FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

Dieta - NIE TRUJCIE SIE ANI DZIECI E621 (glutaminian sodu)

bolek - 2007-11-19, 19:50
Temat postu: NIE TRUJCIE SIE ANI DZIECI E621 (glutaminian sodu)
Jest okropnie duzo niezdrowych przypraw i dodatkow. Ale ten jest rekordzista w truciu nas.
Moge jedynie apelowac abyscie nie truli sie produktami zawierajacymi te swinstwo.

monika.uksw.3. - 2010-02-02, 19:03
Temat postu: Nie trujcie swoich dzieci!!!
Witam!
Jestem studentką III roku pedagogki na UKSW. Na zajęciach z psychologii klinicznej omawialiśmy temat FAS. Każda grupa musiała wymyślić kampanię reklamową, która uświadomiłaby kobiety w ciąży jaką wielką krzywdę wyrządzają swojemu dziecku pijąc alkohol w ciąży. Hasło naszej kampanii brzmiało: Daj swojemu dziecku, wiecej niz 40% na jego prawidłowy rozówj. Okazuje się, że wiele kobiet w ciąży nie wie, że nawet mała ilość alkoholu może doprowadzić do ogromnego spustoszenia ogranizmu i mózgu dziecka. Często lekarze zalecają kobietom w ciąży wypicie lamki czerwonego wina. Twierdzą, że to nie zaszkodzi. Jest to ogrmona pomyłka, a fakt, że lekarz namawia ciężarne do alkoholu jest straszny! Zdarza się, że kobiety nie przyjmują do świadomości wystąpienia FAS u dziecka, ponieważ uważają, że to dotyczy tylko kobiet ze środowisk patologicznych. Są w bardzo wielkim błędzie. Każda kropla ma znaczenie! Myślę, że każda kobieta zgodzi się ze mną, że kilka miesięcy bez alkoholu jest warte tego, aby dziecko całe życie było zdrowe.
Pozdrawiam.

Dennissis - 2016-07-07, 16:11

Coraz więcej rzeczy jest dla nas jak i naszych dzieci nie zdrowych. Właściwie wszystko, co nam smakuje jest nie zdrowe i nafaszerowane chemią. Ja staram się kupować jedynie w sklepach ze zdrową żywnością z nadzieją, że tam jest mniej tej całej chemii. Ale nigdy do końca nie wiemy, co tak naprawdę jemy.
jowisz - 2019-05-28, 17:34

Niestety, żeby teraz żywność utrzymała się jak najdłużej jest faszerowana różnymi składnikami chemicznymi. Takie nastały czasy i nikt nie uchroni nas przed tym. Możliwość jest też kupowania produktów bio ale one zaś są bardzo drogie i nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group