FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CUKIER
Autor Wiadomość
Olka

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 105
Wysłany: 2009-03-26, 12:39   

Basja
I jak to się ma do niskowęglowodanowej diety?????? Były bez cukru rozumiem i na razowej mące??
Do moich osiągnięć bieżących należy:
1. Dziewczynki piją herbatkę owocową lekko tylko posłodzoną fruktozą
2. nie jedzą słodyczy od dwóch tygodni - przynajmniej ja nic o tym nie wiem :)
3. Jedzą więcej warzyw i owoców - bo coś trzeba przegryść w tzw międzyczasie, a słodyczy nie ma!
4. brak słodkich serków - teraz zasmakował twarożek ze szczypiorkiem
5. jedzą pieczywo ciemne, żytnie z różnymi ziarkami
A teraz mnie pochwalcie :aniol:
 
     
Basja 

Dołączyła: 10 Wrz 2007
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-03-26, 22:11   

Brawo ! Brawo ! :brawo:

Olka napisał/a:
I jak to się ma

:wstydniś: były normalne i pyszne, na usprawiedliwienie mam tylko to, że było
ich mało...
 
     
Marynia

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 98
Wysłany: 2009-03-28, 19:10   

Bo węglowodany też należy wyeliminować w miarę możliwości, czyli żegnajcie makarony, kluski, pierożki...........

Najuprzejmiej proszę wyjaśnić dlaczego? Zwłaszcza jeżeli są oparte na mąkach razowych.
Poza tym nie ma np. chlebów pieczonych na samej mące razowej, stanowi ona jedynie 30 max 50%.
Tak poza tym, gdyby ktoś mądry zechciał zrobić jakiś dokładny wykaz co dobre a co nie i w jakich ilościach i [/b]dlaczego, dla naszych pociech będę bardzo rada i wdzięczna.
Sprawy odżywiania traktuję ostatnio bardzo serio, czytam, szukam i stwierdzam, że można zgłupieć.
Ale żeby być też pożyteczna podzielę się informacją, że znalazłam sklep internetowy, w którym od stycznia się zaopatruję przede wszystkim w mąki razowe do wypieków, ziarna ale także w "dżemy" tzw. smarowidła owocowe bez cukru, są pyszne i wydajne bo trochę droższe od słodkich dżemów, masła orzechowe bez cukru.
Jeśli ktoś chętny podam namiary bo nie wiem czy na forum można robić "reklamę".
A z pomysłów kulinarnych to wykreśliliśmy z naszej diety gotowe wyroby wędliniarskie, bo tam pełno konserwantów i różnych paskudztw, piekę różne mięsa chyba to trochę zdrowsze i wszystkim bardzo smakuję.
Strasznie się rozpisałam, przepraszam. Raz jeszcze proszę o kompedium wiedzy na temat odżywiania. :einstein:
 
     
Basja 

Dołączyła: 10 Wrz 2007
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-01, 14:08   

Prawidłowo zbilansowana dieta powinna zawierać oczywiście węglowodany, a także białka i tłuszcze.
Teraz pytanie ile tych węglowodanów ? Gdzieś wyczytałam, że minimalna ilość to 100 g
na jeden dzień, ale to zależy od wieku, rodzaju aktywności itd.
Węglowodany spożywane w nadmiarze przekształcają się w tłuszcz !!!
No i co jest dla nas bardzo ważne, cukry proste zawarte w niektórych z nich gwałtownie podnoszą poziom cukru we krwi. później równie szybko następuje jego spadek. A to ma wpływ na samopoczucie i daje poczucie głodu.
Jest coś takiego jak indeks glikemiczny, czyli taki system wskazujący jak szybko po danym produkcie nastąpi podwyższenie poziomu cukru we krwi.
więcej o indeksie: http://sylwia.ewellness.pl/index.php?m=90
 
     
Olka

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 105
Wysłany: 2009-04-02, 07:37   

Upiekłam moim gwiazdom ciasteczka. Podaję przepis:
2 szkl. mąki razowej
2 szkl. płatków owsianych
6 łyżek miodu, albo fruktozy, albo glukozy
szczypta soli
1 całe jajko, 2 żółtka
1 margaryna lub masło roślinne
1 paczka rodzynek, płatki migdałowe
3 łyżki śmietany
mały proszek do pieczenia
Margarynę rozpuścić, zagnieść z całą resztą nieszczególnie się przejmując, byle się lepiło. Jesli za twarde dodać śmietany, jeśli za rzadkie dosypać mąki razowej. Dzieciaki robiły z tego kulki, spłaszczały, układały na posmarowanej blaszce i posypywały płatkami migdałowymi. Za drugim razem zamiast płatków owsianych wsypałam musli z suszonymi owocami. Ciasteczka bardzo świeże trochę są zbyt kruche, najlepsze następnego dnia - jak doczekają. Jeżyki, pieguski i inne niech się kryją! Nie są zbyt słodkie, ale dziewczynki ostatnio mało co słodkiego dostawały i chyba teraz takie wolą. Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2009-04-02, 08:38 ]
Zapomniałam napisać, że to trzeba upiec na złoto-brązowy kolor! :wstyd:
 
     
AgulaP 

Wiek: 45
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 8
Skąd: Płock/Siedlce
Wysłany: 2009-04-02, 22:51   

a moja Zosia jak ktoś ją czymś częstuje to leci do mnie i pyta czy to ma cukier, tak się przejęła :) a ostatnio się aż popłakała bo drugi 3 latek na siłę jej dawał, wpychał słodycza a ona nie chciała... mam nadzieję że to przetrwa

Ogólnie wydaje mi się że ktokolwiek miał styczność z dietą cukrzycową powinien się zgodzić że jej zasady idealnie dotyczą także naszych dzieciaków
 
     
Danusia

Wiek: 46
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Wysłany: 2009-04-28, 07:10   

Polecam ciekawy artykuł na temat diety http://portalwiedzy.onet....czasopisma.html
 
     
Arbi 
Arbi

Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-07-12, 20:54   prośba

Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby przesłać wykaz produktów
zakazanych i dozwolonych dla dzieci z FAS z dietą bezcukrową i bezmleczną? Byłbym również wdzięczny za informacje dotyczące substancji, na które trzeba uważać przy naszych dzieciach...
 
     
Dennissis 

Wiek: 38
Dołączyła: 17 Maj 2016
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-07-07, 15:01   

Nie da się całkowicie wyeliminować cukru z diety dziecka, cukier też jest potrzebny, ale w niedużych ilościach. Warto ograniczyć słodycze i starać się je zastąpić jakimiś owocami, ale one również mają w sobie cukier.
 
     
tacco 

Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 1
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-07-16, 23:25   

Skąd masz informację ze cukier w małych ilościach jest potrzebny?
_________________
https://4grow.pl/szkolenia/wystapienia-publiczne-szkolenie-prezentacje-szkolenia
 
     
ciepły.koc 

Dołączyła: 18 Lip 2018
Posty: 1
Skąd: Oz
Wysłany: 2018-07-18, 20:52   

Nie powinno się eliminować całkowicie cukru z diety, komórki mózgowe odżywiają się tylko i wyłącznie cukrem!
 
     
Damian91 

Wiek: 36
Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-10-03, 11:19   

ciepły.koc - to nieprawda

Organizm ludzki potrafi czerpać energię z ketonów.

Dochodzi do tego, gdy jest się na diecie tłuszczowe, w której jest ok 30-50 g węgli dziennie.
_________________
https://twojtreneridieta.pl/
Ostatnio zmieniony przez Damian91 2019-10-03, 12:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Freda 

Dołączyła: 02 Sie 2018
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-04, 20:15   

Jeśli ktoś myśli o założeniu profesjonalnego salonu piękności lub już go posiada to koniecznie niech spojrzy na oferty na stronie https://maxmedik.pl/474-physiolab to jest firma która zajmuje się sprzedażą profesjonalnego, dobrej jakości sprzętu kosmetycznego czy medycznego. Jest to również hurtownia kosmetyków. Polecam serdecznie.
 
     
jowisz 

Wiek: 27
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 3
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2019-05-28, 16:32   

Dziwne zachowanie Twojego syna, ale może po prostu taki jest? Niekoniecznie musi byc to wina cukru. Tak cukier daje dużo energii ale to nie jest środek pobudzający czy narkotyk, który zmienia zachowanie czy powoduje skutki uboczne.
 
     
Daniel332 

Dołączył: 17 Lip 2019
Posty: 114
Skąd: warszawa
Wysłany: 2020-12-14, 15:20   

Dla osób które borykają się z zbędnymi kilogramami polecam catering dietetyczny olsztyn korzystam z ich cateringu już dłuższy czas. Dzięki nim oszczędzam sporo czasu, wystarczy ze tylko podgrzeje swojej jedzenie i mogę smakować ich przepysznych dań.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14