to troszkę inaczej, na początku przysyłają Ci duuużo pytań w ankiecie i dopiero potem zapraszają na spotkanie. Mi niestety nie udało sie wypełnić tej ankiety, na część pytań nie znałam odpowiedzi, niektóre były nie do końca jasne dla mnie. Musiałabyś sie skontaktowań z tym ośrodkiem to przyślą Ci ankietę.
Jeśli chciałabyś kontakt do ośrodka, w którym ja byłam to moge wysłać Ci na maila. To jest woj. śląskie, ale może będą znali inne ośrodki w Twoim rejonie.

Pozdrawiam

===========================================================
 
 
     
Kruffka 

Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 08 Gru 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-02, 14:15   

Aby było dokładnie i wspaniale, udaliśmy się do CZD, czyli dla niewtajemniczonych, tłumaczę Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, w Międzylesiu dokładnie.
Pan neurolog obejrzał sobie moje dziecię i stwierdził: bez zespołu, ale badania o które poprosiłam zlecił, za co całuję łapusie: tomograf (czy to się przyda?) oraz EEC.
No właśnie, czy te badania coś mają szansę wykazać? Poprosiłam o nie, bo z kolei zaprzyjaźniony neurolog wojskowy zapewnił mnie, że takie badania robi się "na świecie" w celu diagnostyki.
Co z Krakowem, w którym to podobno robione są badania (jakie?), które jednoznacznie określają obecność FAS. Nic więcej nie napiszę, bo wiem z drugiej ręki o tych badaniach. A może to w Katowicach? ;(
 
     
bernadka25 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Paź 2007
Posty: 13
Skąd: Marsylia
Wysłany: 2008-01-25, 11:33   

Tak jak kiedys pisalam, w ciazy bylam pijana 10 razy,na poczatku;pozniej w ostatnich miesiacach zaczelam bardzo dbac o siebie i w rezultacie urodzilam slicznego zdrowiutkiego bobasa,ktory dzisiaj skonczyl 3 miesiace i 1 tydzien,przedwczoraj bylismy u pediatry,rozwija sie normalnie,karmie maluszka piersia(zamierzam do 6tego miesiaca).Chcialabym zapytac,czy jezeli do tej pory nie ma zadnych niepokojacych objawow ani cech fizycznych,to czy moge spac spokojnie i nie martwic sie o jego przyszlosc(znaczy sie czy kiedys nie wystapi Fas czy Fae)?przesylam aktualna fotke mojego synka

P1030744.JPG
Plik ściągnięto 842 raz(y) 111,72 KB

 
 
     
bernadka25 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Paź 2007
Posty: 13
Skąd: Marsylia
Wysłany: 2008-01-28, 16:08   

czy ktos jeszcze sledzi ten temat?czy jest szansa,ze ktos moze odpowiedziec na moje pytanie?moze pani Malgosia?naprawde bede wdzieczna! Niby wszystko jest wpozadku,ale jak kazda mama,zamartwiam sie (zapewne niepotrzebnie) o swojego dzidziusia;Neo jest troszke nerwowy,ma klopoty z zasypianiem,czasami nawet do 23 wieczorem musi byc przy mnie albo tacie,inaczej bardzo nam placze,ale tak po za tym to pediatra nie ma zadnych zastrzezen,polecil nam smoczka uspokajacza,z tym ze sie nie przyznalam ze bylam pijana w ciazy;naprawde bede wdzieczna za odpowiedz
 
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-01-28, 16:34   

Małgosia jest ekspertem i jak zjawi sie na forum na pewno Ci odpowie. :) Dzidziuś jest śliczny, nie zamartwiaj sie na zapas. Pozdrawiam.
 
 
     
bernadka25 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Paź 2007
Posty: 13
Skąd: Marsylia
Wysłany: 2008-01-28, 16:49   

dzieki Gosia,jak zjawi sie pani Malgosia i ty bedziesz wiedziec o tym,to przypomnij jej ze pytalam,z gory wielkie dziekuje,pozdrawiam serdecznie ;-) :*
 
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-01-28, 22:30   

Obiecuję, przypomnę. Pozdrawiam :)
 
 
     
agni3s 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Paź 2008
Posty: 17
Skąd: śląsk
Wysłany: 2008-10-23, 09:13   

Witam,
Bardzo nie zgadzam się z polityką jaka jest uprawiana w stosunku do dzieci z FAS, przynajmniej w moim regionie. Uważa się, że nie wolno "etykietować" dzieci, i trzeba wychowywać je jak zdrowe, bez zaświadczeń itd. Brak tych dokumentów powoduje brak możliwości pomocy, nie przysługuje im wtedy wspomaganie rozwoju, terapia...zupełnie nic, no i oczywiście żadnej taryfy ulgowej w przedszko0lu, szkole. Takie postępowanie Ośrodków w naszym przypadku bardzo utrudniło nam życie. Gdy mała okresowo nic nie jadła, w nocy wstawała się bawić, mały żuł tylko przednimi zębami, wciąż przekręcał spodnie i buty no i nie umiałam ich uczyć żadnych konsekwencji zachowań wciąż upatrywałam winy w sobie, miesiącami myślałam jakie mogą być tego powody. Gdy brałam ich z PO, usłyszałam tylko że muszę uważać bo zdarzają im się dziwne wypadki, nie myślą.....więc uważałam i na siłę wpajałam zasady, coraz bardziej się frustrując. Niedawno jakimś dziwnym trafem, mnie- z teoretycznie zdrowymi dziećmi, zakwalifikowano na wyjazd szkoleniowy FAS, moje wątpliwości się rozwiały, życie uspokoiło. Wszystko wydało się nagle proste i oczywiste. Małe mają pełnoobjawowy FAS. Ta świadomość uspokoiła mnie, tym samym dzieci. Wiem że pewnych ograniczeń nie przeskoczę, nie wymagam już cudów. I chyba bardziej pokochałam dzieci, bardziej je rozumie, doceniam ich starania mimo ograniczeń. Bardzo dziękuje Stowarzyszeniu "DOM" które zorganizowało ten wyjazd i uzdrowiło życie naszej rodziny :* . Ogóle to po tym doświadczeniu namiętnie zaczęłam czytać "mądre książki". Zamierzamy też podnieść kwalifikacje, nie dla awansu :blondi: , jesteśmy już zawodową RZ, ale dla lepszego funkcjonowania naszej rodziny, rozwoju dzieci. Szkoda mi tylko że najważniejszy czas ( do 4 roku życia) fasolek został przegapiony z powodu bezsensownego strachu przed "zabrudzeniem papierów" dzieciaczków, zrobiły dużo, ale z fachową pomocą mogły zrobić więcej. :wstyd
 
     
ringa52
Gość
Wysłany: 2008-11-02, 13:08   

czy dziecko ktore ma piastki scisniete w kulak i jest drzace to moze byc objaw jakies choroby mala ma 5 tygodni
 
     
ringa52
Gość
Wysłany: 2008-11-02, 13:10   

czy dziecko ktore ma piastki scisniete w kulak i jest drzace to moze byc objaw jakies choroby mala ma 5 tygodni
 
     
Gość

Wysłany: 2008-11-27, 16:07   

witam wszystkich adoptowalismy chłopczyka w lutym nikt nam nic nie mówił ,że moze mieć FAS ! ALE JA OD KILLKU TYGODNI PODEJRZEWAM TO !.Synek ma 11 miesiecy urodził sie jako wcześniak w 8 misiacu urodził sie odrazu z wada oczna niepokoi mnie jego szeroki nos i oczy szeroko roztawione i małe rynienka niby jest ale jak sie uśmiecha znika to wkońcu nie wiem czy mam sie przyczepiać do rynienki czy nie ogólem dziecko bardzo pogodne od poczotku ładnie ssał urodził sie 50 cm waga 2450 a teraz ma 8400 i wzrostu 80 żadnych innych wad jak na razie.jestem z gorzowa wlkp. czy jest w pobliżu jakiś specjalista od postawienia diagnozy PROSZE o pomoc bo nie daje mi to żyć :bojesie:
 
     
jofinka
Gość
Wysłany: 2009-01-15, 22:33   gorzow wlkp

hej jestem z gorzowa mam mala fasolke w domu moge ci pomoc i polecic panie ktore wiecej na ten temat wiedza, daj znak na mail: fistach2000@yahoo.de
pozdrawiam ania
 
     
Radek
Gość
Wysłany: 2009-01-17, 12:04   

Witam! Jestem tutaj na tej stronie pierwszy raz z powodu takiego jak większość. Chcemy pomóc dziewczynce 11 lat która ma objawy FAS. mieszkamy na dolnym śląsku, w okolicach Świdnica WAŁBRZYCH i chcielibyśmy dowiedzieć się gdzie, lub kto może to zdiagnozować i wydać jakieś zaświadczenie, potrzebne na dalszą drogę życia lub do szkoły. :kwiatek:
 
     
Radek
Gość
Wysłany: 2009-01-17, 12:07   

Mój mail kynau@op.pl lub GG 13490156
 
     
adriana
Gość
Wysłany: 2009-01-22, 00:40   

Kochani, szukam ośrodka diagnozującego FAS u dzieci na pomorzu. Bardzo proszę o odpowiedź. Sprawa jest dość pilna
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15