FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niepełnosprawność
Autor Wiadomość
wanda

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 26
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2008-02-10, 12:53   Niepełnosprawność

Czy ktoś z Was starał się o orzeczenie niepełnosprawności dla dziecka z FAS przez komisję orzekającą d/s niepełnosprawności?
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-02-10, 14:42   

Wando, też jestem ze świętokrzyskiego. Zapewne się orientujesz, że w naszym regionie mało jest ludzi, którzy mają jakieś pojęcie o FAS...Więcej mogę napisać Ci na priv, jeśli oczywiście chcesz :)
 
 
     
wanda

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 26
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2008-02-13, 14:52   

Chętnie skorzystam z Twoich doświadczeń. Bardzo proszę napisz do mnie na priv.
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-02-13, 17:07   

OK, wieczorkiem
 
 
     
mkania 

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 15
Wysłany: 2008-02-23, 23:23   

dzieci z FAS otrzymują orzeczenia o niepełnosprawności tak jak z ADHD przynajmniej tam gdzie ja pracuję
a w poradni powinni przynajmniej dać dostosowanie wymagań edukacyjnych - nie dali ?
 
 
     
ela
Gość
Wysłany: 2008-02-25, 14:15   

Dali, ale dziecko i tak traktowane jest jako zdrowe w klasie a nie niepełnosprawne. W styczniu już miało 5 uwag negatywnych na nowy semestr.
 
     
mkania 

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 15
Wysłany: 2008-02-25, 17:55   

przykro mi - a składałaś wniosek o wydanie orzeczenia z PPP ? czy tylko o wydanie pinii ?
orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ma "większą moc" sprawczą, dziecko mogłoby się uczyć np w klasie integracyjnej
 
 
     
agni3s 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Paź 2008
Posty: 17
Skąd: śląsk
Wysłany: 2008-11-07, 19:54   

Jak już pisałam mam bliźniaki z pełnoobjawowym FAS. Chciałabym zorganizować im logopedę, rehabilitację, wspomaganie rozwoju. 15 km od naszego domu znajduje się cudowny ośrodek wspomagający niepełnosprawne dzieci. Podobno pracują tam świetni specjaliści, zajęcia odbywają się tam 2 razy w tygodniu, kompleksowo zajmują się problemami chorych dzieci. Znajome mi mamy są zachwycone. Szkopuł w tym, że abyśmy się tam dostali, potrzebne nam zaświadczenie o niepełnosprawności....i tu zaczynają się problemy. Mój lekarz rodzinny twierdzi, że gotyckie podniebienie to urok dzieci, zwyrodnienia stawów spowodowane są drobną budową, budzenie nocne- koszmarną przeszłością, brak pamięci- moimi wygórowanymi ambicjami, nadpobudliwość- to mój wymysł, dysmorfia twarzy-brakiem mojej wiedzy o wyglądzie rodziców, słaba mowa moim lenistwem..Bardzo się zdenerwowałam, a zdenerwowałam jeszcze bardziej gdy powiedział jak bardzo chcę skrzywdzić dzieci, które nic mi nie zrobiły, że takie zaświadczenie zrujnuje im życie, a mnie na zawsze naznaczy wyrzutami sumienia. Pocieszcie mnie kochani, może to ze mną jest coś nie tak, ale ja czuję że ich krzywdzę nie załatwiając tego. Co zrobią jak będą miały 7 lat, przecież słabo mówią, mała prawie nie rozumie poleceń, mają krzywe kręgosłupy, biodra na innych wysokościach, ręce mi opadają. Starszy nie widzi na jedno oko chce mu zoperować, i też załatwiam to zaświadczenie, bo śmieszne , ale jeszcze takiego nie ma, więc spytałam, czy też mam tego nie organizować: operacji, rehabilitacji. On na to, że: "Starszy jest szczęśliwy z jednym, i dzielę włos na 4" :rambo: . Potem wymamrotał coś, że jego żona 20 lat pracowała w specjalnej szkole i wie jak tam dzieci są krzywdzone. Wyrwałam od niego obiecane wcześniej skierowania, i nie wiem jak będzie, bo nabazgrał coś na nich, że mają brzydkie stopy i są nadpobudliwe. Chyba najwyższy czas aby zmienić lekarza, beee. To mała wieś...oj będzie się działo.
Mam pytanie mam złożyć dokumentacje, ale właściwie co to znaczy?? Jakie badania i od jakiego specjalisty powinnam mieć??? Bardzo Was proszę o odpowiedź, albo linka z odpowiedzią:-)), bo ja jakoś nie umiałam znaleźć. Nie lubię być księgową, zdecydowanie papierkologia nie jest moją mocną stroną, ale przejdę przez to, by usprawnić moje dzieci, i mam nadzieję że to ich nie unieszczęśliwi. :rotfl:
 
     
agni3s 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Paź 2008
Posty: 17
Skąd: śląsk
Wysłany: 2008-11-12, 16:44   

Zaczęła się nasza droga poprzez specjalistów. Mam już zaświadczenie od ortopedy, mają obydwoje skoliozę i koślawość obydwu kończyn na zaświadczeniu napisane jest o potrzebie rehabilitacji. Byliśmy u laryngologa za tydzień mamy powtórkę z kabiny audiologicznej, takie uwiarygodnienie wyników, są na granicy normy, mają obydwoje gotyckie podniebienia i zwężone szczęki. Zaświadczenie będę miała za tydzień. Od kochanej naszej Małgorzaty zaświadczenia o FAS. Jutro będę u logopedy, po też jakiś papierek. I co dalej??? Byłam dzisiaj w Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku, pobrałam druki. Niestety mój szalony lekarz rodzinny powinien wystawić zaświadczenie. Czy nie da się tego obejść??? Spytał małą czy jadła śniadanie i na tej podstawie ocenił jej słuch, żadne argumenty medyczne nie przemawiają do niego...I co ja mam teraz zrobić?? W przypadku Starszego mam zaświadczenie od Małgorzaty o FAE, no i kartę chorobową od okulisty, czy okulista może wydać takie zaświadczenie?? Bliźniaki mają zaświadczenie od Małgorzaty :-))), laryngologa, ortopedy, może logopedy, tylko co dalej?? :kawa:
 
     
matus 

Dołączyła: 23 Sie 2008
Posty: 15
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2008-11-16, 17:35   

Witam Jeżeli chodzi o szkołe to lekarz ma racje ,dzieci sa automatycznie traktowane gorzej ,nasze słonka chadzają do normalnej szkoły i jakoś to jest .Miejscami nawet dobrze ,są dowartościowane . Specjalna Nie.
 
     
agafia 
Administrator

Wiek: 59
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 397
Skąd: Mazury
Wysłany: 2008-11-16, 18:19   

Nie trzeba zbytnio uogólniać. Czasem specjalna to naprawdę dobre rozwiązanie.
 
 
     
matus 

Dołączyła: 23 Sie 2008
Posty: 15
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2008-11-16, 18:52   

Czasem tak.
 
     
matus 

Dołączyła: 23 Sie 2008
Posty: 15
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2008-11-16, 19:02   

Ale tylko czasem,sa ludzie ktorzy naduzywaja tego czasem .Moje dziecko miało przebywac w zakładzie psychiatrycznym minimum 1/2 roku, nie był ,nie brał prochow jest super młodym mężczyzną.Błądzi i owszem ,ale.........................To miałam na myśli Agaio ,POZDRAWIAM<
 
     
agni3s 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Paź 2008
Posty: 17
Skąd: śląsk
Wysłany: 2008-11-16, 19:20   

Tylko nikt nie mówi o specjalnej szkole, a o wczesnym wspomaganiu rozwoju. Chodzi o to, aby Młodsze nie musiały iść do specjalnej szkoły. Gdyby w przypadku starszego nastąpiło nagłe pogorszenie i zahamowanie rozwoju, uważam że mniejszym złem byłaby przenieść go do szkoły integracyjnej niż przyciskanie do pracy ponad jego możliwości. Obawiam się narastającej w takim wypadku, frustracji, agresji i kompleksów oraz innych wtórnych zaburzeń. Ale w jego przypadku sprawa jest przesądzona, czekamy na komisję, ponieważ chłopak nie widzi na jedno oko, potrzebuje logopedy z którym spotyka się zresztą dwa razy w tygodniu. Na razie osiąga świetne wyniki w szkole, i mam nadzieje że nigdy nie będzie musiał zmienić jej na specjalną. Będziemy walczyć, ale oczywiście z rozsądkiem, bo w imię naszych ambicji nie możemy zmuszać dzieci do pracy ponad swoje możliwości, zresztą w ten sposób zamiast rozwijać możemy przyhamować rozwój. Co do lekarza, to nawet nie chce mi się na temat jego ograniczeń wypowiadać. Powiedział że: "słyszy szumy w sercu starszego, i jeśli bardzo mi zależy, to może go przebadać" :-(((.
 
     
Gość

Wysłany: 2008-11-16, 19:24   

agni3s napisał/a:
Co do lekarza, to nawet nie chce mi się na temat jego ograniczeń wypowiadać. Powiedział że: "słyszy szumy w sercu starszego, i jeśli bardzo mi zależy, to może go przebadać" :-(((.

No to masz szczęście ;)
My byliśmy u neurologa, który nie chciał przebadać (choć mi "bardzo zależało" ;) ) i skierować na EEG, bo (jak powiedział) upośledzonych nie bada....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12