FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dorosła osoba lat 35 z FAS
Autor Wiadomość
alicja1956 

Dołączyła: 15 Gru 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-12-18, 19:43   dorosła osoba lat 35 z FAS

Jestem opiekunką prawna osoby dorosłonej która ma FAS.W dzieciństwie zostala zdiagnozowana, że ma porażenie mózgowe teraz ja sie dowiedzialam po 13 latach bycia z nią że to FAS.Chcialabym poznać ludzi którzy maja kontakt z takimi osobami dorosłymi.Jak maja problemy w życiu codziennym i jak sobie radzą
 
     
bolek 
Rodzic???


Wiek: 62
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 286
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2007-12-19, 12:23   

Moze 100 % diagnozy brak. Ale uwazam ze moj starszy syn ma FAS. Po prostu poczytaj sobie wszystkie moje posty...
_________________
Kto powiedzial ze bedzie latwo?
Pozdrawiam
 
     
alicja1956 

Dołączyła: 15 Gru 2007
Posty: 3
Wysłany: 2008-01-01, 13:04   

Witaj Adamie to moje początki z komputerem ,więc jak sam wiesz są trudne.Jwszcze nie potrafie działać na forum czekam na syna jak przyjedzie i mnie uświadomi.Pozdrawiam serdecznie czytam twoje wszystkie posty o twoich synach.Ciekawie piszesz .Pozdrawiam Alicja
 
     
bolek 
Rodzic???


Wiek: 62
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 286
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2008-01-03, 22:23   

Czytj, czytaj.

Szkoda tylko ze najwiecej jest tu narzekania. Przynajmniej z mojej strony. To Forum jest pewnego rodzaju terapia dla mnie. Pomaga w rozladowaniu napiecia. No I poza tym sa tu bardzo serdeczni ludzie, ktorzy ROZUMIEJA.
A ciezko jest znalezc bratnia dusze, ktora przezyla/przezywa to samo co Ty. Czasem pokiwaja glowa, czasem poradza. Nie ma absolutnego lekartstwa czy sposobu na FAS/E.
Powolutku sie ruszamy do przodu. Jedni szybciej, drudzy wolniej. Ale najwazniejszym jest to ze CHCEMY BYC LEPSI. Pomagac naszym
dzieciom I nam samym.

Goraco polecam blogg Marka.

bolek "z malym b"
_________________
Kto powiedzial ze bedzie latwo?
Pozdrawiam
 
     
Marek 
FASolek

Wiek: 53
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 119
Skąd: okolice Katowic
Wysłany: 2008-06-15, 00:17   

Dziękuję Bolku, że polecasz mój blog :) Nie często w nim piszę, ale on cięgle żyje :)
Problemy, problemy, problemy ... z przyczyn organicznych. Najbardziej jest bolesne to, gdy każą dostosować się do standardów życia. Nie sama choroba jest najboleśniejsza, lecz to o czym wyżej napisałem.
Często sam sobie zadaję pytanie: dlaczego w tych standardach życia codziennego - nie chcą ZAAKCEPTOWAĆ stanu Osoby z FAS/E (często i do tego z Autyzmem).
Ja i inne Osoby, w wielu przypadkach NIE MOŻEMY dostosować się z przyczyn choroby. Światu byłoby prościej dostosować się do nas (pomóc i ułatwić nam życie).
Cóż, częstowani jednak jesteśmy (bardzo często): "Jak się nie dostosujesz, to ... ". No i człowiek zostaje sam.
 
     
hatonin60 

Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-03-24, 08:23   

Może najlepiej, żeby taką osobę zobaczył jakiś dobry psycholog warszawa. Dopiero po gruntownej diagnozie będzie można myśleć jakie kroki dalej podjąć w kierunku wyprowadzenia na prostą tej osoby.
 
     
Daniel332 

Dołączył: 17 Lip 2019
Posty: 114
Skąd: warszawa
Wysłany: 2020-09-04, 15:43   

polecam ozonoterapia to bardzo skuteczna metoda leczenia wielu schorzeń. Ozon łączy się z hemoglobiną i razem z krwią dociera do każdego zakątka naszego organizmu. Warto podjąść się tej metody niż faszerować się lekami
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12