FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
witajcie
Autor Wiadomość
tutek 

Dołączyła: 07 Sie 2009
Posty: 6
Skąd: W-wa
Wysłany: 2009-08-07, 10:31   witajcie

Podczytuje Was od jakiegos czasu, ale dopiero dzis sie zarejestrowalam na forum. Od marca jestem mama adopcyjna 6,5-letniej dziewczynki, corki alkoholikow. Do tej pory nie mamy oficjalnej diagnozy FAS ani FAE. Probowalam sie umowic w Toruniu, ale powiedziano mi, ze Pan Krzysztof Liszcz juz w fundacji Daj Szanse nie przyjmuje. Do Ledzin strasznie mi nie po drodze, a w W-wie nie ma chyba nikogo, kto by dziecko porzadnie zdiagnozowal?
Jak nie wyjdzie z Toruniem (moze Wy wiecie, czy jest jakas szansa na spotkanie z Panem Krzysztofem?), to jednak do Ledzin trzeba bedzie jechac - bo bardzo chcialabym wiedziec, czy zachowania mojej malej to po prostu efekt wychowania w domu dziecka, braku wiezi, braku stymulacji i znajomosci pewnych rzeczy, nie rozumienia ich (nie widziala cytryny do tej pory, nie probowala cukru, nie glaskala psa...) - czy FAS, czy RAD, moze mieszanka jednego i drugiego... wiedzac, bede mogla nauczyc sie wlasciwiej reagowac, miejmy nadzieje.
Mala jest kochana, wspaniala, super sprawna ruchowo, rozesmiana - no ale oczywiscie sa z nia tez niemale problemy, z ktorych najwieksze to:
1 - ataki histerii, w ktore potrafi sama sie wpedzic bez zadnego widocznego bodzca, np. idzie do lazienki, nagle stwierdza, ze w lazience sa duchy (jest dzien, jasno itp.) i zaczyna wyc, kopac, krzyczec. Albo: bedzie zupa z ryzem, super, uwielbiam ryz, nie, nienawidze ryzu i juz jest kopanie i wrzeszczenie.
2 - niszczenie rzeczy, obrywanie lisci roslinom w domu, ciecie obrusu itp. - bo przeciez wy nie widzicie jak to robie, a jak nie widzicie to nie ma problemu
3 - momenty, kiedy absolutnie nie slucha, nie slyszy, nie reaguje na swoje imie i na 'uwazaj', jest w stanie wejsc pod samochod, utopic sie w wannie, spasc z gory, i to z szerokim usmiechem na ustach
4 - nieumiejetnosc uczenia sie, to znaczy nie rozumienie tego, ze czlowiek, zeby sie nauczyc, musi sprobowac, ze najpierw nie umie, potem probuje, nieudolnie, a potem coraz lepiej... Ona chce pisac, czytac, sznurowac buty, ale od razu, chce umiec i juz, bez procesu uczenia sie. Nie dopuszcza nas do pokazania, jak to sie robi, wyjasnienia, zatyka uszy i wrzeszczy.
Uff, chyba sie rozpisalam, jak na pierwszego posta :)

[ Dodano: 2009-08-07, 11:50 ]
O, wlasnie znalazlam info sprzed 3 lat od Malgosi Kleckiej tutaj: W Warszawie rusza poradnia, bywa tam moja współpracownica Teresa Szumiło, znakomity fachowiec od neurorozwoju.
I co, ruszyla ta poradnia w stolicy? Byloby bosko...
 
     
Magda 
Magda

Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-07, 12:01   

Tutku,
poradnia ruszyla, i juz jej nie ma. To byl fajny pomysl, realizowany z wielka firma konsultingowa. Ale zapewne kasa sie skonczyla, to i poradni nie ma:(
Magda[/list]
_________________
Nadzieja umiera ostatnia
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-08-07, 21:26   

Witaj. Moje dziewczynki miały i mają podobne problemy do Twojej córeczki. Tak czy inaczej wiele można osiągnąć przy ogromnym wkładzie pracy. Trzymaj się i zaglądaj na forum jak najczęściej :)
 
 
     
gaja268 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-08-10, 07:30   

Witaj! Jest mozliwość spotkania z p.Krzysztofem Liszczem- przyjmuje dzieci prywatnie w swoim domu. Jeśli jestes zainteresowana- podam Ci namiary.
_________________
Tak, jakby były z nami od zawsze;)
 
     
tutek 

Dołączyła: 07 Sie 2009
Posty: 6
Skąd: W-wa
Wysłany: 2009-08-10, 17:34   

Gaja, oczywiscie, ze jestem zainteresowana, dzwonilam do 'Daj Szanse', tam teraz jakas pani diagnozuje dzieci, ale nijak nie mozna sie z nia umawiac, na recepcji jest dziewczyna na zastepstwie, ktora nie wie, na kiedy moze zapisac... wiec ciezko to idzie. A poza tym o Panu Liszczu tyle sie naczytalam, ze chetnie pojade z Mala do niego wlasnie.
Odezwij sie na P.W. moze?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13