FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam serdecznie.
Autor Wiadomość
Justyna Kampka 
Juka

Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-04-03, 13:11   Witam serdecznie.

Chciałam wszystkich serdecznie powitać. Cieszę się, że jest takie forum ponieważ rodzice, którzy obejmują opieką zarnione dzieciątko nie za bardzo wiedzą gdzie szukać pomocy. Jesteśmy w trakcie adopcji 3miesięcznej dziewczynki. Mała jest urocza i bardzo szybko zaangażowaliśmy się emocjonalnie poznając ją. Dostałam wstępne informacje o rodzicach biologicznych naszego Maleństwa i najmocniej zaniepokoił mnie fakt, że matka dość często naduzywała alkoholu w ciaży. Z tego związku jest jeszcze siedmioro innych dzieci z czego najmłodsze ma FAS. Bardzo się martwimy bo nie mamy pojęcia na jakiej podsawie możemy zdiagnozować FAS u Małej. Dodam, że urodziła się w 9m-c ciazy, 2900g, 10pkt w skali A., 52cm, wymiary główki proporcjonalne. Niedawno była u neurologa. Pani Doktor stwierdziła, że Mała nie ma cech fizycznych twarzy, obwód główki idealny, usg ciemiączka idealne. Zdiagnozowano u niej napięcie mięśniowe, ma też problemy z utrzymaniem wzroku na danym punkcie oraz jest wrażliwa na dotyk w obrębie główki tzn. nie lubi czapek, mycia główki itp. Neurolog stwierdziła, że nie podejrzewa u niej FAS ewentualnie możemy miec doczynienia z FAE...Martwię się ponieważ właściwa diagnoza będzie w stanie dać nam wiele odpowiedzi i pomoże w ułożeniu planu właściwej pracy z dzieckiem. Czytałam tutaj o "ankiecie" czy można ją wykorzystac w przypadku tak małego dziecka?
Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia.

Juka
_________________
Juka
 
     
Małgorzata 

Wiek: 62
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2012-06-07, 09:03   

Witam serdecznie,

czy już procedura adopcyjna się zakończyła?
Cytat:
nie mamy pojęcia na jakiej podsawie możemy zdiagnozować FAS u Małej.


Diagnostyka FAS nie jest prosta i czasem może toczyć się wiele lat, zwłaszcza gdy w wywiadzie potwierdzona jest ekspozycja na alkohol, a u dziecka (np. w wieku niemowlęcym) nie widać symptomów wyraźnego uszkodzenia ośrodkowego ukłądu nerwowego. Dysponujemy już narzędziami, które obiektywnie, metodą punktową mogą wykluczyć/potwierdzić FAS lub inne zaburzenia poalkoholowe z obszaru FASD.

Cytat:
Neurolog stwierdziła, że nie podejrzewa u niej FAS ewentualnie możemy miec doczynienia z FAE.
Nie używa już się takiej terminologii w diagnostyce FASD (spektrum poalkoholowych wrodzonych zaburzeń rozwojowych).

.
Cytat:
Czytałam tutaj o "ankiecie" czy można ją wykorzystac w przypadku tak małego dziecka?


Ankieta jest pomocna do zebrania wywiadu, który w przypadku diagnostyki FASD ma bardzo duże znaczenie, ale nie zwalnia od przeprowadzenia badania. Nie da się dziecka zbadać na odległość

Pozdrawiam serdecznie :)
_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata

Zapraszam na strony Fundacji FASTRYGA

http://fas.edu.pl/
http://fas.org.pl/

oraz Ośrodka FASTRTYGA
https://sites.google.com/site/osrodekwledzinach/home
https://plus.google.com/u/1/108991578606595391937/posts
 
 
     
cobra95 

Dołączyła: 01 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2012-06-13, 20:11   

A ja chciałbym się dowiedzieć co z tym forum ? Większość tematów od dawna, że tak powiem zakamuflowana - nikt nie prowadzi dyskusji...
_________________
manicure Kraków polecam!
 
     
bogdan22221222 

Dołączył: 05 Maj 2021
Posty: 5
Skąd: arszawa
Wysłany: 2021-05-05, 09:55   

Te forum powinno się rozwijać. Wtedy naprawdę było by bardzo dobrze.
________________________________________________
shroom
 
     
Mixonek 

Dołączył: 20 Maj 2022
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-07-03, 23:45   

Również witam na forum! :)

__________________
www.instagram.com/wnetrza.z.klasa.podlogikalisz
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12