FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wspieramy rozwój ruchowy
Autor Wiadomość
Olka

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 105
Wysłany: 2008-04-28, 14:40   Wspieramy rozwój ruchowy

I jeszcze tutaj parę słów. Proszę sie nie gniewać, wiem, że truję :)
Kilka wskazówek ogólnych, bez zagłębiania się w szczególy co do konkretnej terapii konkretngo dzidziusia.
Na to malutkie, słodkie ciałko masaż wpływa zawsze zbawiennie, niezaleznie od tego, czy posiadacie państwo jakiekolwiek kwalifikacje czy umiejetnosci w tej kwestii. Przy okazji codziennej pielęgnacji, zmianie pieluszki czy kapieli masujy, masujmy i jeszcze raz....masujmy. Dotyk jest dziecku niezbedny do rozwoju ruchowego, dzięki niemu czuje swoje ciało i orientuje się gdzie co ma :)
Kosmetyki do tej czynności i przyżądy wszelakie są zbędne! Dla poslizgu używam oliwy z nasion lnu lub z oliwek, bez sztuczności i środków konserwująco-zapachowych. I własnych dłoni, wyłącznie. Dotykajcie, pocierajcie, klepcie i ugniatajcie Państwo swoje dzieci ile tylko macie sił i cierpliwości, bądźmy szczerzy, sami byśmy tak chciali, więc dajmy to miłe uczucie dziecku.
Często spotykam się z tym, że dziecko niepełnosprawne ruchowo jest zabezpieczane przed upadkiem w ten sposób, że leży w łóżeczku z wysoką barierką na miękkim materacyku a wokół dwa tysiace poduszek. I to nie jest fajne.
Czucie głebokie, czyli uciski na mieśnie i stawy pozwalają się dziecku zorientować w schemacie własnego ciała, prowokują do zmiany jego pozycji. I niech się pani z MOPSu nawet czepia, ale maluchy powinny wierzgać nózkami leżąc na podłodze. Niezbyt higieniczne? Rozłóżmy prześcieradło na wykładzinie dywanowej czy dywanie i zawińmy je pod spód, żeby nie sciagało się, kiedy dziecko będzie przekręcać się czy pełzać. Starsze dzieci, takie które próbują siadać, raczkować, powinny na podłodze spedzać wiekszość dnia i cieszyć się swobodą ruchów.
Nie przegrzewajmy dziecka, najradośniejsze są, kiedy wierzgają lub biegają z zimnymi pęcinkami.
Stwarzajmy dziecku otoczenie przyjazne rozwojowi ruchowemu - to otoczenie w którym zamiast krzesełek, stołów, donic z roślinami czy szafek ze sprzetem RTV są pufy, duże piłki, wałki i kliny, tekturowe pudła, bloki steropianu obszyte lub owiniete tkaninami. Dziecko sprowadzone do parteru i my również, wszyscy bezpieczni nawet, jeśli stracimy równowagę. :)
Ciekawe, czy dobrze założyłam wątek ;>
 
     
Małgorzata 

Wiek: 62
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2008-04-28, 16:16   

Olka napisał/a:
Ciekawe, czy dobrze założyłam wątek


Cudownie! :hura:
_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata

Zapraszam na strony Fundacji FASTRYGA

http://fas.edu.pl/
http://fas.org.pl/

oraz Ośrodka FASTRTYGA
https://sites.google.com/site/osrodekwledzinach/home
https://plus.google.com/u/1/108991578606595391937/posts
 
 
     
Olka

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 105
Wysłany: 2008-04-30, 09:38   

Znowu ja. Chciałabym zapytań Pań prowadzących terapię z dzieciakami, czy stosowały Programy Aktywności Knillów? Czy uwazacie je za przydatne dla dzieci z FAS, tych najmłodszych oczywiście?
 
     
Gość

Wysłany: 2008-06-13, 18:18   Re: Knill

Tak, bardzo sobie cenię tą metodą. Pracuję nią z dziećmi autystycznymi, ale jest również bardzo przydatna u zdrowych maluchów, do stymulacji ruchu w rytmie. Dzieciaki bardzo chętnie poprzez nią uczą się wskazywania części swojego ciała. Podkład muzyczny ma duże walory terapeutyczne - wycisza i daje dużo prawidłowych bodźców dźwiękowych.
Pozdrawiam
Magda
 
     
Freda 

Dołączyła: 02 Sie 2018
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-14, 18:14   

Jeśli ćwiczycie i szukacie sprzętu do terapii i treningów jak masażery i rolery to zobaczcie na stronę sklpeu https://elektrostymulatory.net/produkty/urzadzenia-do-masazu/pilki-rolery-do-masazu/aplikatory-lyapko/walek-do-masazu-duzy-lyapko/ tutaj można znaleźć w bardzo dobrych cenach sprzęt i akcesoria do masażu i elektroterapii. Koniecznie zajrzyjcie.
 
     
kamil2223ww 

Dołączył: 27 Lip 2021
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 2021-07-27, 13:18   

Na pewno ten wątek zainteresuje bardzo dużo osób. Tak ja uważam.
______________________________________________________
złote zaproszenia ślubne
 
     
Daniel332 

Dołączył: 17 Lip 2019
Posty: 114
Skąd: warszawa
Wysłany: 2021-08-20, 17:18   

W lecie i cieplejsze dni lepiej się przeżucić na środek tranportu taki jak hulajnoga. Na stronie Hulajnogi elektryczne możecie poczytać więcej o tym cacku. Ja kupiłam u nich i dostałam gratis torbe na kierownice. Elektryczne hulajnogi to jest środek komunikacji który każdy powinien wypróbować, więc polecam bardzo.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12