FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Potrzeba poniżania"
Autor Wiadomość
Gość
Gość
Wysłany: 2008-04-07, 16:59   

Weszłam przypadkiem na tę stronę i zainteresowałm się tematem.Czytam o Waszych dzieciach i wiele Waszych problemów jest mi tak bliskich.Ja mam własne dziecko-11 letniego syna i dosłownie widzę go w opisach Waszych dzieci.Filip jest dzieckiem.które choć zdolne nienawidzi się uczyć.Ma bardzo duże problemy w szkole(łącznie z sugestiami o szkole specjalnej)dochodzą problemy z zachowaniem.Jest pod opieką róznych poradni pedagogiczno-psychologicznych,poddawany różnym terapią(jest mała poprawa), ale do ideału jeszcze daleko.Zainteresowało mnie tu natomiast to co napisała jedna z osób,że dziecko samo prowokuje sytuacje ,w których obrywa,czyli się podkłada.Oczywiście nie "obrywa" od nas rodziców tylko od otoczenia.Inne dzieci reagują na niego "alergicznie"i to obojętnie w jakim otoczeniu się znajdzie.Nawet osoby z rodziny tak reagują.On poprostu "wyprowadza "ludzi z równowagi i jest taką wieczną "ofiarą ",którą wszyscy biją(koledzy w szkole .na podwórku,w rodzinie)wyzywają a dorośli zwyczajnie nie lubią.Myślałam,ze on już taki jest,ale tu czytam,Ze takich dzieci jest więcej,więc nie wiem jaki jest powód takiego zachowania.Dodam jeszcze ,że syn ma bardzo dużo ciepła,miłości i troski od pierwszej chwili swego życia,żadnych traumatycznych przezyć,ciąża tez przebiegała prawidłowo.
 
     
Kruffka 

Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 08 Gru 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-08, 10:13   

Moje dziecię wyrosło do czwartego roku życia w rodzinie, w której było katowane.
I tak na moje oko podkłada się, bo nie potrafi wyjść z roli ofiary, a my jesteśmy ofiary najgorsze, bo nie potrafimy go z tego wyprowadzić.
W dodatku mojego męża dzieciątko obsadziło w roli oprawcy, którego ciągle prowokuje do tejże właśnie roli.
A ja dostałam w tym teatrze cudów rolę boginii, o której względy należy walczyć.
:blazen:
 
     
Gość

Wysłany: 2008-04-23, 07:01   

Kruffka napisał/a:

A do tego ma jeszcze coś, czego nie opisałaś, ale ja też łączę z tymi cechami: on sam wywołuje sytuacje w których się go bije, przezywa, podkłada się po prostu. A przy tym ma taką minę, jakby sprawiało mu to wręcz fizyczną przyjemność! :cfaniak:


Witam. Jestem tu nowa.jestem mamą zast. dla 8 letniej dziewczynki.
Przyjęliśmy ja gdy miała 3,5 roku. Każde zachowanie 'dziwne" tłumaczyiśmy sobie że wyrośnie, że jest dzikus i w końcu się to unormuje, że nasza miłość wszystko zmieni....
Przedszkole...zerówka (jeden koszmar- zmieniliśmy miejsce zamieszkania i dostała inna panią- to był KOSZMAR...)teraz szkoła. Miała mieć odroczony obowiazek, ale jakoś się ją "przepchało" (w klasie 14 dzieci a w zeróce miało być 30 - sami rozumeicie inny komfort...) Ale tu dopiero jazda sie zaczęła.... niszczy woje przedmioty, gubi wszystko i wszędzie, nie chce się uczyć i... najgorsze ze zaczeła nas wszystkich oszukiwać. Kłamie. Kłamie w żywe oczy. Na zewnątrz słodziutka, śliczneoczka, przymilaczek...nikt by mi nie uwierzył (kto spotka ją tylko tak towarzysko) jaka ona jest NAPRAWDĘ. i też mam wrażenie że SAMA wywołuje te sytuacje tylko DLACZEGO????? wczoraj sie ją zapytałam czy sprawia jej to przyjemność???Miałam wczoraj ostrą rozmowe z wychowawczynią. Bo młoda oszukuje nawet panią. (np- ma chodzić na obiady. nie mówie że ma jeść całymi talerzami-ale niech chociaż coś ciepłego zje, my pracujemy i posiłek ciepły jest dopiero koło 17-mówi pani ze idzie a łazi gdzieś po skzole, nie przychodzi na lekcje po czym kłamie że była na obiedzie a panie ze stołówki pytają czemu jej nie ma)
Na wszytskich sie wiesza (no oststnio troche to skróciliśmy poprezez tłumaczenie-ale ja mam przeczucie że to jest tylko przy nas, jak nas nie ma to jest inaczej.

Pracowałam kiedyś w DD. Widziałam zachowania dzieci szkolnych. Bałam sie tego. Dlatego postanowiliśmy stworzyć rodzine dla młodszego dziecka aby przed szkołą wpoić mu miłość i przygotować go.
Wiem okrutnie to zabrzmi ale Ona właśnie jest taka jak ja sie bałam. Nie mam sił. Proszę nie krzyczcie na mnie ze jestem okropna, bo sama to czuje. Czuje sie winna. Nie wiem dlaczego. Coś nie wyszło, coś popsułam. Proszę , niech ktoś ze mną porozmawia kto ma podobne problemy.
 
     
agafia 
Administrator

Wiek: 59
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 397
Skąd: Mazury
Wysłany: 2008-04-23, 10:21   

Anonymous napisał/a:
DLACZEGO?????


...dla tego, że to dziecko odrzucone....

Anonymous napisał/a:
Nie mam sił. Proszę nie krzyczcie na mnie ze jestem okropna, bo sama to czuje. Czuje sie winna. Nie wiem dlaczego. Coś nie wyszło, coś popsułam. Proszę , niech ktoś ze mną porozmawia kto ma podobne problemy.


To absolutnie nie Twoja wina choć rozumiem, że to najprostsze wytłumaczenie dla Ciebie "tu i teraz".
To właśnie "takie" dziecko, a Ty nie dostałaś "instrukcji obsługi"

Fakt, trzeba o tym porozmawiać. Jestem do Twojej dyspozycji :)
 
 
     
Marynia

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 98
Wysłany: 2008-04-23, 21:45   

Koniecznie pogadaj z agafią. Ja tylko chciałam Ci powiedzieć, że to co opisałaś też przechodzimy i przechodziliśmy, bo to tak jest, taki bagaż tych dzieci i niestety osoby z zewnątrz, dalsza rodzina, nauczyciele, sąsiedzi najczęściej tego nie rozumieją. Nie raz słyszeliśmy "no, ale teraz to mają Was i waszą miłość" jakby to automatycznie mogło wymazać te pierwsze 3, 4, i więcej lat życia.
No i w łeb temu, kto by śmiał na Ciebie krzyczeć. Trzymaj się. :*
 
     
Małgorzata 

Wiek: 62
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2008-04-23, 23:06   

Gość napisał/a:
Proszę nie krzyczcie na mnie ze jestem okropna,


Ja już widzę, że jesteś cudowna i bardzo wrażliwa.
Gość napisał/a:
Coś nie wyszło, coś popsułam.

To nie Ty popsułaś. Nie mogłaś popsuć czegoś (raczej kogoś), co już było zepsute...
_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata

Zapraszam na strony Fundacji FASTRYGA

http://fas.edu.pl/
http://fas.org.pl/

oraz Ośrodka FASTRTYGA
https://sites.google.com/site/osrodekwledzinach/home
https://plus.google.com/u/1/108991578606595391937/posts
 
 
     
izabela_k 
izabela_k

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 18
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-02-12, 22:34   

Witajcie. Mam problem z moim trzynastolatkiem i nie wiem, co o tym sądzić. Patryk bardzo świadomie sam zadaje sobie ból albo bierze moją rękę w swoją i próbuje skłonić mnie żebym tą ręką go uderzyła. Nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Proszę pomóżcie mi zrozumieć o co w tym chodzi, jak mu pomóc? Będę wdzięczna za każdą poradę. Pozdrawiam.
 
     
AgulaP 

Wiek: 45
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 8
Skąd: Płock/Siedlce
Wysłany: 2009-02-26, 00:28   

Kruffka napisał/a:
Maryniu, zawsze myślałam, że to RAD. Twój opis Michała w wielu punktach przypomina aż do złudzenia mojego Krystianka: tez obskakuje wszystkie ciocie i wujków, też żebrze i jęczy.
A do tego ma jeszcze coś, czego nie opisałaś, ale ja też łączę z tymi cechami: on sam wywołuje sytuacje w których się go bije, przezywa, podkłada się po prostu. A przy tym ma taką minę, jakby sprawiało mu to wręcz fizyczną przyjemność! :cfaniak:



Moja niespełna 3 letnia Zosia robi to często i właśnie z tym jest mi najgorzej sobie poradzić. Ostatnio odkąd wiem że to FAS i porozmawiałam z P. Małgosią jest we mnie duuuuużo więcej cierpliwości a czasem mam wrażenie że również miłości, ale ona mimo braku agresywnych reakcji z mojej strony, ciągle próbuje wyprowadzić mnie z równowagi. Wiem że nie ma gotowych, złotych recept, ale może ktoś może się pochwalić jakimiś sukcesami w radzeniu sobie z tym problemem, przydałaby się iskierka nadziei na poprawę, bo strasznie mi żal mijej malutkiej FASolki gdy to robi
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13