FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
konferencja X Światowy Dzień FAS
Autor Wiadomość
Małgorzata 

Wiek: 57
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2010-08-12, 20:28   konferencja X Światowy Dzień FAS

Fundacja FASTRYGA
Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa Oddział Śląski
i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lędzinach

mają zaszczyt zaprosić na konferencję naukową

„Wspieranie rozwoju dziecka z zaburzeniami rozwojowymi typu FASD” - Lędziny 2010,

organizowaną w ramach X obchodów Światowego Dnia FAS,

Patronat obchodów: Burmistrz Miasta Lędziny
Patronat naukowy: Katedra i Klinika Psychiatrii i Psychoterapii
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Organizatorzy: Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa Oddział Śląski
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lędzinach
Współorganizatorzy
i Partnerzy: Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach

Miejsce konferencji: Urząd Miasta Lędziny, ul. Lędzińska 55
Termin konferencji: 09.09.2010 rok (czwartek)
Cel konferencji: pogłębianie wiedzy w zakresie diagnostyki i terapii FASD
(Fetal Alcohol Spectrum Disorder – poalkoholowe
spektrum zaburzeń rozwojowych) oraz budowanie systemu terapii i wsparcia

Uczestnicy: przedstawiciele świata nauki i praktycy, lekarze, psychologowie, terapeuci, pracownicy socjalni, pedagodzy, rodzice zastępczy kuratorzy, wszyscy zainteresowani promocją abstynencji podczas ciąży oraz profilaktyką, diagnostyką i terapią FASD.

Szanowni Państwo
Już po raz X organizować będziemy obchody Światowego Dnia FAS w Polsce. W tym roku w ramach obchodów zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pn.: „Wspieranie rozwoju dziecka z zaburzeniami rozwojowymi typu FASD”, która rozpocznie się w dniu 09.09.2010r. o godz. 9.09.
W roku 2001 nasza organizacja we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lędzinach zainicjowała obchody Dnia FAS w Polsce, zapoczątkowując społeczną debatę dotyczącą szkód zdrowotnych wywołanych spożywaniem alkoholu przez kobiety ciężarne. Współpracowaliśmy w tym obszarze z wieloma ośrodkami: Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, Śląskim Centrum Zdrowia Publicznego w Katowicach, Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie. Od dwóch lat patronat naukowy nad konferencją obejmuje Katedra i Klinika Psychiatrii i Psychiterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Celem konferencji jest ciągłe pogłębianie wiedzy w zakresie diagnostyki i terapii FASD (Fetal Alcohol Spectrum Disorder – poalkoholowe spektrum zaburzeń rozwojowych) oraz budowanie systemu terapii i wsparcia.
Zaproszenie kierujemy do specjalistów medycyny, psychologii, pedagogiki, pracy socjalnej a także do rodziców biologicznych, zastępczych i adopcyjnych, którzy wychowują dzieci z FASD.
Dzień konferencji zbiega się z wieloma wydarzeniami związanymi z obchodami Światowego Dnia FAS w Polsce i na świecie. Jednym z nich będzie zaicjowanie kampanii edukacyjno-medialnej pt. „Zero alkoholu w ciąży” skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i mieszkańców miasta Katowice. Realizatorem kampanii na zlecenie Urzędu Miasta Katowice jest Fundacja FASTRYGA.
Będzie nam bardzo miło gościć Państwa podczas Konferencji. Wasza obecność potwierdzi rangę problemu, który podejmujemy, a wiedza wyniesiona z Konferencji umożliwi rozszerzenie działań nakierowanych na pomoc dotkniętym syndromem FASD.
W załączeniu przesyłamy program konferencji.
Osoby, które zechcą uczestniczyć w konferencji proszone są o potwierdzenie swojego udziału na załączonym druku zgłoszenia na adres Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lędzinach, do dnia 5 września 2010 roku.


Z wyrazami szacunku

Organizatorzy
__________________________________________________________________________________
Płodowy Zespół Alkoholowy (FAS, PZA) należy do grupy fizycznych i umysłowych schorzeń wrodzonych. Jego objawy to np.: wady rozwojowe (m.in.:serca i stawów), uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, zaburzenia neurologiczne, opóźnienierozwoju fizycznego i psychicznego, zaburzenia zachowania, niedorozwój umysłowy, nadpobudliwość psychoruchowa. Skutkiem tychnieprawidłowości mogą być u dziecka trudności z uczeniem się, koncentracją uwagi, pamięcią i zdolnością do rozwiązywania problemów, brakkoordynacji ruchowej i zaburzenia mowy. Uszkodzenia typu FAS mają wpływ na rozwój intelektualny oraz społeczny także w okresie dorastania i po osiągnięciu dorosłości. Osoby cierpiące na FAS/PZA nie są w stanie wziąć na siebie odpowiedzialności za własne życie, często łamią prawo i latami skazane są na pomoc różnych organizacji i instytucji.
Z badań przeprowadzonych na zlecenie PARPA wynika, że co trzecia kobieta (33%) w wieku prokreacyjnym (18-40) piła alkohol w czasie ciąży. Jest to wynik niepokojący, zważywszy, że zdecydowana większość badanych (88%) jest zdania, iż nawet niewielka ilość alkoholu wypitego przez kobietę w ciąży może mieć negatywny wpływ na zdrowie jej dziecka. Zasięg FAS jest nieznany, gdyż brakuje badań z tej dziedziny. Zagrożone są jednak wszystkie dzieci matek pijących alkohol w czasie ciąży.
_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata

Zapraszam na strony Fundacji FASTRYGA

http://fas.edu.pl/
http://fas.org.pl/

oraz Ośrodka FASTRTYGA
https://sites.google.com/site/osrodekwledzinach/home
https://plus.google.com/u/1/108991578606595391937/posts
 
 
     
yorkanka 
yorkanka

Wiek: 39
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-02, 19:41   

"Dojazd do Lędzin z Katowic z pętli Zawodzie autobusem nr 931. Do pętli Zawodzie dostaniecie się Państwo z dworca kolejowego w Katowicach autobusem lub tramwajem. Możliwy jest też dojazd z miasta Tychy autobusem linii 262 lub 536."
_________________
http://fasolkowy-krzys.blog.onet.pl
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12