FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
rozwiazanie RZ
Autor Wiadomość
Marynia

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 98
Wysłany: 2008-06-04, 22:22   

Kinga napisał/a:
Sąd wysłał nas na badania do RODKu, więc czekamy na ustalenie terminu, potem na badania...sprawa sie będzie wlekła.

Pewnie zgodnie z procedurą tak musiał zrobić, szkoda tylko, że przy takim przeciążeniu jakie mamy przy naszych dzieciach, musicie jeszcze siły i czas tracić na i takie historie.
Życzę dalszych sił i spokoju, no i mądrych biegłych w RODK, bo z tym niestety też różnie bywa.
Pozdrawiamy całą Waszą rodzinkę!!!!! :kwiatek:
 
     
Donat 


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 34
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-06-19, 13:34   

Kinga,
witam cię serdecznie!
Otóż jestem z żoną Ewą ..... otóż byłem z żoną Ewą specjalostyczną rodziną zastępczą dla chorych dzieci (mieliśmy umowę z naszym MOPSem). Po nagłej śmierci naszego podopiecznego Zbysia, chciano umieścić w naszej rodzinie troje dzieci z miasta. Gdy nie wyraziliśmy zgody argumentując naszą odmowę - z dniem 29 maja rozwiązał MOPS z nami umowę na pełnienie funkcji rodziny specjalistycznej. Ponieważ od 20 kwietnia przebywa u nas urlopowany z ośrodka preadopcyjnego 17 mczny Damianek ( postanowienie o powierzenie w pieczę z 12 maja ) zarzucono nam "własną politykę rodzinną" i "uprzedzenia do dzieci z miasta" ponieważ Damian nie pochodzi z tego powiatu. Już dwa miesiące jest na naszym utrzymaniu, a nic nie możemy zrobić bo MOPS nie wysłał opinii o nas do sądu i sparawa się przeciąga - teraz po naszej interwencji (i telewizji) wysłali opinię ale negatywno pozytywną. Nadto sędzina wpadła na pomysł by procedować tylko wtedy gdy znajdziemy powiat który znami podpisze kontrakt na rodz. spec. Dobre, nie? Ostatecznie znaleźlismy powiat rodziców malucha, którzy zrzekli się praw do niego. Dziś otrzymałem wiadomość, że podpiszą. Ale dopóki nie zobaczę papieru, dopóty zastanawiam się co by było gdyby maluszka trzeba było oddać - i komu? Kto miałby poszukiwać rodziny dla niego. Maluch ma przepuklinę oponowo-rdzeniową lędzwiową, wodogłowie w przebiegu Charliego II, zastawkę, endogenny pęcherz i jest super!
KINGA!
Jesteśmy z Wami!. Dam znać co z tego wynikło i kiedy coś wyniknie.

Pozdrawiam,
Donat
 
     
Kinga 


Wiek: 46
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 59
Wysłany: 2008-06-24, 17:59   

witajcie!!

od mojego ostatniego wpisu u nas nic sie nie zmieniło.
nie otrzymaliśmy jeszcze "zaproszenia" do RODKu, nadal czekamy. mamy nadzieję spokojnie przeżyć wakacje...może uda się przez te 2 miesiące nie myśleć o sądzie

dziękuję wszystkim za wsparcie.
jak będę miała więcej czasu, to napiszę więcej.
pozdrawiam!!! kinga.
_________________
*SŁONECZNIK*
slonecznik99@wp.pl
 
 
     
wanda

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 26
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2008-06-24, 19:31   

My dziś dostaliśmy zaproszenie do RODKu na 18 lipca. Podzielimy się naszymi spostrzeżeniami po wizycie.
 
     
olesia 

Wiek: 51
Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 129
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2008-10-31, 14:13   

Kinga-i co tam u was? Byliscie juz w tym Rodeku?
_________________
 
 
     
Kinga 


Wiek: 46
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 59
Wysłany: 2008-10-31, 22:12   

ale mam farta! :hura:

nie było mnie tutaj od wakacji...dzisiaj weszłam i widzę, że Olesia do mnie akurat dzisiaj napisała :)

więc tak: w RODKu byliśmy we wtorek i uważam, że było okej. wypełniliśmy wszystkie testy, dzieci zrobiły rysunki, potem rozmawialiśmy, rozmawialiśmy, rozmawialiśmy...

na koniec panie powiedziały, że nie rozumieją, dlaczego nasze podejście do życia i do dzieci nie podoba się nauczycielkom z naszej szkoły. powiedziały, że one jak najbardziej są za stosowaniem metody behawioralno poznawczej i według nich możemy spokojnie postępować tak dalej...
panie w ogule były bardzo przychylne i mam nadzieje, że napiszą pozytywną opinie o nas do sądu. ulżyło mi, bo...trochę się bałam tych badań.
ale już moge powiedzieć: uuuf!!
_________________
*SŁONECZNIK*
slonecznik99@wp.pl
 
 
     
Małgorzata 

Wiek: 62
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2008-10-31, 22:20   

Kinga, :hura:
_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata

Zapraszam na strony Fundacji FASTRYGA

http://fas.edu.pl/
http://fas.org.pl/

oraz Ośrodka FASTRTYGA
https://sites.google.com/site/osrodekwledzinach/home
https://plus.google.com/u/1/108991578606595391937/posts
 
 
     
agafia 
Administrator

Wiek: 59
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 397
Skąd: Mazury
Wysłany: 2008-10-31, 22:21   

No to też mogę powiedzieć uuuf !! (a nawet uffffff !!! ;) )
...i bardzo się cieszę... :rolleyes:
 
 
     
olesia 

Wiek: 51
Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 129
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2008-11-01, 14:06   

Telepatia, telepatia... ;) Też się cieszę, że ty się cieszysz, i że jak by to powiedziec masz juz krok do przodu. Wasza szalona rodzinka zapadła mi w pamięci bardzo pozytywnie :)
_________________
 
 
     
Marynia

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 98
Wysłany: 2008-11-02, 14:33   

Bardzo się cieszę Kingo, że to już za Wami i to pozytywnie Pozdrawiam. :* :kwiatek:
 
     
Danusia
Gość
Wysłany: 2008-11-03, 20:02   

Kinga buziaczki i pozdrawiam bardzo się cieszę :brawo:
 
     
Kinga 


Wiek: 46
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 59
Wysłany: 2008-11-20, 19:22   

w poniedziałek dostaliśmy opinię z RODKu na piśmie. po tych wszystkich dziwnych wypowiedziach na temat naszej rodziny, jak przeczytałam te opinię, to się wzruszyłam.
nie mówię, że przedstawiono nas jak aniołki bez wad, ale mam wrażenie, że wszystko, co napisali jest zgodne z prawdą. a nie wyssane z palca.
bardzo się z tego cieszymy!!
a sąd szybko się wyrobił i kolejna (czyli druga) sprawa jest przewidziana na 1 grudnia.


jeszcze coś wam powiem. dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie Rodziców Zastępczych i adopcyjnych na naszym terenie. przyjechało 5 rodzin.
patronuje nam pani psycholog z iławskiej Poradni PP. ja bardzo czekałam na to spotkanie i nie ukrywam, że wiele oczekuję od takiej grupy wsparcia. po tych naszych ostatnich perypetiach bardzo chcę mieć "własną" grupę ludzi, którzy w razie czego pomogą...


ps. uwierzycie? nikt z tych rodziców zastępczych nie słyszał o FAS. no, słyszeli, ale zupełnie przelotnie, w telewizorze, czy gdzieś...ale nic na ten temat nie wiedzą... :(
_________________
*SŁONECZNIK*
slonecznik99@wp.pl
Ostatnio zmieniony przez Kinga 2008-12-03, 11:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
agafia 
Administrator

Wiek: 59
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 397
Skąd: Mazury
Wysłany: 2008-11-20, 20:23   

To mam nadzieje, że niebawem Sąd podejmie odpowiednią decyzję i będziecie mieć tę część kłopotów "z głowy".

A grupę rodziców to może trzeba przeszkolić na temat FAS ;)
 
 
     
olesia 

Wiek: 51
Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 129
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2008-11-20, 23:10   

Oj Kinga, z tego, co piszesz, to już bliżej szczęśliwego zakończenia jesteście-fajnie masz :kwiatek:
_________________
 
 
     
Kinga 


Wiek: 46
Dołączyła: 17 Paź 2007
Posty: 59
Wysłany: 2008-12-03, 11:11   

w poniedziałek odbyła się sprawa i sąd wypowiedział się, że nie widzi powodu, dla którego trzeba by rozwiązać naszą RZ. czyli jest super!
teraz poczekamy aż dostaniemy postanowienie na piśmie (no, chyba, że PCPR będzie wnosił apelację) i odsapniemy z ulgą.
jak będzie wyglądała dalsza współpraca z PCPRem? tego nie wiem. ale jestem (naiwnie) dobrej myśli...

a co do Grupy Wsparcia, to drugie spotkanie już jutro. pani psycholog zaprosiła jeszcze jedną panią psycholog i pana psychologa z Elbląga (a jak znam życie, to przyjedzie dwóch) :cfaniak: . zobaczymy, czy taka obfitość psychologów na spotkaniu wpłynie pozytywnie czy...inaczej na tę naszą maleńką grupę. czeka nas fajne spotkanie :brawo:

pozdrawiam wszystkich śledzących wątek!!!
k.
_________________
*SŁONECZNIK*
slonecznik99@wp.pl
Ostatnio zmieniony przez Kinga 2008-12-03, 11:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12