FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

Moje rodzicielstwo - Jak odzwyczaić dziecko od spania razem z rodzicami?

sebik908 - 2015-07-20, 14:26
Temat postu: Jak odzwyczaić dziecko od spania razem z rodzicami?
Ciężko mi samej odzwyczaić się od spania z małym, ale wiem że musimy to zrobić. Wlaśnie odmalowaliśmy pokój, zrobiliśmy mu fajny dziecięcy azyl, teraz kolejny krok- zachwalanie łóżka, w którym ma sam spać! pierwszy krok istne szaleństwo kupno pościeli, prześcieradła
wszelkich pluszaków, które muszą koniecznie być w łóżku znajoma poleciła nam tu, przejrzeliśmy z synkiem pościele, kupiliśmy mu piękne kolorowe i widzę, ze dobre gatunkowo - co mnie ucieszyło. Co jeszcze możemy zrobić by nie czuł się sam w tym pokoju? Im on bardziej mnie"terroryzuje " emocjonalnie tym mnie jest ciężej, a mąż się wkurza:-/ . Tulę się z nim wieczorami, czytam mu, na razie śpi sam, ale mówi ze co którąś noc i tak chce spać ze mną..

JednaZwielu - 2015-07-28, 21:32

Witaj na wszystko w naszym życiu przychodzi czas takie jest przynajmniej moje zdanie . Jeżeli Twoje dziecko już nauczyłaś że zasypia w swoim pokoju to już jest dobrze . Oczywiście będzie próbowało spać z tobą ale w tym miejscu jest potrzebna Twoja konsekwencja , codzienny rytuał zasypiania . Ja zostawiałam synowi jeszcze otwarte drzwi i nie zasłaniałam okien żeby panował półmrok . Dzieci bardzo często boją się ciemności
Pozdrawiam
Ps . Rodzice też powinni mieć czas dla siebie

Ganiarp001 - 2017-10-12, 13:51

powoli się uda, stopniowo sie przyzwyczai
Daniel332 - 2021-03-16, 16:49

Polecam bardzo każdemu stronę https://twojefirany.pl/blog/gdzie-kupic-zaslony-i-czym-sie-kierowac-przy-ich-wyborze/ z tego fjanego artykułu dowiedziałam się że warto mieszać style dekorowania wnętrz. Gdy Japonia spotyka się ze Skandynawią to wychodzi bardzo prosty wystrój wnętrz. Ja poczytałam troche na tej stronie i dowiedziałam się naprawdę bardzo dużo. Polecam
aligru - 2021-10-05, 07:18

Na pewno dobrze jest też sprawdzić ofertę sklepów, które mają pościele niemowlęce. Jak maluch zobaczy jakiś ładny i kolorowy wzór, to może chętniej zechce spać sam :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group