FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie do Malgosi
Autor Wiadomość
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-10-12, 21:29   

Mariola chyba do Torunia będziesz miała najbliżej. Może więcej informacji udzieli Ci Małgosia. Pozdrawiam.
 
 
     
izabela789 

Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 1
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-10-14, 21:44   

witam czy moge dostać ankiete dziękuje
_________________
izabelka-123
 
     
DanutaKar 
DanKar

Dołączyła: 28 Paź 2008
Posty: 1
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 2008-11-04, 18:15   

Bardzo proszę o przesłanie ankiety dla dziecka z FAS.
 
     
esemka6 
Esemka

Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-21, 18:30   

Mam dziecko w Świetlicy, u którego podejrzewam Fas. Nikt nie ma świadomości, że coś z tym fantem trzeba zrobić. Dziewczynka chodzi do 5 klasy, ma przykurcze mięśniowe. nie potrafi się absolutnie skoncentrować na jednej rzeczy, mówi do siebie. Ma trudną sytuację rodzinną i nie wierzę, że Mamusia się nią zajmie.... Czy mogę równiez prosić o przesłanie ankiety dla dziecka z Fas? Dziękuję
 
 
     
twojahanus 

Dołączyła: 09 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-03-09, 21:36   

Czy ja tez moge prosić o ankiete FAS. Ubiegam sie o prawa do rodziny zaprzyjaznionej dizewczynki z FAS.
Z góry dizekuje, a tu adres mail twojahanus@gmail.com
 
     
niki 

Dołączyła: 10 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-03-10, 17:42   

witam serdecznie! Bardzo proszę o ankietę FAS! Podejrzewam że moje dziecko ma FAS, ale nie mam pewności! Może ankieta trochę mi pomoże! Z góry dziękuję
 
     
gaja268 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-03-12, 12:31   

mogłabym prosic o przesłanie ankiety dla dzieci z FAS? Mam pod opieką trójkę- najprawdopodobniej wszystkie z FAS...Dziękuję!
_________________
Tak, jakby były z nami od zawsze;)
 
     
papuszaczek 
papuszaczek

Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2009-03-21, 10:51   

witam serdecznie Mozna prosic ankiete diagznozy FAS i FAE ? Bede wdzieczna Z gory dziekuje
nitogliceryna@gmail.com
 
     
biedronka 

Dołączyła: 20 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: śląsk
Wysłany: 2009-03-30, 17:11   

Witam
Piszę, ponieważ mam problem :bojesie: Podejrzewam, że mój synek (14mc) ma FAS/FAE (waga ur:3,400 kg, wzrost:56cm, ob. głowy:33, klatki:34). O ciąży domyśliłam się może w 4-5 tygodniu (lekarz potwierdził w 7). Nie mam pewności ponieważ miesiączki nie miałam wtedy od 4 mc i nie sądziłam, że tak łatwo zajdę w ciążę. Na początku co weekend piłam z mężem (dyskoteki, imprezy). Potem, czego teraz bardzo żałuję pod koniec 1 trymestru napiłam się małego piwa, ale zakręciło mi się trochę w głowie :( ( Może nie myślałabym o tym, ale mój synek urodził sie z małą wadą serca. Ubytek się zrósł, ale boję się, że wyrządziłam mu większą krzywdę ;( Zaczęłam się tym interesować i czytać. Tak dowiedziałam się o FAS. Gdy patrzę na jego wygąd i zachowanie widzę niektóre cechy, ale nie wiem już czy sobie tego nie wmawiam. Zamartwiam się tak już od roku. Chodzimy do neurologa i na rehabilitacje, ponieważ mały ma wzmożone napięcie mięśniowe w kończynach dolnych. Gdy powiedziałam ostatnio o moich podejrzeniach neurologowi powiedział, że nie ma FAS, gdyż by to zauważył. Ale może synek ma FAE. Wiem jak wielką krzywdę wyrządziłam swojemu dziecku i nigdy sobie tego nie wybacze jak mogłam być tak głupia ;( Boję się co będzie w przyszłości. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tak mało mówi się o FAS/FAE. Może nigdy nie sięgłabym po alkohol ale to za namową rodziny, przyjaciół sięgłam (tekst w stylu: "Napij się małego piwa, nie zaszkodzi Ci"), mój ginekolog także mnie nie poinformował co wolno w ciąży, a czego nie. Teraz być może moje dziecko, ja i mój mąż będziemy płacić za moją głupotę całe życie :(
Proszę o pomoc i radę panią Małgorzatę co mogę zrobić, gdzie się zgłosić, aby zdiagnozowali u mojego dziecka FAS lub FAE. Jestem ze śląska.
Przepraszam za ewentualne nadużycie wątka.
 
     
Fisielka 

Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 15
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2009-03-31, 14:56   

Czy ja mogę też prosić o ankietę , chcę pomóc naszemu adoptusiowi
gradiolka @poczta.onet.eu
będę bardzo wdzięczna , od dłuższego czasu próbuję znaleść coś co pomogłoby naszemu synkowi tak natknęłam się na temat FAS a teraz na to forum

[ Dodano: 2009-03-31, 21:41 ]
Dziękuję ankietę dostałam , ale nasze dziecko to adoptuś i na pewną częśc ankiety nie mogę odpowiedzieć bo poprostu nie wiem takich rzeczy :wstyd:
i gdzie można zjawić się na tę konsultację , jestem tutaj troszeczkę zagubiona .
Czy jak nie umiem odpowiedzieć na niektóre pytania to z tej ankiety coś wyjdzie ?
:wstyd: byłam z dzieckiem u psychologa i analizując póżniej tą wizytę stwierdziłam że pani albo się bała albo udawała że nie rozumie z czym przyszliśmy , może byłam tak bardzo zdenerwowana że nie umiłam jej wszystkiego odpowiednio przekazać .
Moje dziecko jest bardzo wygadane i umie robić wrażenie wśród nowo poznanych osób , wyszło że z dzieckiem ok , a my jak potrzebujemy konsultacji to zaprasza. :wstyd:
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-04-01, 13:21   

Też to przerabiałam i bardzo bolało...Czułam się wstrętnie odczytując aluzje pani doktor, że chcę dziecko wkręcić w chorobę podczas gdy nie radzę sobie z nim. Tymczasem pani doktor nie miała pojęcia o FAS.
 
 
     
Fisielka 

Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 15
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2009-04-01, 14:30   

I jak sobie z tym poradziłaś?
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-04-01, 21:12   

To była moja ostatnia wizyta u tej pani doktor i za jakiś czas szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że natknęłam się na Małgosię. Potem był Sierczynek i okazało się, że FAS jest naszym problemem. Przynajmniej wiem na czym stoję, wiem co powinnam robić. Dlatego uwielbiam Sierczynek i ludzi, którzy uratowali nas z opresji. Są takie miejsca do których ciągle wraca się z radością :) I są tacy ludzie na widok których gęba się śmieje. Pozdrawiam wszystkich sierczynkowiczów :)
 
 
     
gaja268 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-04-02, 19:11   

Również otrzymałam ankietę- bardzo dziękuję! Niestety na spora jej część nie jestem w stanie odpowiedzieć- jestem rodzina zastępczą. Gdy przeglądałam ankietę poraziła mnie wręcz ilość informacji których nas pozbawiono...
_________________
Tak, jakby były z nami od zawsze;)
 
     
ewa 

Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-11-13, 05:09   

Witam,
Jestem świeżo po adopcji 3 letniej córeczki u której mam wszelkie podstawy podejrzewać FAS.
Czy mogę prosić o ankietę? Z góry dziękuję.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13