FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zdiagnozować FAE
Autor Wiadomość
gosja
Gość
Wysłany: 2009-01-23, 22:58   

też poproszę o ankietę. Mam propozycję dziecka do adopcji. Oboje rodzice nadużywali alkoholu. Dziecko ma normalne gabaryty, i wygląd chyba też, może tylko ta broda i wąska górna warga ... może nie chcę tego widziec ... czy jeżeli jego zachowanie i umiejętności na teraz (1 rok) jest w normie to znaczy że wszystko będzie dobrze?
gosjaw@gmail.com
 
     
martula 

Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2009-02-13, 01:52   jak dalece zdiagnozować niemowlę 3 mies?

Witam serdecznie,
mam pytanie o dziecko w wieku 3,5 miesiąca o bardzo niskiej wadze urodzeniowej. Dziecko przy porodzie ważyło 2200g, 46 cm długości, obwód glowy 36 cm. W czasie ciąży było niedożywione. matka piła na 100% i na pewno nie dowiem sie w którym trymestrze ile. wprawdzie matka była raptem miesiąc po poprzednim porodzie i kariła, więc dziecko mogło być słabsze, lecz nie wydaje mi się, żeby zachowała okres abstynencji... Dziecko dostalo 10 punktów Abgar, wskaźnik 3 centyle.
powiedziano mi, że dziecku grozi małorosłość (choć obwod czaszki miało w normie) no i ze względu na alkoholizm matki grozi mu FAS/FAE. Czy to, że znam zagrożenia i że dziecko jest tak małe może mu jakoś pomóc? Nie ma zmian fizjologicznych (poza niską wagą). jak można pracować z takim maluchem? czy można czemuś zapobiec? Albo inaczej - czy jest jakakolwiek szansa, żeby nie miało FAE? Skąd wziąć informacje nt tego, jak powinien przebiegać rozwój od 0 do 3 miesiąca, zakładając niedożywienie? jak obserwować później?
Mam jeszcze inne pytania, ale nie wiem czy zadaję je we wlaściwym miejscu tego forum.
Proszę o pokierowanie, przepraszam za ew. nadużycie wątku.
 
     
Viki 

Dołączyła: 20 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-03-20, 12:28   

Bardzo proszę o przesłanie ankiety na maila. Jestem mamą adopcyjną 3 letniego chłopczyka którego zachowanie bardzo mnie niepokoi :(
Z góry dziękuję za przesłanie
pozdrawiam
Viki
 
     
Waldek 

Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-05-04, 13:37   

Witam po raz pierwszy.
Razem z żoną prowadzimy pogotowie rodzinne i jedno z naszych obecnych dzieci wykazuje kilka cech zespołu FAS. Czytając posty zauważyłem, że bardzo pomocna jest ankieta do diagnozowania. Czy moglibyśmy taką otrzymać na meila?
Dziękuję.
Waldek
 
     
Małgorzata 

Wiek: 62
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2009-05-04, 14:52   

Witam wszystkich serdecznie i raz jeszcze przypominam, że ankieta sama w sobie nie jest narzędziem diagnostycznym. Jest częścią wywiadu, który przypadku diagnostyki zaburzeń typu FASD ma podstawowe znaczenie.
Pozwala na wstępną ocenę i orientację, czy problemy dziecka mogą mieć pochodzenie organiczne (uszkodzenie mózgu), czy też wynikają bardziej z traumy i innych trudnych doświadczeń. Nic nie zastąpi badania dziecka oraz przeprowadzenia dodatkowych badań specjalistycznych - różnych, w zależności od stopnia uszkodzenia.

:)
_________________
Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata

Zapraszam na strony Fundacji FASTRYGA

http://fas.edu.pl/
http://fas.org.pl/

oraz Ośrodka FASTRTYGA
https://sites.google.com/site/osrodekwledzinach/home
https://plus.google.com/u/1/108991578606595391937/posts
 
 
     
lena 

Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 1
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2009-05-19, 20:46   

Witam , od jakiegoś czasu zaglądam na to forum , bo czytam tu tak jakby o moim dziecku . Mamy w rodzinie zastępczej 10-cio letniego chłopca i podejrzewam u niego fas . Ja też prosiłabym o ankietę pomocną przy diagnozowaniu tego schorzenia . Z góry dziękuję .
Lena
 
     
Madziul 

Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-31, 02:01   diagnoza - prosba o pomoc

Witam!

Po przeczytaniu artykułu w Wysokich Obcasach przeszukałam internet i trafiłam na www.forum.fas.edu.pl.

Jestem mamą 13 mies., na pierwszy rzut oka zdrowego i wesołego chłopca. Jednakże mam kilka powodów do niepokoju z wiązanych z alkoholem, przebiegiem ciąży i rozwojem dziecka.

W związku z tym mam do dwie uprzejme prośby:
- o przesłanie ankiety, na podstawie której będę mogła wstępnie zdiagnozować czy mój syn wykazuje cechy dziecka z FAS,
- o podanie kontaktu do ośrodka, kliniki, gabinetu (najchętniej) w Warszawie, w którym mogłabym zdiagnozować moje dziecko pod kątem FAS/FAE.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.

Pozdrawiam serdecznie,
Madziul

[ Dodano: 2009-05-31, 03:07 ]
Zapomniałam podać swojego adresu e-mail: madziul102@wp.pl

Pozdr.,
Madziul
 
     
acmcp 

Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 1
Skąd: Wwa
Wysłany: 2009-06-09, 19:56   

Ja również proszę o ankietę i kontakt do ośrodka w Warszawie, gdzie mogę przeprowadzić diagnostykę. Syn ma 6 lat i w przedszkolu jest określany jako "nadruchliwy" ;)

Niestety 6 lat temu picie wina w ciąży było nawet zalecane :(

Podaję maila: kgarbacka@gmail.com

Dziękuję
 
     
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-27, 19:04   

Witam, czy ja także moge prosić o ankietę na e-maila? Pogladowo, nie diagnostycznie jak pani napisała Pani Małgosiu, ja takze chciałabym ją wypelnic.
Z góry dziekuję

[ Dodano: 2009-09-07, 09:08 ]
Czy jest jakaś szansa, zeby tą ankietę ktoś mi przesłał? Może ktoś ma , bardzo proszę
 
     
Iwopaw2 

Dołączyła: 27 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2009-09-27, 17:15   

Witam serdecznie.Jesem mamą adopcyjną Marysii lat 8.Proszę o pomoc-przesłanie ankiety w kierunku zdiagnozowania u mojej córci zespołu FAS.Bardzo proszę o radę,gdzie mogę Marysię zdiagnozować w tym kierunku-mieszkamy w okolicach Lodzi.Iwona;;adres hesa@interia.pl Dziękuję i pozdrawiam.
 
     
marudak 

Wiek: 56
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-31, 21:15   

Witam
Jestem ojcem adopcyjnym od 5 lat. Chłopca wzieliśmy z ośrodka adpocyjnego w Warszawie. Cłopiec w grudniu kończy 6 lat. Ponieważ zaczął zerówkę zaczęły się też kłopoty ze wszytkim co dotyczy szkoły. Przedszkole jakoś przebrnał ale to była raczej druga przez mękę. Dostał orzeczenie z Poradni PP o niedostosowaniu społecznym czytaj ADHD ale wygląda to raczej na FAS z ADHD. Byłbym wdzięczny za przesłanie ankiety do wstępnej diagnozy na FAS oraz ewentualnie namiary gdzie w Warszawie można zdiagnozować FAS. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Pozdrawiam
 
     
Pik 

Dołączyła: 02 Lis 2009
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-11-02, 11:38   

Witam, jestem psychologiem w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii we Wrocławiu. U jednej z naszych wychowanek podejrzewamy FAS. Mam pytanie: gdzie można to zdiagnozować (może pojawiło się już coś więcej oprócz wymienianych wyżej poradni w Żywcu, Lędzinach i Poznaniu)?I czy taka diagnoza coś zmienia w praktyce? Dziewczyna ma 16 lat i zdiagnozowane zaburzenia zachowania i emocji. Czy istnieje jakaś "terapia" dla osób z FAS? Czy tez nawet jak już będziemy mieli diagnozę pozostaną nam i tak oddziaływania socjoterapeutyczne i terapia behawioralna?

pozdrawiam
 
     
asszonyi 

Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 1
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2009-11-20, 01:59   ankieta

Witam,
bardzo proszę o przesłanie ankiety. Wychowujemy razem z synem naszą wnuczkę, której matka jest alkoholiczką i piła w pierwszych 2-3 miesiącach ciąży. Podejrzewamy u dziecka (8 lat) FAS, lub raczej FAE. W tej chwili są ogromne problemy wychowawcze; chcielibyśmy wiedzieć jak z nią postepować, jak jej pomóc .
Pozdrawiam wszystkich.
 
     
kudlate 

Dołączyła: 21 Lis 2009
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-11-23, 20:53   

Witam,
ja również proszę o przesłanie ankiety oraz info odnośnie placówki zajmującej się FAS w woj. łódzkim.
Z góry dziękuję
Marta
 
 
     
Olka

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 105
Wysłany: 2009-11-23, 20:55   

Polecam Wyższą szkołę Pedagogiczną w Łodzi, ostatnio dostałam info, że mają tam specjalistów. Niestety sama nie sprawdziłam :) Jeśli to pomoże, mogę podać namiary na P.W.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12