FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa ustawa dała nam od stycznia KOORDYNATORÓW
Autor Wiadomość
aliss5 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lip 2012
Posty: 9
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2012-09-07, 13:33   Nowa ustawa dała nam od stycznia KOORDYNATORÓW

W poście chciałabym zapytać Was i podzielić się swoimi doświadczeniami w materii nowego ustawowego tworu, czyli KOORDYNATORÓW pracujących z rodziną zastępczą.
Jakie macie spostrzeżenia i jak to u Was wygląda?
W moim mieście Koordynatorów jest 2. (dodam że nie od stycznia 2012 jak przewidziała ustawa, a od sierpnia)
osobiście jestem bardzo zadowolona że wreszcie mogę się do kogoś zwrócić. Piszę wreszcie, ponieważ wcześniej jak potrzebowałam wskazówek,albo pomocy w uzyskaniu miejsca na diagnozy, czy terapie "atakowałam PCPR bezpośrednio, czyli pismo do urzędu- dodam, że odpowiedź była zawsze. Przemiła pani urzędnik, zostawiała inne sprawy i działała :)
tym oto sposobem dostałam darmowe możliwości na diagnozę Si (zaoszczędzając 250 PLN) i terapie psychologiczną oraz pedagogiczną (koszt za godz. 60 PLN) nie wiem jakie są Wasze doświadczenia, ale ja wszędzie słyszałam że jest brak miejsc albo że trzeba czekać ok. 3 mies. być może mazowieckie ma to do siebie, że terminy oczekiwania są takie długie ale bez przesady!
wracając do tematu, Pani Koordynator to nie byle studenciak (chociaż bywają studenci z ikrą i działają!) . Mamy więc Anioła Stróża w osobie samego kuratora sądowego, dodatkowo Pani Koordynator jest terapeutą autystów. Spektrum działania wytworne!
az w miesiącu Pani nas odwiedza, pijemy kawkę i dyskutujemy. Pani próbuje działać, zgłębia prośby i podpowiada co można zrobić. Jednym słowem- super!
teraz na tapecie mamy zbudowanie grupy wsparcia w naszym mieście :)

a jak to wygląda u Was? Może można coś wykorzystać co koordynator mógłby dla nas, albo naszych dzieci zrobić????

PISZCIE!!!!! ładnie proszę ;)
 
     
Małgorzata 

Wiek: 62
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2012-09-07, 17:01   

aliss5,

To fantastycznie, że masz takiego koordynatora! Pewno (jak w każdym innym zawodzie) wszystko zależy od człowieka, a Tobie trafił się dobry. :brawo:
Ja już z systemem niewiele mam do czynienia jako rodzic zastępczy (najstarsze moje przyjęte dziecko ma lat 28, najmłodsze 20). Chętnie posłucham, jak to jest w przypadku innych rodzin. :rolleyes:
_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata

Zapraszam na strony Fundacji FASTRYGA

http://fas.edu.pl/
http://fas.org.pl/

oraz Ośrodka FASTRTYGA
https://sites.google.com/site/osrodekwledzinach/home
https://plus.google.com/u/1/108991578606595391937/posts
 
 
     
aliss5 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lip 2012
Posty: 9
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2012-09-18, 07:07   

Małgosiu,

ja też bym chętnie posłuchała jak to wygląda u innych osób. Niestety nasze forum zamiera, jak słusznie spostrzegłaś. A SZKODA BO DUŻO W NASZYCH SPRAWACH ZMIAN NIE MA, CIĄGLE TEMAT JEST DLA WIELU ABSTRAKCYJNY, a dzieci niestety przybywa, powiększa sie grono rodzin z problemem wychowawczym dzieci z FAS.


DO POZOSTAŁYCH CZYTELNIKÓW FORUM:

Mili moi,

ZACHĘCAM DO PISANIA!! Wydawało mi się iż np. rodzina zastępcza z małego miasteczka, borykająca się z niesfornymi wychowankami, powinna chętniej "wypłakać" się na forum gdzie większość jest wyrozumiała i słucha, niż w swoim otoczeniu.

Koordynator to ktoś dla nas, kto powinien coś działać. Każdy urząd ma na to dodatkową póle świadczeń i my powinniśmy to umieć wykorzystać! Podpowiadajmy sobie, albo klnijmy na nich jeżeli jest taka potrzeba. Cisza nawet Rejtanowi nie służyła ;)

pozdrawiam i czekam na odzew.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12