FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

Mam pytanie... - Lenistwo...

Ania - 2010-06-17, 15:46
Temat postu: Lenistwo...
Czy Wasze dzieci też są takie leniwe jak moja 12 latka? Po prostu nic sie jej nie chce, najchętniej to by przeleżała w łóżku, a najlepiej przed TV. Cokolwiek się jej zaproponuje do robienia, to odpowiedź brzmi: "nie chce mi się", albo "nie umiem".
Wszystkie zajęcia dodatkowe na jakie chodziła przez kolejne lata (karate, balet, tenis, akrobatyka, nauka gry na instrumencie, snowboard) nudziły sie jej po kilku razach, trzeba ją było na siłe wysyłać, bo inaczej by z domu nie wyszła. Najbardziej mnie teraz zdenerwowała, bo za 1 h ma egzamin końcowy z gry na instrumencie i oznajmiła, że nie pójdzie, bo się jej nie chce i nic nie umie! zaraz oszaleję!!
Nie wiem, czy pozwalać jej tak ze wszystkiego rezygnować, czy na siłę ją zmuszać do jakichś zajęć? Ale przecież nie można NIC nie robić!

Basja - 2010-06-18, 22:47

Nastolatki tak czasem mają :) ale znalazłam taką ciekawostkę:
zespół chronicznego zmęczenia.
objawy- wszechogarniające zmęczenie i osłabienie, utrudniające wykonywanie codziennych czynności. dziecko ma problemy ze wstaniem z łóżka, ubraniem się, a nawet z jedzeniem, z funkcjonowaniem w domu, szkole, zmęczenie wpływa także na aktywności, które zawsze sprawiały mu przyjemność. Objawy emocjonalne i fizykalne mogą się utrzymywać miesiącami.
Przyczyny zaburzenia nie są znane. Naukowcy sprawdzają, czy chorzy nie cierpią na dysfunkcje układów odpornościowego i nerwowego. Nadzorem zostały też objęte różnego rodzaju nieprawidłowości metaboliczne inne sugerowane przyczyny zespołu chronicznego zmęczenia to anemia, niski poziom cukru we krwi, zaburzenia hormonalne, niskie ciśnienie krwi, zaburzenia psychiatryczne lub neurologiczne układowe zakażenia drożdżakami (kandydoza), alergie oraz demielinizacja.
Część tych przypadłości (które mogą być przyczyną) jest nam znana, bo pojawia się u dzieci z FAS-em.

Olka - 2010-07-18, 19:08

Z anemią fakt, osobiście doświadczyłam, omal nie straciłam roku w LO...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group