FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Higiena uszu
Autor Wiadomość
aga35 

Dołączyła: 31 Maj 2021
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-07-30, 06:01   Higiena uszu

Problem z zapaleniem ucha, jak na początku myślałam, dotyczy głównie dzieci. Jednak okazuje się, że poprzez długo kontakt z wodą również można się nabawić różnych infekcji, które zakłócą nasz spokój. Nasze ucho w środku ma naturalną barierę z woskowiny, która jest wytwarzana przez nasze gruczoły. Kontakt z wodą wyniszcza trochę tę barierę. No i niestety przekonałam się o tym boleśnie, bo zapalenie ucha z dzieciństwa powróciło. Tutaj https://www.fonix.pl/bol-uszu/ucho-plywaka znalazłam o tym trochę informacji. Kiedyś w apteczce miałam różne preparaty, ale teraz skupiam się na sprayach, bo chyba najlepiej na mnie działają i są najbardziej efektywne, poza tym wystarczy psiknąć do ucha, nie ma w tym wielkiego problemu. Polecam wszystkim osobom, które są narażone na wilgoć a przez to mogą zaburzyć odpowiednie pH które znajduje się w uchu, by mieli przy sobie takie preparaty do ucha na co dzień. Jednak jest to większy komfort, kiedy ból ucha powraca.
 
     
emi88 

Dołączył: 25 Paź 2021
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-10-25, 20:12   brzydki zapach z ucha dziecka

zapalenie ucha środkowego u niemowląt i dzieci objawia się właśnie brzydkim zapachem z ucha https://www.mojniemowlak....kowego-dziecka/. Woskowina jest normalnym i ważnym elementem utrzymania zdrowych i czystych uszu. Jednak śmierdząca woskowina może wskazywać na problem. Jeśli twoja woskowina pachnie, może to być spowodowane stanem chorobowym lub innym powikłaniem.

Ważne jest, aby nie wkładać żadnych przedmiotów do ucha, próbując pozbyć się woskowiny. Obejmuje to waciki bawełniane i spinacze do papieru. Próba wydobycia problemu może spowodować, że przedmioty będą utkwić głębiej w uchu. Może również poważnie uszkodzić błonę bębenkową lub kanał słuchowy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12