FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

Mam pytanie... - nadruchliwosc

olivia - 2010-03-29, 18:56
Temat postu: nadruchliwosc
Witam mam pytanko czy jest jakis sposob aby uspokoic dziecko ? Mianowicie jest moj synek nadpobudliwy i nieusluchliwy ! . Czy sa moze jakies sprawdzone sposoby na uspokojenie malego diabelka bo ja niema juz sily ;>
yorkanka - 2010-04-01, 22:18

U mnie Olivia jest podobnie. Do akcji nadpobudliwosc, nadruchliwosc dochodzi jeszcze mega płaczliwość i juz 4 miesiecznie niespanie :( Leki nie dzialają i siły też się kończą :) Zostaje wiara że wszystko sie jakoś ułoży :)
olivia - 2010-04-06, 18:23

czesc jak tak patrze :cisza:
To widze ze cos chyba jest nietak ? tyle osob niby wchodzi na foru a taka cisza!

yorkanka - 2010-04-06, 18:59

No fakt cisza jak makiem zasiał :(
Olka - 2010-04-09, 07:23

olivia,
Nie napisałaś, czy twoje dziecię to też FASolek? W jakim jest wieku? Bo wiesz, dzieci bywają nadpobudliwe z różnych powodów i niesłuchliwe też z różnych. Na moje zdrowe nadpobudliwe i niekoniecznie słuchające dziecko działała świetnie Dorota Zawadzka... tzn. ja działałam jak ona proponowała, a skutek był zauważalny w zachowaniu dziecka, natomiast moje FASolkowe nadpobudliwe nie dały się supernianinymi sposobami... Tu pomógł rispolept. Jeśli jest baaardzo dramatycznie, może warto, żeby popatrzył na niego lekarz pod kątem ADHD?

Ravhard - 2010-04-30, 07:25

witam czy jest ktoś w stanie stwierdzić u mnie FAS na podstawie Rys twarzy z podstawówki? Bo myślałem do niedawna, że poprostu taka moja uroda i mam taki specyficzny wygląd, ale powoli dochodze do wniosku, że mam to porombane FAS i już mam głupie myśli, a operacje i tak będę miał bo moja twarz wygląda paskudnie a mam 19 lat, wszyscy myślą, że jestem 14-latkiem ;/ ... .
Olka - 2010-05-14, 16:06

Ravhard

FAS to nie tylko rysy twarzy, to wręcz sprawa drugoplanowa. FAS to zespół wielu objawów, myślę, że nikt nie podejmie się określania ze zdjęcia, czy masz ten zespół, czy nie. Jeśli chcesz mieć pewność, czy jesteś obarczony tą chorobą, zgłoś się na badania do
p. Małgorzaty Kleckiej w Lędzinach. Ale przede wszystkim musiałbyś mieć 100% pewności, że Twoja mama biologiczna piła w czasie ciąży. Jeśli nie, wykluczasz zespół FAS. Trzymaj się!

Ravhard - 2010-05-19, 10:27

Witam

Dziękuję za odpowiedź :)

Właśnie to tak dziwnie się składa bo oprócz wyglądu może i mam coś z osobowością bo jako dziecko byłem nadruchliwy, agresywny, nie pozwalałem siebie dotknąć, miałem jakieś takie tiki, które do tej pory pozostały ale już mniej, mam zaniżony wzrost bo 165 cm, ale mam też niskich rodziców. Co do picia w czasie ciąży to mama nie chce się przyznać, ale myślę, że wypiła lampkę wina, bo kiedyś coś tam mówiła, że ksiądz mówił, że jedna lampka czerwonego wina nie zaszkodzi a pomoże dziecku, nie wiem czy to dotyczyło mnie czy kogoś innego ale nie wykluczam tego, że mogło Jej się zdarzyć ... ;/. Na jakiej zasadzie są te badania? Jak to można wykryć po czymś charakterystycznym?

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Olka - 2010-07-18, 18:12

Raczej chodziło mi o nałogowe picie, zdecydowane nadużywanie alkoholu, nie o lichutkiej lampce wina :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group