FAScynujące forum
Forum dla rodziców, opiekunów i specjalistów zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży

Powitalnia - WITAJCIE!

gaja268 - 2009-02-21, 22:09
Temat postu: WITAJCIE!
Bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć to forum! Jeszcze niedawno sądziliśmy, że problem FAS/FAE nas nie dotyczy. A jednak:( Jestem mama zastępczą dla trójki rodzeństwa. Dzieci opisywano nam jako zdrowe, z lekkim upośledzeniem ze względu na zaniedbania wychowawcze. Mały ma FAS tak na pierwszy rzut oka(buźka, napięcie mięśniowe, paluszki, uszka)ale nie ma problemów z jego zachowaniem(ma 4latka). Za to sporo problemów zdrowotnych(niedosłuch, niedowidzenie). Księżniczka(9lat)z badania iloraz 47, chociaż naszym zdaniem dużo wyższy. funkcjonuje b.dobrze, uczy się coraz lepiej9zmieniamy szkołę ze specjalnej na klasę integracyjną). Zdecydowanie są problemy wynikające nie tylko z upośledzenia, ale przed diagnozowaniem przez specjalistę nie zaryzykuje stwierdzenia że to FAS/FAE...Najtrudniej jest z najstarszą(13lat). Pół roku ja oglądaliśmy i staraliśmy się do czegoś dopasować jej zachowania i trudności z nauką... Aż zaczęłam szukać informacji nie o wyglądzie ale o zachowaniu dzieci z FAS...Jakbym o niej czytała! Czeka nas diagnozowanie trójki(dr Liszcz na miejscu). Ciekawe co z tego wyniknie...W każdym bądź razie założyliśmy że duża ma FAS, zmieniliśmy troszeczkę oczekiwania/wymagania/system motywowania i jest...spokojniej;) pogodziłam się z koniecznością tłumaczenia najbardziej podstawowych rzeczy po 50razy dziennie, uczeniem się z nią codziennie tego samego materiału, dziwnymi odpowiedziami na pytania, jeszcze dziwniejszymi zachowaniami...dziękuje że jesteście i można liczyć na Waszą pomoc i wsparcie!
Basja - 2009-02-21, 22:28

:welcome: Gaja,
pozdrawiam bardzo serdecznie
i dużo sił życzę.

Małgorzata - 2009-02-21, 22:40

gaja268,

Witaj! :kwiatek:

Olka - 2009-02-25, 12:59

gaja 268
Witaj wśród nas!
Moje dziewczynki też podobno były zdrowe....
Zdaniem tatusia jesli im coś dolega, to to jest nasza ( rodziny zastępczej) sprawka :)
My jeszcze walczymy (ostatkiem sił) o pozostanie w masowej szkole, ale coraz częściej widzę, że bardzo odbija się to na emocjach szczególnie naszej starszej podopiecznej (10 lat). Pierwszy raz weszłam na to forum w chwili skrajnej desperacji, teraz już zaglądam systematycznie, daje mi to siłę i motywuje do pracy z dziećmi. pozdrawiam serdecznie :kwiatek:

gaja268 - 2009-03-12, 12:29

A my właśnie średnią(9lat)przenieśliśmy ze szkoły specjalnej do masowej9do klasy integracyjnej). Mała "nagle" stała się najlepszą uczennicą w klasie. A poza tym chcieliśmy ja odizolować od środowiska z którego pochodzi...Na razie jest to z korzyścią dla niej i mamy nadzieję, że tak będzie nadal.
olesia - 2009-03-12, 13:01

gaja268 fajnie, że nas znalazłaś, witaj :kwiatek:
Freda - 2019-05-30, 11:59

Witam. Chciałbym polecić Wam serwis tłumaczenia z języka angielskiego gdzie znajdziecie tłumaczenia online. Serwis ten zrzesza ponad 1000 tłumaczy mówiących 60-cioma językami. Korzystam z ich oferty bardzo często i jestem naprawdę zadowolony z pracy jaką wykonują.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group