FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
każdego dnia się uczę :)
Autor Wiadomość
aliss5 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lip 2012
Posty: 9
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2012-08-18, 22:09   każdego dnia się uczę :)

Trzeba chwalić, więc chwalę i ciesze się każdym sukcesem. Moje dziecko pracuje i rozwija się. daje z siebie bardzo dużo. Współpracuje.
sytuacja: od czasu diagnozy wycofaliśmy z jej jadłopisu słodycze i konserwanty. Efekt widoczny- spokojniejsza dusza i jakby bardziej potulna. Przy naszym dopingu nawet sama wie ze jej nie wolno jeść słodkości. Byliśmy uradowani.
Czar prysł kiedy będąc w sklepie podeszła do mnie jedna ze sprzedawczyń i powiedziała ze dziecko ukradło słodycze! zamarłam!! Patrzyłam na nią a Oliwka się śmiała.
Kazałam oddać wszystko i przeprosić. Bardzo sie zdenerwowałam. w domu dowiedziałam sie ze to drugi raz bo tydzień temu była ta sama historia ale kto inny był z Oliwką wówczas w sklepie. Tu kłania sie już kapitalny zmysł manipulacji wyuczony w DD.
Nie zdziwię nikogo jak napisze ze ona tego nie rozumie. Twierdzi ze nie ukradła tylko wzięła i ze nie jest to takie ważne bo w sklepie jest jeszcze tego dużo. Ręce mi opadają do ziemi jak liście (jak śpiewa Martyna Jakubowicz- swoją droga dobra piosenka)
Teraz moja pomysłowa kara- jedyna rzecz działająca na moje dziecko- ścięcie włosów :blondi: .
Obiecałam jej ze jak jeszcze kiedykolwiek weźmie nieswoją rzecz, czyli coś ukradnie to zetnę jej włosy na 1 cm! mam nadzieję ze nie będę musiała pisać Wam o jej nowej fryzurze!
Okrasiłam karę wizją krótkich włosów i sukienki komunijnej (od września II klasa)- oby poskutkowało.
Jak mieliście podobne problemy to napiszcie proszę. Chętnie wprowadziłabym inne sprawdzone konsekwencje aspołecznych zachowań. Do dzieła moi mili...młodej mamie brakuje pomysłów :)

[ Dodano: 2012-09-07, 14:07 ]
Chyba brakuje Państwu odwagi, żeby napisać, że znacie podobny problem:) a szkoda, bo cisza jest wskazana tylko na lekcji w szkole.
Moja Oliwka ciągle ma włosy i raczej zapowiada sie na długie zapuszczanie ich, co mnie cieszy. Wybryk póki co się nie powtórzył i mam nadzieję że nigdy nie wróci.
a co nowego... druga klasa podst. i poradnia pedagogiczno- psychologiczna.
zaczynamy diagnozy na Si, zdolności edukacyjne itp. Po 3 wizytach juz wiemy że klasa integracyjna kłania nam się w pas. Oliwia nie pociągnie długo w szkole masowej.
nie wiem czy to dobrze czy źle. Część rodziny czyni mi wyrzuty że chce zrobić z niej "głupią", druga połowa kibicuje naszej rodzinie w wędrowaniu po różnych gabinetach i wspieraniu Oliwki.
Za radą mądrzejszych w tej materii, my- rodzice- odpuściliśmy edukację i pozostawiliśmy ją pedagogom. Skutek jest widoczny, a raczej słyszalny, w domu jest miło i radośnie. czasem zrobimy jakieś ćwiczenie z zegarkiem albo pieniążkami, ale nic na siłę. :einstein:
Powoli się ogarnęliśmy i znów jest miło.. :) :)

[ Dodano: 2012-09-18, 08:17 ]
Mili moi,
jak mam pisać tylko ja to założę sobie bloga :)
Czy tylko moje dziecko jest FASolą do rzeźbienia?

Znów ściana- zaledwie 2 tygodnie szkoły, a u nas masa problemów.
Wakacje na Oliwię podziałały fatalnie, jak twierdzi jej wychowawczyni. Zapomniała, że w szkole są zasady, co robi uczeń i jak się zachowuje w stosunku do kolegów.
Korespondencja z nauczycielem kwitnie, powoli załamuje ręce a my nie wiemy co mamy robić. Oczywiście Oliwia nie rozumie naszych tłumaczeń. Mimo ze siedzi sama w ławce i ma ograniczone bodźce, które mogą ją rozpraszać, sama się rozbija: chodzi po klasie w trakcie lekcji i zaczepia kolegów. Komentuje ich wypowiedzi jak się jej coś nie podoba, poucza Panią. Pomijam efektywność nauki, bo nie ma o czym pisać ;(

Nie unikniemy klasy integracyjnej...może będzie ona naszym zbawieniem.
ale jak teraz pomóc Pani wychowawczyni i Oliwii?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13