FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FAS/FAE u osób dorosłych
Autor Wiadomość
Marynia

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 98
Wysłany: 2008-01-13, 00:50   FAS/FAE u osób dorosłych

Szukamy lekarza psychiatry, który w terapii osoby dorosłej z FAE z powodu stanów psychotycznych i podejrzenia schizofrenii uwzględniałby czynnik FAS/FAE. nasze doświadczenie wskazuje, że "typowe" leki stosowane w przypadkach np. psychoz u naszych już dorosłych dzieci działają paradoksalnie. Jednakże lekarze nie reagują na nasze sugestie, choć stwierdzają, że leki nie działają według ich oczekiwań.
 
     
Marynia

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 98
Wysłany: 2008-01-22, 21:51   

Kontynuuję temat. Choć szkoda, że nikt nic nie napisał, choć to, że nie może pomóc.
Czy w takim razie mogę prosić o kwestionariusz używany do diagnozowania FAS/FAE, może to pomogłoby psychiatrom i psychologom prowadzącym syna. Liczę na jakąkolwiek odpowiedź. Choć sygnał, że ktoś przeczytał.
 
     
Marynia

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 98
Wysłany: 2008-01-22, 22:11   

Przeglądając strony natrafiłam na nazwisko lekarza psychiatry Krzysztofa Liszcza. Czy jak można się z nim skontaktować?
 
     
agafia 
Administrator

Wiek: 59
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 397
Skąd: Mazury
Wysłany: 2008-01-22, 22:20   

Może przez Fundację:
http://fundacja.dajszanse.free.ngo.pl/index.php
 
 
     
bernadka25 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Paź 2007
Posty: 13
Skąd: Marsylia
Wysłany: 2008-01-25, 11:20   

jak rozpoznac FAE u noworodka?
 
 
     
agafia 
Administrator

Wiek: 59
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 397
Skąd: Mazury
Wysłany: 2008-01-25, 13:10   

Z tego co wiem wynika, że to bardzo trudne a nawet niemożliwe.... Nie można bowiem stwierdzić braku funkcji, które u noworodka jeszcze nie występują.
W każdym razie im dziecko większe (i wszystko jest OK) tym większa nadzieja, że zdrowe.
Ale może nich się bardziej fachowo wypowie np. Małgosia....
 
 
     
bernadka25 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Paź 2007
Posty: 13
Skąd: Marsylia
Wysłany: 2008-01-25, 13:14   

dzieki :kwiatek: ,jesli ktos wie cos wiecej na ten temat FAE u noworodkow i niemowlakow,prosze o odpowiedz,pozdrawiam
 
 
     
Gość

Wysłany: 2008-02-24, 14:54   Zaburzenia wtórne a choroba psychiczna.

Wiele razy, też na tym forum spotkałam się ze stwierdzeniem, że skutkiem nieodpowiedniego prowadzenia dziecka z FAS mogą być wtórne zaburzenia i jednym ciągiem wymienia się zarówno problemy z prawem, alkoholem, narkotykami,ze sferą seksualną jak i choroby psychiczne. Pierwsze z wymienionych problemów wiążą się z określonym działaniem (np. sięgnięcie po kieliszek), drugie, dotyczące chorób psychicznych - nie. U naszych dzieci pewne stany jakby psychoz, "urojonego świata", dawały znaki już w dzieciństwie zaś w momencie, który oni sami wyznaczyli sobie jako punkt wejścia w dorosłe życie, nasiliły się i to bardzo. (Jeden z chłopców np. uważał, że gdy skończy 18 lat to będzie wszystko umiał, bo dorosłe osoby takie są, nie pomagały tłumaczenia typu "czego Jaś się....", on trwał przy swoim, po 18-tych urodzinach nastał regres, psychozy - psychiatrzy twierdzą, że ta choroba zawsze była, tylko w tym momencie dała silne objawy - zresztą nie pierwszy przypadek w rodzinie naturalnej). Inne moje obserwacje doprowadziły mnie do wniosku, że dzieciaczki-FASolki zachowują się w sumie tak jak każda osoba będąca pod silnym wpływem alkoholu - tylko, że się "nie zataczają" (choć problemy z równowagą istnieją) ich mózgi funkcjonują jakby podobnie, a urojenia przecież pojawiają się u osób pijanych. Co o tym sądzicie? chyba się za bardzo rozpisałam - wybaczcie.
 
     
Marynia

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 98
Wysłany: 2008-02-24, 14:58   

W czasie pisania postu wylogowało mnie. Więc ten "gość" z poprzedniego postu to Marynia.
 
     
Gość

Wysłany: 2008-12-20, 18:20   

Właśnie że FAE to chyba nie niepełnosprawność, a Sz lub "A" już tak (umiarkowany stopień). Może tylko FAS jest niepełnosprawnością.

precz z piwem!
 
     
Gość

Wysłany: 2008-12-20, 18:25   

FAE nie ma w ICD-10 jest tylko Płodowy zespół alkoholowy (dyzmorficzny) Q86.0 a FAE to z rozdziału Q (wady wrodzone) czy F (zaburzenia psychiczne)?

Jakie są podstawaowe objawy FAE? Z czym najłatwiej pomylić?

skończyć z trującym piwskiem raz na zwasze
 
     
beata
Gość
Wysłany: 2009-01-03, 22:45   

nie moge znalezc informacji na temat FAE, czy ktos może mi w tym pomóc? potrzebne byłoby mi także narzędzie, jakis kwestionariusz do diagnozy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13