FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przez swoje zachowania niszczy sobie życie
Autor Wiadomość
Nelly 

Wiek: 65
Dołączyła: 04 Sie 2011
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-08-06, 08:03   Przez swoje zachowania niszczy sobie życie

Forum jest co prawda jak widzę prawie "nieżywe" ale może ktoś się odezwie:)?
Zachowania syna (23 lata, adoptowany w wieku 2,5) idealnie odpowiadają temu aby podejrzewać u niego FAS lub FAE. Z najgorszych rzeczy to nieprzewidywanie konsekwencji swojego postępowania - wie co robi, ale nie potrafi przewidzieć konsekwencji, wyobrazić sobie co go za to czeka co skutek wywołało taki, że ma wyrok w zawieszeniu (na razie).
Kłamie notorycznie czy trzeba czy nie, pracę porzuca po bardzo krótkim czasie (miesiąc, dwa) jest bezkrytyczny w stosunku do obcych, każdy nowo poznany byle był "przyjazny" to już przyjaciel któremu ufa bezgranicznie, wpuszcza do domu pod naszą oczywiście nieobecność (co ma zakazane przez nas - ale on naszych zakazów i nakazów nie słucha), matematyka, liczenie (w tym pieniędzy) sprawia dużą trudność, na zegarze ze wskazówkami nie zna się, nie potrafi "gospodarować" pieniędzmi, do mycia się, mycia włosów, golenia muszę go siłą namawiać nie odczuwa takich potrzeb i w ogóle długo bym mogła pisać ale na razie tyle:)
Gdy był dzieckiem było z nim o wiele, wiele łatwiej no bo musiał robić co mama każe z latami jest coraz gorzej, no bo już jest "dorosły" i sam chce o osbie decydować z tym, że te decyzje są "chore" ech...


(Ma niepełnosprawność w stopniu lekkim z powodów neurologicznych i psychicznych - tyle udało się uzykać ale to nic praktycznie nie daje jeśli chodzi o przyszłość)

Pytanie mam takie, czy nawet zdiagnozowanie FAS czy FAE coś daje?
Mam na myśli zabezpieczenie przyszłości (renta?), branie pod uwagę przez organa władzy tego?
I czy w dorosłym już wieku ja mogę jeszcze coś zrobić aby wpłynąć na jego zachowania? Czy istnieją chociażby książki jakieś jak z nim postępować?
Jak nas zabraknie zostanie to skończy jako bezrobotny i bezdomny...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12