FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zdiagnozować FAE
Autor Wiadomość
mala66 

Dołączyła: 30 Lis 2009
Posty: 1
Skąd: małopolska
Wysłany: 2009-12-02, 13:53   

Witam. Bardzo proszę o przesłanie mi ankiety w celu zdiagnozowania mojego 2,5 letniego synka "adoptusia" Z góry bardzo dziękuję.
e-mail:
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-03-16, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kambap 

Dołączyła: 03 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: dolnoślóskie
Wysłany: 2009-12-03, 12:46   ankieta

Witam.

Jestem mamą Kochanego Adoptusia (8lat) prawdopodobnie z FAE. Proszę o przesłanie ankiety celem zdiagnozowania. Mój e-mail

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-03-16, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
basia.w 
basia.w

Dołączyła: 06 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-12-06, 11:42   Diagnoza FAS/FAE

Witam! Jestem nauczycielką w gimnazjum. Tematem FAS interesuję się od niedawna, wcześniej nic na ten temat nie wiedziałam (nie było po prostu mowy o takim problemie). Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, ale prosiłabym o przesłanie ankiety na temat diagnozowania FAS. Wydaje mi się, że mam do czynienia z dziećmi z FAS, które nigdy nie zostały zdiagnozowane. Może należałoby zwrócić się do specjalisty?
Z góry bardzo dziękuję. Mój mail to:
Basia
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-03-16, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kasia100 
Kasia

Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: Góry
Wysłany: 2009-12-10, 13:00   ankieta FAS

Od niedawna jesteśmy rodzicami Rodzeństwa w wieku 5 i 7 lat. Proszę o przesłanie ankiety na adres:
_________________
Kasia
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-03-16, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
szania 

Dołączyła: 17 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-12-17, 11:46   

Miałam dziecko w rodzinie zastępczej przez kilka miesięcy - podejrzewam FAS. Czy jest możliwość otrzymania ankiety? aniasz1@autograf.pl
Z góry serdecznie dziękuję
 
     
JakWeronika 

Dołączyła: 25 Gru 2009
Posty: 3
Skąd: śląskie
Wysłany: 2010-01-21, 15:54   

Bardzo proszę o przesłanie ankiety dla naszej córeczki. Ma 6 miesięcy.

Z góry dziękujemy
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-03-16, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
monikamarko 

Dołączyła: 11 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2010-02-11, 20:32   

Bardzo proszę o przesłanie ankiety na adres: Z góry dziękuję!
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-03-16, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
yorkanka 
yorkanka

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-03-04, 20:52   

Witam Proszę o przesłanie mi ankiety na adres:
Będę wdzieczna :kwiatek:
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-03-16, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Marzena 
Marzena

Wiek: 52
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Jerzmanowice
Wysłany: 2010-03-10, 10:56   

Ja również bardzo proszę
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-03-16, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
aniczka73 

Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2010-04-02, 23:48   

Również proszę o to samo...
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-04-07, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Piglet 

Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-04-04, 22:32   

Witam, trafiłam tu bo jestem mamą adopcyjną rodzenstwa. U starszego nic się nie dzieje- normalne problemy wychowawcze - raz lepiej jak gorzej a młodsze- teraz 6 latek - trochę mnie niepokoi - mysle że ma FAE ... prosze o wysłanie na maila:
pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony przez Małgorzata 2010-04-07, 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Lenka 

Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2010-04-06, 16:39   

Bardzo proszę o przysłanie mi ankiety. Moja córcia - lat 7, w rodzinie zastępczej u mnie od półtora roku - przejawia różne zachowania, które przywodzą mi na myśl bardzo mocno dziecko z FAS, a jej mama na 100% w ciąży piła. Przez te półtora roku chodziłam z nią do psychologów i pedagogów zastanawiając się, czy to rzeczywiście objawy FAS, czy po prostu wynik odrzucenia... Psycholodzy i pedagodzy "gdybali" tak samo jak ja i nikt nie udzielił mi nawet wskazówek, gdzie bym mogła dziecko konkretnie zdiagnozować. W tej chwili mam już serdecznie dosyć "gdybania", chcę przedsięwziąć konkretne kroki, żeby dziecko zdiagnozować. Nie wiecie, czy w Krakowie, Kielcach, Warszawie lub Lublinie ktoś diagnozuje FAS od strony medycznej? Mam szukać neurologa, czy psychiatry??? Bo jeśli chodzi o diagnozę psychologiczną, to pojadę chyba do Żywca... Ale poproszę wcześniej o tę ankietę i - jeśli można - o wskazówki, gdzie mam się udać i w jakiej kolejności - najpierw powinno być zrobione badanie psychologiczne, czy najpierw medyczne? I jakie medyczne się robi? Słyszałam, że EEG niekoniecznie daje odpowiedź...
 
     
yorkanka 
yorkanka

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-04-06, 19:03   

Ja na wstępie udałabym sie do neurologa i do genetyka :) Bynajmnie tak było w naszym przypadku najpierw neurolog, która dała namiary na genetyka i tak tez z wiedza i o tym ze biologiczna piła i po wszystkich cechach dyzmorfii i zachowaniu oraz przypadłościach padło na FAS.
Pozdrawiam Ania
_________________
http://fasolkowy-krzys.blog.onet.pl
 
 
     
anna2709 
anna2709

Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-04-21, 12:05   ankieta

Proszę przesłanie ankiety diagnozującej FAS. Mamy chłopczyka, adoptowanego 5 miesięcy temu, obecnie ma 2 lata, wiemy, że mama najprawdopodobniej piła w ciązy , mały urodził się 30 tygodniu ciązy, w zamartwicy. Początkowo rozwój jego był opóźniony, późno , siedział, był wycofany, ale jak stwierdziła pani dyrektor domu dziecka w którym był w pewnym momencie jakby wziął sie za siebie, ruchowo jest bardzo sprawny, biega, wspina się, ładnie manipuluje , układa klocki, próbuje sam się rozbierać,czyli rozwój jest prawidłowy, jedynie gorzej mówi, ma repertuar ok 20 słow, ale trudno stwierdzić ile z tego to pobyt w domu dziecka, jak do nas przyszedł nie mówił nic, terz tworzy nawet ciągi trzywyrazowe-mama-tata-ja. Jest bardzo ruchliwy, nieostrożny, wprawdzie trochę się już uspokoił przez te 5 miesięcy, no i wydaje się, że ciągle robi to samo, spadnie z łóżka na głowę, płacze, ale za 15 minut zrobi to samo. Mówiono nam, że ze względu na tryb życia matki nie można wykluczyć Fas. Jesłi tak by było to chcielibyśmy mu pomóc, a pewnie im wcześniej tym lepiej.
Mój e-mail: anna2709@poczta.onet.pl
 
     
jabuba 
Mama adopcyjna

Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 1
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2010-05-26, 14:00   Moje obawy

Witam!
Czytając wasze opisy zachowań dzieci coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że mój syn ma FAS/FAE.
Adoptowaliśmy go 2 lata temu, obecnie ma 6 lat. Niestety nie mam 100% pewności, że mb piła w czasie ciąży.
Jest bardzo sprawny fizycznie, ale jest nieostrożny, nie uczy się na swoich błędach. Intelektualnie raczej w normie i manualnie bardzo sprawny.
Na pozór pogodny i ciągle uśmiechnięty - jest krnąbrny, uparty, niecierpliwy.
Ma być wszystko tak jak on chce i to już, natychmiast. Nie przyjmuje odmowy, gdy coś jest inaczej niż on chce to prowadzi długą dyskusję, jest momentami strasznie "upierdliwy".
Ma kłopoty z pamięcią (strasznie trudno jest mu nauczyć się wierszyka czy piosenki).
Nie może zapamiętać reguł i zasad.
Czy moje obawy są uzasadnione?

Również proszę o przesłanie ankiety - być może potwierdzi lub rozwieje moje obawy.

Czy w Poznaniu lub okolicy jest ośrodek diagnozujący FAS/FAE?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 22