FAScynujące forum Strona Główna FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pilne pytanie
Autor Wiadomość
rainforest 

Wiek: 54
Dołączyła: 04 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-04-01, 20:37   Pilne pytanie

Moja coreczka (podejrzenie o FAS. jeszcze nie potwierdzone) ma 16 msc. i jest obecnie chora. lekarz przepisal jej krople i w skaldzie przeczytalam, ze zawieraja one alkohol. czy mozna "tym" dzieciom w ogole podawac nawet niewielkie ilsoci alkoholu??? przepraszam, jelsi to glupie pytanie. na ulotce pisze, ze mozna podawac dzieciom od 1 r.z. w wielu syropach tez czesto jest alkohol. jak to jest???
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-04-01, 21:37   

Myślę, że nie jest to głupie pytanie i masz prawo wiedzieć co jest dobre dla Twojego dziecka, a co nie. Szczerze mówiąc, nie słyszałam nigdy o szkodliwości śladowych ilości alkoholu w lekarstwach jeśli chodzi o dzieci z FAS. Małgosia zapewne wie lepiej i jeśli złapie trochę oddechu pewnie odpowie. Pozdrawiam.
 
 
     
rainforest 

Wiek: 54
Dołączyła: 04 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-04-01, 21:41   

dzieki. wyrazilam sie troche nieprecyzyjnie. Ch. przeszla odwyk narkotykowy po urodzeniu. jej matka biologiczna brala praktycznei wszystko:-/
chodzi mi o to czy nie spowoduje tym lekarstwem "glodu alkoholowego"??? tak to sie chyba fachowo nazywa....
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-04-01, 21:50   

Oj tu musi wypowiedzieć się ktoś kompetentniejszy ode mnie :)
 
 
     
agafia 
Administrator

Wiek: 59
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 397
Skąd: Mazury
Wysłany: 2008-04-01, 22:09   

Ja bym była ostrożna i raczej uważała w tym wypadku z substancjami psychoaktywnymi, nawet w minimalnych dawkach....
Myślę, ze zbyt mało wiemy aby z całą pewnością stwierdzić co się stanie w przypadku podawania niewielkich ilości alkoholu. Ale jak zbyt mało wiemy to może lepiej podmuchać na zimne......
 
 
     
Kruffka 

Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 08 Gru 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-02, 09:23   

A ja czytałam, że nawet zdrowym dzieciom do trzeciego roku życia nie podaje się leków zawierających alkohol. Na pewno znajdzie się jakiś zamiennik.
I życzę zdrówka
 
     
rainforest 

Wiek: 54
Dołączyła: 04 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-04-02, 18:58   

moze komus sie przyda... dzis bylam w pracy (pracuje w klinice, ale jako informatyk nie medyk;) i zadzwonilam do znajomego neuropediatry, ktory opiekoal sie moja corenka zaraz po urodzeniu. powiedzial, ze tak minimalne ilosci alkoholu nie powinny zaszkodzici wywrzec wplyw, ALE jest wystarczajaco duzo alternatyw, aby nie dawac zadnym dzieciom alkohol. dzieki za odpowiedzi:-)) dobrze, ze przeczytalam ulotke..
 
     
bolek 
Rodzic???


Wiek: 62
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 286
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2008-04-05, 23:29   

Kiedys nikt nie wiedzial nic o wplywie alkoholu na plod. Dzis sie twierdzi ze to nie jest zarazliwe. Ale czy na pewno? O raku tez tak twierdzono. A jednak jest zarazliwy. Wiec nie tankujcie dzieci "zadnym" alkoholem. Prosze...
_________________
Kto powiedzial ze bedzie latwo?
Pozdrawiam
 
     
Kruffka 

Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 08 Gru 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-08, 10:18   

A swoją drogą, jako studentka jeździłam na lekcje angielskiego do chłopca ośmiletniego, który podczas lekcji wypijał nawet po trzy butelki piwa KARMI. Kupował mu je tata.
Rodzina bardzo zamożna z dziada pradziada, porządna itd
 
     
Gośka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 542
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-04-08, 10:23   

A piwo karmi nie jest bezalkoholowe...tylko pogratulować głupoty .Dlaczego piwo?!!!Bo czy dziecko nie może napić sie soku czy wody mineralnej?
 
 
     
bolek 
Rodzic???


Wiek: 62
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 286
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2008-04-08, 21:51   

Dlaczego piwo?

Bo uspokaja i usypia. I tym sposobem dziecko jest spokojniejsze...
_________________
Kto powiedzial ze bedzie latwo?
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12